Skocz do zawartości
Hello_Moto

Moto G5 Plus - dyskusja ogólna, pytania, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@up

Odpowiadam na razie na to co wiem:

Wygląda czysto - nie wiem jak wygląda "czysty" android, ale z motorolowych aplikacji zauważyłem:

* wkurzająca animacja i dźwięk "hello moto" przy starcie telefonu, wyłączanie go nic nie daje

* aplikacja moto, która pozwala skonfigurować akcje gestów oraz energooszczędne powiadomienia na wyłączonym ekranie

Co do szumów w trakcie nagrywania video, to moim zdaniem są słyszalne. Nagrałem film https://drive.google.com/file/d/0B-hvpGR8GPhOX0UzTGxLc0dvNk0/view?usp=sharing gdzie stoję koło radia i przez 20s słychać głos z radia, później wyłączam żeby było cicho. Szum w trakcie gdy radio jest włączone jest zdaje się z radia. Natomiast gdy jest cicho to też trochę szumi. Plik ma 70 MB.

Edytowane przez bergmen
    Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości. Piszemy @up lub korzystamy z opcji @wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

No to  z aplikacjami nie jest zle , a szumienie jak dla mnie pewnie z powodu mojego słabszego słuchu nie było by jakąś katastrofą. Dzięki jak coś ciekawego odkryjesz to napisz , a obojętnie na + czy na - tego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    8 godzin temu, Hello_Moto napisał:

jak płynność 1080p60fps - nie ucina klatek?

Dołączam się do pytania. Interesuje mnie zwłaszcza płynność w słabszym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Dnia 8.07.2017 o 10:53, Hello_Moto napisał:

- jak płynność 1080p60fps - nie ucina klatek? Występuje czerwona poświata o której wspominałem? Jak sprawdza się EIS w filmach?

- dużo na XDA i w recenzjach mówią o agresywnym focusie który dosyć często ma problem ze złapaniem ostrości. Podrzuciłbyś kilka przykładowych fotek? 

Ucinania klatek nie zauważyłem. Czerwona poświata występuje gdy filmuje w ciemnościach. Nie wiem w którym momencie się zaczyna pojawiać - postaram się zrobić dziś film gdy będzie trochę jaśniej. Co do focusa to nie mam jeszcze opinii.

Filmy z wczorajszej nocy pokazujące czerwoną poświatę, filmy z dzisiejszego rana z różnymi ustawieniami, kilka zdjęć wrzuciłem tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/0B-hvpGR8GPhOREFiMkl5T3NfLUU?usp=sharing

Będę tam wrzucał kolejne rzeczy.

Co do poświaty, to moim zdaniem to że w nocy jest czerwono nie jest dużym problemem - większość ludzi nie robi filmów na których nic nie widać ;) No chyba, że okaże się, że poświata występuje gdy jeszcze coś widać.

Co do zdjęć/filmów z lasu, to weźcie pod uwagę trudne warunki - duży kontrast, miejsca ciemne i miejsca bardzo jasne. Normalny aparat też miałyby problemy z przepaleniami, zbyt ciemnymi miejscami.

@up

Krótki film wrzuciłem powyżej. Postaram się jeszcze coś nakręcić.

Jeszcze kilka uwag/podpowiedzi:

* tryb slow-mo (120p) włącza się wybierając odpowiedni tryb (tam gdzie zdjęcia, panorama, filmowanie, tryb zaawansowany i właśnie slowmo). W opcjach jest jakby możliwość wyboru 120p, ale jest zawsze nieaktywna. Trochę to dziwne, bo tam wybiera się inne tryby np. 60p

* oficjalna dokumentacja:https://mobilesupport.lenovo.com/us/en/products/Cell-Phones/Android-Series/Moto-G-Plus-5th-Gen

* brakuje mi trybów tematycznych (np. "szybko poruszające się zwierzęta", który powinien skracać czas migawki nawet kosztem ISO)

Edytowane przez bergmen
    Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości. Piszemy @up lub korzystamy z opcji @wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcia identyko jak z Redmi Note 3 Pro. Po przybliżeniu na ekranie tak samo miękkie wykończenie i ginące szczegóły w koronach drzew, ale bez przybliżania jest całkiem w porządku. Z filmami o wiele lepiej, zwłaszcza pod kątem płynności, nawet w całkowitej ciemności widać, że jest ładne 30 FPS. Film dzienny w 1080p60 wygląda świetnie. Moto G5 Plus nie ma stabilizacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Aparatem można robić fajne zdjęcia, jak pokazuje załącznik :)

Chociaż mam wrażenie, że focus słabo łapał ostrość na takim bliskim obiekcie. Wydaje mi się, że ważka nie była zbyt mała i ostrość powinna być łapana.

Nie mam dobrych wieści jeśli chodzi o czerwoną poświatę - gdy jest dość jasno to również występuje. Robiłem film o 21, było dość jasno, a poświata była widoczna. U mnie występuje głównie na górze telefonu. Z tego co czytałem na forum lenovo, to nie zamierzają tego poprawiać. Dziwne :(

Do linku z poprzedniego mojego posta wrzucam (wciąż idzie) kolejne zdjęcia i filmy. Pewnie skończy się za kilka godzin.

Spoiler

IMG_20170709_152639163_BURST001.thumb.jpg.73c1ba3f9e6ad1a0fa6c4df9dac3be1a.jpg

dodana zawartość

@direct39 wydaje mi się, że ma elektroniczną stabilizację (nie ma optycznej).

@Hello_Moto co to znaczy "agresywny focus"? miałem problemy z tym, że nie łapał focusa na ważce (jak była dalej i była mniejsza), tylko na tle. 

dodana zawartość

Dnia 8.07.2017 o 09:39, PiotrK37 napisał:

Tip: domyślnie aparat robi zdjęcia w mniejszej rozdzielczości. Myślę, że warto ustawić maksymalną. Szkoda, że nie da się ustawić kompresji (jakości) zdjęcia.

Po namyśle to nie wiem czy rzeczywiście lepiej ustawić maksymalną rozdzielczość...

Edytowane przez adagio
    Proszę stosować się do regulaminu i grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PiotrK37 "Agresywny focus/ostrzenie" miałem na myśli częste i widoczne ostrzenie w czasie kręcenia filmów.

Gdy widzę jak "przyłożyli się" do aparatu - ten focus, poświata i zdjęcia. Wiadomo że nie da się zrobić zdjęcia porównywalnego do tego z lustrzanki jednak mogło być lepiej. Aż od czasu do czasu myślę czy nie poczekać na Xiaomi Redmi Note 5.

Będzie szansa w najbliższym czasie na zdjęcia/filmy w krajobrazie miejskim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up będzie. A co konkretnie?

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może zdjęcia przedstawiające szczegółowość (szyldy, reklamy, budynki, itp.), jeśli po drodze natrafią ci się drzewa (lub cokolwiek zielonego) to na tle miejskim ich zdjęcia pomogą ocenić kolorystykę i kontrast. Jeśli chodzi o moją "listę życzeń" to będzie na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK.

Testowałem z nawigacją (Automapa). Działa dobrze. Głos wyraźny i głośny.

Oglądałem też webinar (GoToWebinar), po angielsku. Było za cicho, nie rozumiałem części. Na pewno trochę przez angielski, ale na pewno też przez mniejszą głośność (miałem jednocześnie GoToWebinar i Automapę włączoną, AM wyraźnie głośniej. Być może to tylko kwestia tej konkretnej aplikacji.

Zresetował mi się telefon. Nie wiem dlaczego - wyciągnąłem z kieszeni, a on startuje. Nie wydaje mi się, żebym mógł nacisnąć restart, chociaż całkowicie nie mogę tego wykluczyć. Będę obserwował, pierwszy raz mi się zdarzył reset.

Wciąż tymczasowa karta SIM, więc brak rozmów...

dodana zawartość

Zrobiłem jeszcze trochę zdjęć i filmów z miasta. Przez noc wrzucę. Jeszcze ich nie ma.

Wyszło, że stabilizacja (elektroniczna) nie działa przy 60p. Przy 30p działa moim zdaniem całkiem dobrze.

Jakość nagrywanego dźwięku moim zdaniem całkiem w porządku (mam filmy z grajkami).

Niestety telefon mi się znowu zrestartował (drugi raz). Robiłem zdjęcia, wsadziłem telefon do kieszeni, po chwili wyciągam a on się restartuje.

@hello_moto wszystko powinno już być.

Edytowane przez bergmen
    Twój post zajmował pół strony... Twórz czytelne i estetyczne posty. Nie nadużywaj odstępów między akapitami/zdaniami...
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi