Skocz do zawartości
banyo69

Huawei P10 - bateria.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.08.2019 o 17:25, penguino napisał:

To chyba zależy od serwisu, ja mam dobre doświadczenia, mój lokalny nie unika odpowiedzialności, a przy wymianie płyty głównej dostałem telefon zastępczy.

A drogi był to koszt wymiany płyty głównej w P10?

W dniu 24.08.2019 o 18:18, xperiagosc napisał:

Serwis serwisowi nie równy. Ja akurat mam to szczęście, że żaden z moich telefonów serwisu nie musiał odwiedzać, ale znam trochę różnych historii, a to od rodziny, czy kolegów bądź znajomych, a i w necie na forach też można znaleźć takie historie.

Myślę, że w tej kwestii się zgodzimy. Więcej złego jest niż tego dobrego na tym Świecie... Duży nieład i nieporządek to domena chaosu, w którym dotyczy niemalże większość Autoryzowanych Serwisów Huawei...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino
    6 godzin temu, AdenSowa napisał:

Gwarancja. Tylko musiałem długo czekać bo części nie mieli. Ale przynajmniej przypomniałem sobie EMUI 3.1, jakie było spójne i proste w obsłudze (wszystko w zasięgu 1-2 gestów).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak obecnie sprawuję Wam się bateria przy intensywnym lub przy mniej intensywnym korzystaniu z telefonu? Ile czasu Wam chodzi? Zauważyliście już jakieś pewne różnice jej działania? Podzielcie się własnym opiniami!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc
    W dniu 25.08.2019 o 20:54, AdenSowa napisał:

Myślę, że w tej kwestii się zgodzimy. Więcej złego jest niż tego dobrego na tym Świecie... Duży nieład i nieporządek to domena chaosu, w którym dotyczy niemalże większość Autoryzowanych Serwisów Huawei...

ja bym powiedział, że nie tylko Huawei.

@hydrominum Co masz na myśli? ze jak się po aktualizacji do andka 9 sprawuje, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@xperiagosc niekoniecznie po aktualizacji do andka 9 się sprawuję, tylko mam na myśli jak oceniacie cały przebieg pracy baterii telefonu od początku dnia kiedy pierwszy raz ten model pojawił się na polskim rynku. Czy widzicie dużą różnicę, pomiędzy pierwszym tygodniem pracy baterii telefonu a obecnym czasem. Jak ta bateria na przestrzeni tych dwóch lat się zachowywała? Czy do dnia dzisiejszego macie może jakieś zastrzeżenia, tak aby zwrócić uwagę Huawei'owi na czym powinni popracować podczas tworzenia własnych baterii jako istotny komponent w dłuższej pracy telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

A, o to loto. Wg mnie, nie jest źle, choć uważam, że najlepiej pracowała na andku 7. Na 2 dni dawała radę i 6h sot wyciągnąć, co było niezłym wynikiem, ale nie jakimś rewelacyjnym, skoro na poprzednich telefonach z mniejszymi bateriami i 3 dni dało radę wyciągnąć, przy takim samym niemal użytkowaniu jak na P10. Oczywiście, na czas pracy ma wpływ wiele rzeczy, np. mniejsza lub większa prądożerność procka czy wielkość ekranu. Jednak to nie wszystko. Także optymalizacja softu ma znaczenie, a nawet siła sygnału komórkowego. A wracając do baterii, to teraz po 2 latach myślę, że nie jest źle. Nadal wyciągnę czasem 2 dni, tyle, że sotu już tak dobrego nie ma (od 3,5 do 4 - 4,5h najczęściej). Oczywiście, wiadomo, 2 letnia bateria na pewno coś tam ze swojej mocy traci, i jest to normalny proces. Jednak zważywazy na pogląd, że szybkie ładowanie skraca jej żywotność, to jak narazie, nic niepokojącego nie zauważam.

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie SOT to max 2,5h.Przy czym mam dwie karty SIM: T-mobile i Plan oraz włączone: BT, Wifi, GPS, bez usypiania danych komórkowych, synchronizację danych, używam Hangout, sporadycznie Whatsup oraz Messenger lite. Chyba nie jest źle

Edytowane przez elpoochini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No 2 simki obciążają baterię, i to sporo. To tak, jakby 2 telefony w 1 były.

SM-T580 +Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    13 godzin temu, xperiagosc napisał:

Jednak zważywazy na pogląd, że szybkie ładowanie skraca jej żywotność, to jak narazie, nic niepokojącego nie zauważam.

Myślisz, że nawet ładowanie telefonu oryginalną ładowarką Huawei skraca żywotność baterii telefonu? Przy czym z czasem już ta bateria staje się słaba i procent baterii wtedy momentalnie upływa z telefonu? Dla mnie to dziwne, bo oryginalna ładowarka z Huawei'a powinna zabezpieczyć baterię telefonu przed takimi anomaliami a oryginalne produkty producentów powinny być zawsze niezawodne i nieszkodzące na wpływ zamontowanych komponentów w telefonie...

dodana zawartość

A zazwyczaj do jakiego procentu baterii ładujecie telefon?

Edytowane przez hydrominum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Fizyki się nie oszuka, baterie mają określoną ilość cykli ładowania i rozładowania, więc wiadomo, że z biegiem czasu będzie gorzej. Jednak co do tego szybkiego ładowania, to tylko taki pogląd, możliwe zarówno że mylny jak i że prawdziwy.

Ja zawsze do pełna ładuję, chyba, że mam mało czasu, to wtedy ile się zdąży maładować. Ostatnio tak miałem, zapomniałem wieczorem naładować, rano patrzę, 18%... Więc siup pod ładowarkę na pół godziny czy tam trochę więcej przed pracą, i trudno. Ile będzie to będzie, najwyżej po pracy doładuję.

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi