Skocz do zawartości
_tommy_

Czy warto wybrać Nexusa 4? Zalety i wady.

Rekomendowane odpowiedzi

_tommy_

Witam,

zastanawiam się nad kupnem Nexusa 4, z różnych względów. Głównie ze względu na wsparcie custom romów. I tu moje pytana zbierają się, mianowicie:

- jaki custom rom działa w miarę stabilnie i działa na nim to co na stocku?

- jak z baterią na stocku/customie?

- jak z nagrzewaniem? faktycznie lubi się zagotować? 

- czy miejsca jest wystarczająco w pamięci? pytam bo dotychczas używałem karty SD (16 GB, mało nie mało ale zawsze wewnętrze 16 GB było rozbudowane) zdjęć jakoś sporo nie robię ale aplikacji mam nieco, stąd pytanie.

Całościowo podoba mi się Nexus, obecny telefon jest za duży, dziś się o tym boleśnie przekonałem...

Pozdrawiam.

Edytowane przez _tommy_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@_tommy_ witaj, moim zdaniem kupno nexusa 4 dzisiaj to kiepski pomysł. Bateria nigdy nie była rewelacyjna :P Na custom romie można się pobawić ale cudów się nie spodziewaj :-) Jeden dzień to max co wyciśniesz w obecnej chwili, FB, Messenger i inne duperele strasznie ciągną baterie. Co do nagrzewania - tak, jeżeli go przyciśniesz dłużej na jakiejś grze czy cuś lubi się zrobić piekarnik. 16GB pamięci w zupełności wystarczy dla normalnego użytkownika. 

Proponował bym dołożyć troszkę $$ i rozglądnąć się na nexusem 5. Bateria jest troszkę lepsza, ekran niewiele większy, telefon chyba jest węższy od nexa 4 (takie mam wrażenie odkąd się przesiadłem). Ogólnie jeżeli nie masz jeszcze nexusa 4 to moim zdaniem warto poszukać nexusa 5 :-) Nawet jeśli znalazłbyś egzemplarz z wyjechaną baterią to kupisz oryginał za 60zł, wymienisz i nie będziesz się niczym przejmował :-) A przyjemność użytkowania o wiele większa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, ten telefon zbliża się do pięciu lat. Dzisiaj średniaki mają lepszy aparat, LTE baterię itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bzzxc

Moim zdaniem o wiele lepszym pomysłem jest kupno (niezbyt oryginalnie) Xiaomi Redmi 4X. Telefon podobnej klasy i rozmiarów, podzespoły lepsze, a nowy kosztuje niecałe 500 zł. No i na baterii ponoć dwa dni ciągnie bez większych problemów. Jedyna rzecz, w której jest gorszy to ilość custom romów. Moim zdaniem jest do tego nieco brzydszy, ale to już kwestia subiektywna.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    Napisano (edytowane)

@bzzxc Rozpędziłeś się Redmi 4X nie kosztuje 500 zł ;p na allegro widzę za więszką kasę ;)))

https://allegro.pl/kategoria/xiaomi-redmi-4x-257005?order=p&buyUsed=1&offerTypeBuyNow=1

Dodam od siebie, że już zakupiony LG G2 Mini za rozsądne pieniądze ;)

Edytowane przez _tommy_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    as007

Tak naprawdę teraz zakup Nexusa nie ma już większego sensu. Za niewiele większe pieniądze można kupić telefon, który nie ma tak tragicznej baterii i słabego aparatu. Oczywiście, płynność jest nadal na wysokim poziomie, ale reszta wad dyskwalifikuje go jako jedyny telefon na codzień. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi