Skocz do zawartości
mailand

OP3T i Android Pay - Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

zibra

Ok działam, ale jak się robi dirty flash w twrp?

Clear cache/dalvik i reebot? Nie wygrywałem jeszcze żadnego custom romu. 

Edytowane przez zibra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

pobierasz Rom na pam,wew telefonu i instalujesz przez twrp.

czyścisz (wipe) partycje cache i dalvik/art i uruchamiasz telefon ponownie.

tu nie ma znaczenia jaki masz rom czy stock czy custom.

sposób postępowania jest taki sam.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibra

Wow, dzieki, super mi to wszystklo wytlumaczyles. Postapilem dokladnie tak krok po kroku i magisk sie zainstalowal i platnosci google pay dzialaja!

Teraz jeszcze chcialbym wyprobowac jakis custom ROM. Nigdy takiego nie wgrywalem i nie wiem czy sie pobiera sam ROM jako plik zip czy tez sa osobno jakies inne pliki typu kernel gapps itp. bo cos takiego widzialem?

Chodzi mi o to, zeby bylo lekko, plynnie i czy faktycznie bateria bedzie trzymac lepiej? Jaki ROM wgrac i jak dokladnie, zeby dzialal jak nalezy. Czytalem, ze niektorzy zle wgrywaja, nie usuwaja czegos i ROM, ktory mial byc swietny zre baterie telefon sie grzeje itp.

dodana zawartość

Czytałem o flashowaniu kernela np. franco Kernel. Obecnie mam Oxygen OS 5.0.3 na Androidzie 8.0.0. Czy wystarczy ściągnąć tylko ten sam Kernel i sflashowac na obecnym ROM?

Jeśli tak to powinienem ściągnąć kernela z drugiego linku i zrobić flash z wipem?

www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/oneplus-3t/development/kernel-franco-kernel-r1-12nd-december-t3517519/amp/?espv=1

Edytowane przez zibra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Jest trochę Romów dla OP3/T. Oparte na OOS/OB, LOS, czy AOSP. W zależności co tam potrzebujesz.

Z wartych wypróbowania czysty LOS, EOS,  Paranoid Android, RR, Mokee czy Omni

Z kerneli Franco, Blu_spark lub ELX.

Instrukcja flashowania zawsze masz w pierwszym poście tematu. Niektóre nie mają Gappsów i trzeba sobie je dodatkowo wrzucić.

Ja siedzie na stocku OOS z kernelem ELX i daje radę, resztę roboty robią moduły Magiska. IMO sam OOS jest na tylko OK, że nie potrzebuje customowego ROMu.

Co do kernela franco to 2 link jest na OOS. Flashujesz normalnie paczkę z kernelem przez twrp i po tylko wipe cache i dalvik/art.

Po czekasz jak się podniesie telefon i tyle. Nie trzeba ponownie Magiska na to wrzucać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibra

No właśnie dla większej wygody zakupiłem apkę Franco kernel ze sklepu Google. Sama się zainstalowała i mam w niej wszystko pod kontrolą. Do tego polecane BetterBattery Stats.

Ustawień jest wiele dla poprawienia osiągnięć baterii, obniżenie taktowania CPU GPU i inne, ktorych za bardzo nie obczajam. Muszę się pobawić i wybrać najlepsze metodą prób i błędów.

Troszkę żywotność baterii skoczyła i dobija do 5h SOT, ale o jakichś legendarnych wynikach typu 7-8h SOT nie ma mowy. Mimo, że troszkę zoptymalizowałem różne rzeczy.

Jakie moduły Magiska są ciekawe? Co można jeszcze spróbować poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Przede wszystkim Xposed (systemless) ale on wykrzacza SafetyNeta.

Listę modułów masz w Repo Magisk ( nie wykrzacza SafetyNeta) i Xposed znajdziesz coś dla siebie ciekawego.

GravityBox, Amplify, YT Vanced, Min Min Guard, Viper4Android, Greenify itd.

Jak masz teraz franco kernela zainteresuj się AKT https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/advanced-interactive-governor-tweaks-t3476589

APK masz tu : https://androidfilehost.com/?a=show&w=files&flid=145174

Tyle Offtopu, bo temat o AP a nie o modach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibra

Hmm. Nie wiem czy będę kombinować, bo jednak ten Kernel zdziałał cuda. Nawet nie instalowałem pozostałych programów poza betterbatterystats tylko ustawiłem pewne rzeczy w samym jadrze.

Efekt jest taki, że SOT wzrósł już do ponad 7 godzin przy płynnym działaniu smartfona. To już mnie dosyć mocno satysfakcjonuje. Telefon jest stabilny i zimny, a wcześniej potrafił się zagrzać z niczego.

Accubattery pokazuje mi baterie na poziomie 2700mA. To tylko soft, ale jednak chyba nie jest to normalny wynik. Być może z nową bateria uzyskanym ponad 8 godzin SOT.

Troche boję się ruszac system w tej chwili skoro tak wzrósł SOT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

To życzę dalszych sukcesów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DDragon
    4 godziny temu, zibra napisał:

Hmm. Nie wiem czy będę kombinować, bo jednak ten Kernel zdziałał cuda. Nawet nie instalowałem pozostałych programów poza betterbatterystats tylko ustawiłem pewne rzeczy w samym jadrze.

Efekt jest taki, że SOT wzrósł już do ponad 7 godzin przy płynnym działaniu smartfona. To już mnie dosyć mocno satysfakcjonuje. Telefon jest stabilny i zimny, a wcześniej potrafił się zagrzać z niczego.

Accubattery pokazuje mi baterie na poziomie 2700mA. To tylko soft, ale jednak chyba nie jest to normalny wynik. Być może z nową bateria uzyskanym ponad 8 godzin SOT.

Troche boję się ruszac system w tej chwili skoro tak wzrósł SOT.

To w końcu jakie masz teraz softy na fonie? Chodzi mi o room i kernel głównie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibra

Oxygen OS 5.0.3

3.18.94-Franco Kernel

Jeszcze wczoraj rano był dramat 66% w 3 godziny. Nie robiłem potem żadnego wipe jak pamiętam. Ustawiłem tylko governor na conservative i zmniejszyłem wartości CPU min i max plus kilka innych rzeczy np dla wakelock i jakieś opcje programistyczne. Nic się nie zacina, telefon utrzymuje stabilna temperaturę poniżej 30 stopni. Jest super. 

Troszkę mnie martwi pojemność baterii mimo, że mierzona programem.

Screenshot_20180730-191445.jpg

Edytowane przez zibra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi