Skocz do zawartości
Daniel.

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u / MOD-u / Kernela itp. PISZ TUTAJ.

Rekomendowane odpowiedzi

marek.m73

Na wyłączonym telefonie trzymaj VOL- i POWER do momentu aż pojawi się logo LG wtedy puść na chwilkę POWER i znowu wciśnij, następnie wybierz dwa razy YES i telefon powinien wrócić do ustawień fabrycznych.

Oreo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    toran

@marek.m73 Teraz wyskakuje że aplikacja NFC została zatrzymana i nawet nie mogę go wyłączyć. Jak mi się uda, zrobię jak proponujesz.

dodana zawartość

@marek.m73 UPDATE - udało się wykonać HR. Teraz odzyskuje kopię LG SWITCH. No i chyba czekam na aktualizację OTA :( Co za syf.
    Gorsze w takich rzeczach było tylko HTC.

dodana zawartość

Udało się na ROMie H87020a_00_OPEN_EU_OP_0423

Poprzednia wersja systemu była Polska (??).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercom
    W dniu 1.06.2018 o 10:01, leider napisał:

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/themes/substratum-lg-ui-accent-color-navbars-t3797860

Tutaj coś takiego jest, ale nie wiem czy na Oreo to będzie banglac

@kaciek paczkę do "zapamiętywania TWRP" czyli ten enscrypt wgrywa się tylko raz, odrazy po flashu recovery. 

Nie wiem co Ci poszło nie tak, spróbuj może wgrać KDZ a później od nowa całą procedurę wgrywania TWRP itp

Miałem problem z brakiem dostępu do partycji DATA i nie mogłem wgrać innego firmware ani zrobic update magisk. Postanowiłem wgrać kdz z oreo lg up. Procedura powiodła się. potem twrp 3.2.1.0 wgrywa ale zaraz po restarcie do recovery pojawia sie logo TWRP na około 5 sekund i znika telefon jest resetuje. Ponowne wejście do TWRP ( vol- + power) komunikat ERASING. 

Jak w tym przypadku zrobić downgrade do nougata? lg up nie pozwala mi na wgranie kdz z 11i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djremo

Wgraj lgup oryginalny oreo np orange wtedy przywróci Ci stockowe recovery i przestanie zapetlac

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercom

@djremo nie ma znaczenia który soft wgrywam mam to samo.

LG UP uruchamiane przez UPPERCUT tryb upgrade bo refurbish nie dziala

H87020a_00_ORG_COM_OP_0423.kdz

H87020a_00_OPEN_EU_OP_0423.kdz

Soft wstaje p[o reboocie

potem wyłączenie telefonu i uruchamiam z vol - i kabel do usb, wgrywanie recovery twrp-3.2.1-0-h870.img, potem restart z wciśniętym vol - + power, pojawia ekran TWRP na 5 sekund i restart no i uruchamia się system...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djremo

Wgraj twrp 3.1.1 lub melina bo z 3.2 tez mialem problem. Po pierwszym wejściu koniecznie trzeba wgrać no-verity-opt-encrypt-5.1 bo po restarcie recovery znowu zniknie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leider
    W dniu 5.06.2018 o 13:01, mercom napisał:

Miałem problem z brakiem dostępu do partycji DATA i nie mogłem wgrać innego firmware ani zrobic update magisk.

opisałem tutaj co w takim przypadku należałoby zrobić

Teraz tak, ratuj się wgrywaniem kdz przez LG UP. Telefon w tryb Download musisz wprowadzić

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam duży problem, chciałem zrobić roota w telefonie. I się udało mam roota.

Lecz mam duże problemy z uruchomieniem telefonu,

Nie wykonałem tych kroków

c. Przejdź do menu "Formatowanie" a nastepnie "Formatuj dane" i wpisz "yes", aby kontynuować.
    d. Przejdź do menu "Reboot" i naciśnij "Recovery", aby ponownie uruchomić TWRP. (akceptując wszystko przesuń w prawo)

TYLKO Po wejściu do TWRP zainstalowałem root magisk oraz no-verity-opt-encrypt-5.1  i telefon dałem w reboot system.

Okej wszystko poszło ładnie, telefon się zrestartował i root magisk jest.

Lecz teraz po wyłączeniu telefonu jest problem z włączeniem go, ciągle się wyświetla ten komunikat https://highonandroid.com/wp-content/uploads/2018/06/howto-unlock-bootloader-lg-android-24.jpg

I telefon co chwile się restartuje .

Wygląda to tak,że na chwilę się ładuje animacja włączenia systemu LOGO > NAKŁADKA PLAY i od razu gaśnie i znowu wyświetla się ten komunikat ostrzegawczy i logo LG itd.. I tak ciągle.

Zanim się system odpali i w końcu załapie go , trzeba czekać z 2-5 min.

Dodam jeszcze ,że TWRP nadal się nie wgrał na stałe. Mimo,że wgrałem no-verity-opt-encrypt-5.1 . Dlaczego się nie wgrał, i jak go wgrać na stałe teraz. 

Chciałem  jeszcze dodać,że podczas wgrywania roota i no-verity-opt-encrypt-5.1 miałem komunikat o jakiś błędzie /system .

Ale roota mam i się wgrał. 

Jak można to naprawić ??

Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szmydu

Cześć, piszę bo mam problem po wgraniu kernela (melina kernel). Telefon z oreo V20B + magisk + twrp (eliminater). Po wgraniu kernela telefon uruchomił się w trybie fastboot i tak już został. Nie da się go wyłączyć. Niestety adb go nie widzi, więc nie da się uruchomić w recovery. Macie jakieś  propozycje ? Wgranie recovery.img w fastboot zadziałało ale nie ma jak uruchomić tel. w trybie recovery. 

dodana zawartość

Po 2 godzinach walki wpadłem na banalne rozwiązanie problemu, może komuś się przyda :)  

1. Przytrzymujemy przycisk vol - i power na telefonie podpiętym do komputera 

2. W wierszu poleceń wpisujemy fastboot reboot

3. Po pojawieniu się logo LG puszczamy przycisk power i naciskamy jeszcze raz i trzymamy razem z vol -.

W ten sposób system uruchomił tryb factory reset i po dwukrotnym potwierdzeniu uruchomiło się recovery.  Byłem przekonany, że skoro nie da się wyłączyć telefonu to nie da się wejść w recovery przy pomocy standardowej kombinacji klawiszy, a tu proszę jaka niespodzianka :)

Edytowane przez szmydu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam taki problem telefon po restarcie wchodzi w tryb fastbbot lub po kombinacji volume- power w TWPR JESLI WYBIORĘ W TWPR reboot ładuje się logo LG i wyskakuje taki komunikat POMOCY nie mogę też zainstalować  no-verity-opt-encrypt-5.1 choć TWRP JEST NA STAŁE

IMG_20181112_142444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi