Skocz do zawartości
Dzidzia_2

Debranding Samsung Galaxy S8

Rekomendowane odpowiedzi

Dzidzia_2
    Czy wszystkie te czynności wykonam na macbook pro ( os sierra ) ?

Nie wiem. Musisz poczekać na kogoś kto ma Maca.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ms89

Błąd przy rozpakowaniu romu... ściągałem już 3 razy i za każdym razem przy probie wypakowaniu winrarem pisze ze nieoczekiwany brak archiwum...

-----------------------------------

edit - rozwiazanie

Zamiast rozpakować winrarem to na plik klikamy prawym przyciskiem myszy otwórz za pomocą---->eksplorator windows

Edytowane przez ms89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie i Panowie,

nie wiem czy w dobrym miejscu ale mam nadzieje ze tak. Potrzebuje pilnie pomocy. Otoz zakupilem S8 (dystrybucja Vodafone New Zealand) i bezwiednie zrobilem upgrade do wersji G950FXXU1AQDG. Jak sie okazuje mam problem teraz z polaczeniem i skanowaniem telefonem sensora medycznego Freestyle Libre poprzez NFC. Nie sprawdzalem czy przed dzialalo ale na niemieckich forach dla diabetykow znalazlem ze dzialalo na romie G950FXXU1AQC. Moje pytanie jest:

1. Czy mozna zrobic downgrade w sposob w miare prosty i nie lamiacy specjalnie gwarancji.

2. Czy jest jakis tutorial? Czytalem o programie Odin?

3. Skad sciagnac wlasciwy ROM?

4. Czy jest to mocno ryzykowne:-)?

Bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, zrobiłem wszystko jak w instrukcji, miałem telefon brandowany w plusie (PLS). Pobrałem firmware z updato.com ( XEO-G950FXXU1AQF7) teraz mam XEU nie XEO. Flashować jeszcze raz czy coś poszło nie tak ?

Edytowane przez Tomasz Bosacki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

Z jakiego kraju masz kartę sim w telefonie?

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam telefon z Orange - CSC OPV, debrandowałem 4-plikowcem multiCSC z plikiem .pit pobranym z SamFirm (AQF7). Flashowałem bez karty SIM (Orange). Bezpośrednio po flashu CSC dalej wyświetlany był jako OPV (patrzyłem w recovery). Wtedy zrobiłem fullwipe w recovery. Wszystko wg instrukcji z postu #1.

Uruchomiłem (nadal bez karty SIM) - ekran powitalny w wersji angielskiej. Sprawdzając w phone info pokazywało CSC XEU.

Po włożeniu karty SIM (Orange), wyświetliła się informacja, że telefon musi zostać ponownie uruchomiony by zastosować zmiany (nie pamiętam dokładnej treści jednak było coś w tym stylu), ponowne uruchomienie i kolejny komunikat, że wymagane/zalecane jest przywrócenie ustawień fabrycznych [...], oczywiście zaakceptowałem. Po resecie ekran powitalny już w języku polskim i w phone info CSC zmieniło się na XEO.

Także wychodzi na to, że żeby po debrandingu mieć XEO musi zostać włożona karta od polskiego operatora i koniecznie trzeba zaakceptować przywrócenie ustawień fabrycznych (być może wrzucając 4-plikowca multiCSC z .pit i wsadzoną polską kartą SIM podczas flashu, od razu uruchomimy telefon z CSC XEO)

@Tomasz Bosacki flashowałeś z kartą sim czy bez? nie miałeś info o tym, że zalecane jest przywrócenie ustawień fabrycznych po włożeniu karty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    f0ku5

Panowie, czy na XEO działa VoLTE i VoWiFI w T-Mobile?

Mam od wczoraj S8 właśnie z T-Mobile i nie wiem, czy robić debranding, czy wszystko pójdzie OK, itp... Czy są jakieś zalety pozostania na brandzie T-Mobile? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@f0ku5 W Orange po debradzie mam obie opcje :) 

Spoiler

Screenshot_20170624-155000.png

Spoiler

Screenshot_20170624-155508.png

Edytowane przez camdell
    spoiler
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skakab

uuu ja z t-mobile po debrandowaniu nie mam Volte i chyba nawet nie ma tej zakładki co jest na 2gim zdjęciu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi