Skocz do zawartości
TajnyAgent

Problem z instalacją firmware'u/usunięciem root'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A więc zacznę od początku. Wyciągnąłem wczoraj swój stary Tablet Prestigio MultiPad 8.0 HD PMT5587_Wi w celu zainstalowania snapchat'a oraz modułu SnapPrefs. Z początku męczyłem się z uruchomieniem samego tableta i naprawianiem ładowania, ale w końcu się udało. Po uruchomieniu tableta, przez ES File Explorer włączyłem serwer zdalny i z poziomu komputera przerzuciłem sobie wszystkie dane na komputer(backup). Zauważyłem szybko, że waga danych różni się z rzeczywistym zajęciem pamięci na tablecie, później doszedłem do tego, że nie ma łatwego dostępu do całego systemu i jego danych(tak, jestem laikiem), a to co przerzuciłem z tabletu na komputer to jedynie część danych.

Niemniej jednak po przerzuceniu tych danych na komputer postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne poprzez tryb Recovery, po zrobieniu tego skonfigurowałem tableta i przeszedłem do procesu root'owania. Root także robiłem pierwszy raz, więc nie spędziłem specjalnie dużo czasu na przygotowaniach, natknąłem się na początku na KingRoot, ale z przeczytanego artykułu o nim wynikło, że nie będzie on dobry do mojego tableta. Chwilę później natknąłem się na iRoot, był z tym mały problem, ale generalnie wszystko szybko udało się ogarnąć i zakończyło się to zroot'owaniem tableta. Niestety iRoot instaluje przy tym jakieś chińskie app'ki i musiałem je zaraz pousuwać, jak się później okazało to mimo usunięcia tych app'ek wyświetlają mi się jakieś reklamy, a po jakimś czasie używania tableta samoczynnie instaluje mi się jakaś app'ka z News'ami, zauważalny był także spadek wydajności.

Niemniej jednak przystąpiłem do procesu zainstalowania SnapChat'a, framework'a xPosed oraz modułu SnapPrefs. Jak się później okazało, to w złej kolejności próbowałem się zalogować do SnapChat'a przez co SC wykrywał SnapPrefs, więc odinstalowałem SnapPrefs i wtedy zdecydowałem się zalogować do SC, ale ku mojemu zdziwieniu SnapChat przy weryfikowaniu urządzenia dalej wykrywał Third-Party Apps. Więc postanowiłem znowu przywrócić tablet do ustawień fabrycznych. Niestety po zrobieniu tego okazało się, że root na tablecie nadal jest i po chwili ponownego korzystania z tableta instaluje się app'ka z News'ami o której wcześniej napisałem oraz, jak przyuważyłem to jest zainstalowana aplikacja KingRoot(to mnie zdziwiło, wygląda na to, że iRoot instaluje także KingRoot), no ale kwestia tego, że root nadal jest, a SC dalej wykrywa Third-Party Apps. Próbowałem po tym wszystkim zainstalować od nowa FirmWare, ściągnąłem najnowsza wersję ze strony producenta, wgrałem na kartę pamięci, odpaliłem tryb Recovery, zrobiłem wipe data i wipe cache. Niestety przy instalacji wyskakuje "Instalation Aborted".

No i podsumowując sytuacja aktualnie wygląda tak, że nie jestem do końca pewien co robić, dodam jeszcze, że niby probowałem unroot'ować tablet'a z poziomu iRoot i niby unRoot'uje tego tablet'a, ale tak jakby nie do końca. Chciałbym wgrać od nowa czysty ROM od Prestigio(FirmWare to chyba to samo(?) i na nowo zRoot'ować telefon w może jakiś czystszy sposób, tyle że nie wiem jak to zrobić poczynając od samej instalacji czystego FirmWare'u. Pogubiłem się trochę w tym wszystkim, dlatego też powstał ten temat, z góry dziękuję za pomoc :)

P.S. Przepraszam także jeżeli temat został napisany nieco chaotycznie, ale starałem się całą 2-dniową pracę nad tablet'em skrócić do najważniejszych szczegółów.

dodana zawartość

Wydaję się, że problem został rozwiązany. Postanowiłem zainstalować na PC KingRoot i jeszcze raz zroot'ować tableta, tylko tym razem poprzez KingRoot. Udało się i zaraz z poziomu KingRoot unroot'owałem tableta. Po formacie tableta już nie było aplikacji KingRoot oraz zniknęły reklamy, jak i samoinstalującą się news'owa aplikacja.

Niestety wciąż musiały być jakieś pozostałości po zroot'owaniu poprzez iRoot, więc poszperałem trochę jeżeli chodzi o reinstalację firmware'u i doszedłem do tego, że nie wypakowałem paczki update.zip z paczki, którą pobrałem od producenta. Sądziłem, że pobrana paczka już jest tym samym firmware'm. Po wypakowaniu update.zip z pobranej paczki ze strony producenta i wrzuceniu na kartę SD bez problemu zreinstalowałem firmware co ostatecznie rozwiązało problem z wykrywaniem Thirdy-Part Apps przez SnapChat'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi