Skocz do zawartości
zabka35i

Ładowarka indukcyjna

Rekomendowane odpowiedzi

noso

Te nowe ładowarki dla s8 są teraz w komputroniku za 239 zl

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam
    Mam problem z tą ładowarką, otóż wyłączyłem szybkie ładowanie bezprzewodowe. Miałem 72% baterii, położyłem do ładowania na telefonie pokazało około 1h. Po 3h ładowania telefon był naładowany w 92% a ładowarka jaki telefon były bardzo, ale to bardzo gorące. Miał ktoś taki przypadek dlaczego tak się dzieję, że po tylu godzinach nie naładował nawet do 100%, a przy okazji było wszystko strasznie gorące. Ładowarka oczywiście nowa oryginalna samsunga , dedykowana do S8/S8+. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj ardi1303

Dokładnie mam ten sam problem. Miałem dwie ładowarki Samsunga do s8 i w obu przypadkach telefon ładował się do np 84% i dalej nie chciał, ładowarka i telefon gorące. Mam tak na s8+ oraz na s8. Ale co ciekawe występuje to przy wolnym ładowaniu. Jak ładowanie się zatrzyma wystarczy zdjąć telefon i jeszcze raz położyć na ładowarce i wtedy naładuje się do końca. Ale jeśli wyłączysz telefon i ładujesz wolno to ten problem nie występuje. Przy szybkim ładowaniu też nie występuje. Więc najprawdopodobniej jest albo jakiś błąd w oprogramowaniu telefonu bądź Samsung stał się bardzo zapobiegliwy po note7 i dał jakiś wyłącznik termiczny który przy wzroście temperatury baterii wyłącza ładowanie. Tylko że telefon i tak jest wtedy ciepły. Po prostu nie mam pomysłu co jest przyczyną. Czy ktoś ma jeszcze ten problem? 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dobrze, że nie tylko ja mam taki problem właśnie dziś przetestuje na szybkim ładowaniu jeśli problem się nie powtórzy zostawię tak do kolejnej aktualizacji. Dzięki za odpowiedź poleciało piwko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noso

u mnie dziala wszystko ok mowicie o tych nowych ladowarkach?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak chodzi o te nowe ładowarki które można postawić pod kątem bądź na płasko. Testowałem dwie różne ładowarki i dwa telefony s8 i s8+ i w obu pojawił się ten problem. Za każdym razem ładuje się do innej wartości i staje. Ardi1303 próbowałeś na szybkim ładowaniu? Jest ok? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak testowałem , na szybkim ładowaniu wszystko jest ok. A wersje oprogramowania tele mam G955FXXU1AQEB. Ciekawi mnie czy kolejna aktualizacja to poprawi jeśli, nie to wtedy za dzwonie na infolinie i dowiem się może coś ciekawego.

Edytowane przez ardi1303

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech mi ktoś poda jeden sensowny powód wyłączania fast charge przy indukcji ?:p Po 2 ile wam się telefon ładuje przy szybkim ładowaniu na nowej ładowarce? Chodzi mi o s8+. Czy są duże różnice w stosunku do normalnej ładowarki "kablowej"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konsto

@Scotch1964 Ja wyłączam szybkie ładowanie przy indukcji dlatego, że telefon ładuje się przez całą noc. Więc niech ładuje się wolniej z niższą temperaturą. Temperatura szkodzi baterii. U mnie pełne ładowanie s8+ na wolnym ładowaniu indukcyjnym to ok. 3,5h na ładowarce od s7e. Rano na doładowywaniu zawsze kręci się wentylator. Na s7e na wolnym ładowaniu nigdy nie włączał się wentylator. Temperatura baterii po zdjęciu z ładowarki 30 stopni.

Edytowane przez konsto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@konsto

Gdzie sprawdzasz temp. baterii?

Od 0 do 100% w 3.5h bez wfast ładujesz s8+?

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi