Skocz do zawartości
Bravo8

Android x86 na Tablecie Connect10 z Windowsem

Rekomendowane odpowiedzi

Bravo8

Witam

W końcu udało mi się zainstalować system Android-x86 6.0-rc1 (marshmallow-x86)  na moim tablecie z Connect 10 z Windowsem 10. Tablet niszowy , 10 cali, taki no name. Tablet jest z na Intelu Atom Z3735G 1,33 Ghz, grafika Intela, ale ma tylko 1 Gb RAM, dysk flash ssd 30 GB . Generalnie ten 1 Gb Ramu nie nadaje się na Windows 10 którego całkowicie usunąłem. Ten Android śmiga na tym tablecie w miarę szybko ale jest parę braków z którymi nie umiem sobie poradzić .

1) Dość długo trzeba czekać aż system się załaduje , może porównywalnie jak Windows 10 , ale zdecydowanie dłużej jak inne linuksy nawet w wersji Live.
    2) Niby widzi bluetooth i można go włączyć ale nie znajduje żadnych urządzeń do sparowania, czyli tak jakby go nie było.
    3)To system otwarty , więc nie ma zabezpieczeń DRM , a te są wymagane przy takich apkach jak Showmax  czy Netflix. Czy można jakoś dograć to ręcznie. W oryginale Googla jest coś takiego jak  Widevine Modular DRM i to jest    przyczyna że Showmax mieli , mieli i zastartować nie może.

4) Brak możliwości odtwarzania zawartości przez apkę Youtube, jak na cokolwiek klikne to jest czary ekran z napisem braku możliwości odtworzenia. Youtube działa z poziomu przeglądarki np. Firefox. (brak dźwięku)
    4) Co też irytuje to, że nie ma tam jakiegoś systemowego wyłącznika systemu. Doinstalowałem ręcznie apkę ze sklepu Play - Shutdown , ale to nie to samo , bo nie ma tego na pulpicie tylko muszę wchodzić w apki. Nie wiem jak ręcznie na stałe dowiązać ten skrót na pulpit, albo wywołać jakiś systemowy wyłącznik . Żeby wyłączyć system tabletowym klawiszem to muszę go trzymać wduszonego przez ok 20 sek.
    5) I co istotne brak dźwięku, sprawdziłem ustawienia i jest włączone na maksa a nie działa nic.

Czyli nie ma tak dobrze, brak sterowników ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

...brak sterowników ?

Tak jakby.

Na Windowsie trzeba było sprawdzić podzespoły - może gdzieś są sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bravo8

Pojawiła się nowsza testowa wersja Android-x86 7.1-rc1  , co prawda jeszcze jej nie testowałem. A co do kartu dźwiękowej to jest RT 5640. Na Ubuntu są już do nie sterowniki . Czy ktoś słyszał że to ruszy na Androidzie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi