Skocz do zawartości
Hello_Moto

Moto G5 Plus - dyskusja ogólna, pytania, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum lenovo napisali, że z majową aktualizacją jest security patch level marzec 2017 https://forums.lenovo.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/MotoG5thGen/thread-id/4060/page/10

Jest jakiś znany problem z dźwiękiem przy nagrywaniu video. W tym patchu poprawiony, ale nie wyeliminowany całkowicie.

Kolejny problem jest z dźwiękiem przy VoLTE.

Wygląda na to, że g5 plus ma trochę problemów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PiotrK37  Trochę wyolbrzymiasz problemy (znane mi akurat z XDA).

Jeśli chodzi o problemy z dźwiękiem na VoLTE (na pewno na źródło wziąłeś ten temat) to pojedynczy problem użytkownika z HD Voice którego ustawienia musi zmienić w ustawieniach operatora - Verizon, który szczęścia do G5+ nie ma (wcześniej afera z brakiem możliwości połączenia przez VoLTE z numerem 911).

Problemy z nagrywaniem to już norma: O dźwięku trochę już nie słyszałem ale za to drugi problem (rzekomo tylko przy 1080p60fps) dotyka obrazu a dokładniej czerwonej poświaty w ciemnym otoczeniu. Z tego co widziałem to najwięcej osób mających ten problem posiada telefon z Ameryki Płd. i Azji. Telefony z Ameryki Płn. i Europy sporadycznie posiadają tą (software'ową) wadę (a o takim przypadku w Polsce nie słyszałem). Link dla ciekawych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up nie, wziąłem z forum lenovo, link w moim poprzednim poscie, wiele osób o tym pisze.

Jeśli w europejskich telefonach problem jest mniejszy to byłoby fajnie, dobrze jakby ktoś mógł to sprawdzić...

Ale jak rozumiem, problem z dźwiękiem występuje wszędzie...

Edytowane przez PiotrK37

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zebrane z różnych for znane problemy z moto g 5plus (po angielsku): https://www.digitaltrends.com/mobile/moto-g5-plus-problems-solutions/

dodana zawartość

W niektórych krajach w europie pojawiła się aktualizacja dająca poprawki bezpieczeństwa na 1 maja: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3625357

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

Do pobrania nowa wersja oprogramowania systemowego 

NPNS 25.137-33-5 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem w sferisie. Instrukcja obsługi papierowa w dziwnych językach (francuski, holenderski, norweskie itp). Brak polskiego, angielskiego.

Dziwna (skomplikowana) procedura wipe, bez instrukcji bym nie wymyślił: https://motorola-mobility-en-in.custhelp.com/app/home/device/motorola/moto-g5-plus/topic/reset/external-reset/1

Zastanawiam się, co warto sprawdzić czy działa.
    - jakość dźwięku w rozmowach telefonicznych (głośnik, głośnomówiący)
    - bt (np zestaw głośnomówiący w aucie)
    - GPS (np nawigacja samochodowa, piesza)
    - zdjęcia
    - filmy (obraz, dźwięk, stabilizacja)
    - ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

No i jak pierwsze wrażenia z użytkowania G5 plus ? Natrafiłeś na ; wady ; opisywane na forach , czy może nie do końca są one prawdziwe? Z tym resetem to chyba prościej najpierw usunąć z telefonu konto , a po przywróceniu ustawień fabrycznych na nowo założyć konto na tym telefoniku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up jako że wczoraj wieczorem dostałem telefon i mam w nim kartę tymczasową, to na razie nie mam wielu uwag i nie sprawdziłem wszystkiego.

Aktualnie wkurza mnie drobnostka - dźwięk "hello moto" przy starcie (boot) telefonu. Nie znalazłem jeszcze jak go wyłączyć. Opcje - dźwięk - inne dźwięki -dźwięki ładowania wyłączyłem, ale nie pomogło, może dotyczy czegoś innego.

Użycie czujnika palców do nawigacji bardzo wygodne.

Musiałem ciut zwiększyć jasność ekranu bo przy ustawieniu domyślnym (środek slidera) miałem wrażenie, że jest za mała. Automatyczna jasność włączona.

Zdjęcia mogę porównywać tylko do galaxy s3, więc chyba nie ma nawet sensu.

Jeśli chciałbyś, żebym coś konkretnie sprawdził to powiedz.

Dopisek: z takich rzeczy które mi brakuje w stosunku do s3 to:
    - wyłączanie dźwięku (włączanie wibracji) z panelu notyfikacji
    - widget alarmu
    Pewnie są do tego jakieś apki do instalacji...

Chętnie też pozbył bym się lewego ekranu (Google now czy co to jest)

Tip: domyślnie aparat robi zdjęcia w mniejszej rozdzielczości. Myślę, że warto ustawić maksymalną. Szkoda, że nie da się ustawić kompresji (jakości) zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że kolega @PiotrK37 już ma swoją Motkę G5+ to wykorzystując ten fakt zapytam się o kilka rzeczy:

- jak płynność 1080p60fps - nie ucina klatek? Występuje czerwona poświata o której wspominałem? Jak sprawdza się EIS w filmach?

- dużo na XDA i w recenzjach mówią o agresywnym focusie który dosyć często ma problem ze złapaniem ostrości. Podrzuciłbyś kilka przykładowych fotek? 

- resztę rzeczy już wyżej wypisałeś i czekam z niecierpliwością na opis wrażeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

Odnośnie zainstalowanych aplikacji jak to wygląda ilościowo , czy Moto doinstalowała jakieś swoje ? Z tego co można poczytać 7-ka na G5Plus  jest w miarę ; czysta ; jak jest w rzeczywistości? O dedykowanym ekranie dla  ; Google ; już trochę osób pisało bardzo delikatnie mówiąc niepochlebnie dziwne że nie można tego z ekranu usunąć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi