Skocz do zawartości
Wodz Tabletek

Opinie o Lenovo P2

Rekomendowane odpowiedzi

To musisz mieć rewelacyjna baterię lub mało aplikacji działających w tle bo mi przy średnim użytkowaniu trzyma max 3 doby 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 10 dni mam go, jak ,,przyszedł'' do mnie był naładowany na 100 % po 6 dniach dopiero ładowałem, a miałem jeszcze 10 % na baterii.

SoT na 12-13 godzin, ale mało wi-fi i danych od opa. Więcej ustawiałem/konfigurowałem aplikacje itp. 

Ten tydzień będę testował bardziej hardcorowo w pracy, gdzie mam czas na klikanie,więc dane włączona będą non stop i zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W opisie podałem że nie korzystam zbyt intensywnie z telefonu, ale prawda jest taka że bateria wytrzymuje sześć dni bite.Proszę o wskazanie telefonu z tak mocną baterią.Zachwyt jest już jak telefon posiada baterie 4100.Ten posiada 5100 i jakoś nikt się nie zachwyca.Dziwi mnie że ten telefon jest tak mało reklamowany, a jest super w super cenie!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po jakimś czasie użytkowania napisze, że telefon jest ok. Co do zżerania baterii przez gogle wystarczyło wyłączyć im dane w tle itp. Zużycie spadło z dużej ilości % do 2-3% przy funkcjonalności sklepu i innych tak jak mi pasuje. Po niedawnym ładowaniu telefon wytrzymał mi 8 dni bez ładowania,  miał jeszcze około 16% baterii. 
    Jako, iż przebywałem w pracy, gdzie nie ma zasięgu LTE Pleya( za 3 miesiące kończy mi się umowa, to i tak przejdę gdzie indziej, gdyż pleye walą w pręta równo ostatnio), to telefon sobie non stop szuka sieci a i tak net nie łazi...telefon służył do rozmów, smsów, mmsy, Whatsap, przeglądarka itp. Nie mam potrzeby ciągłych aktualizacji uj wie czego i nie wiem po co. Jak trzeba odpalam przeglądarkę, yutuba czy mapy ot co.
    Aparat jest, i po czasie oraz zabawach z różnymi aplikacjami, stwierdzam, że jednak jest ok, chociaż jest niedosyt, gdyż za tą ceną można było mieć lepszy, ale za to bateria nadrabia za wszystko. 

Edytowane przez Wodz Tabletek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz napisać gdzie to dokładnie wyłączyć?

Bo nie wiem czy w dobrym miejscu to wyłączyłem.

Chodzi mi o Google.

Ja SoT miałem prawie 14 godzin. I zostało jeszcze 18% bateryjki.

W tych 14 godzin dane włączone non stop, albo Wi-Fi. Wyświetlacz na minimum cały czas.

Myślę że 16 godzin byłbym w stanie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyświetlacz na ninimum to chyba nic na nim nie widzisz bo jest tak ciemny, dodam że standardowe autopodswietlenie też jest do du*y bo jasność jak dla mnie trzyma na zbyt niskim poziomie, muszę korzystać z dodatkowych aplikacji autopodswietlenia. Wódz Tabletek pokaż ss ze statystykami  użycia baterii bo ci nie wierzę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kris555777 wiedziałem, że pojawi się taki post . Przy najbliższym długim czasie działania zrobię Ci zrzut ekranu, czy co tam trzeba, wiem, że i tak nie będzie to wiarygodne dla ogółu, ale co tam :) . Ważne, że nie muszę go ładować codziennie, czy co dwa dni.

Mam tak, że co ładowanie robię restart  telefonu, żeby sobie widzieć ile już chodzi. Statystyk jako tako nie robiłem podczas tych 8 dni... Oczywiście, jakbym używał smartfona na maxa, to pewnie by było jak w każdym przypadku max kilkanaście godzin i ładowanie. Ale w prawdziwym życiu czasami nie ma czasu na zabawę telefonem. Więc po co mi włączone Wifi i różne dziwne inne rzeczy w miejscach, gdzie jest słaby zasięg operatora macierzystego a o wifirifi można zapomnieć? :). Obecnie mam 44% i 103h:32min działania.

adziu82 Ustawienia->Użycie danych->Komórkowa transmisja danych:

- Sklep Google Play i wyłączasz dane w tle, wchodząc w ustawienia apki można wyłączyć aktualizacje automatyczne

- Usługi Google Play robisz j/w.z danymi w tle

- Aplikacja Google- tutaj nic nie zmieniałem
    Wyłączyć dane w tle można dla każdej apki, która nam przeszkadza.

Działanie sklepu Play nie straciło z użyteczności, aktualizacje aplikacji mam włączone po połączeniu się z wifi, ale tylko jak ja chcę, nie automatyczne.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki @Wodz Tabletek

@kris555777, w domu używam praktycznie na minimum, w pracy lekko podkręcam, ale nie dużo.

Telefon mam od dwóch tygodni, może śmieszne ale na zewnątrz jeszcze go nie używałem w słońcu :-)

Myślę, że jak z godzinę będę grzebał coś na leżaczku w słońcu, to wtedy dam na maxa.

Ale jak mam na minimum jest ok, widać wszystko dobrze, przynajmniej dla mnie.

Poprzedni fon, Sony Z miał również słabą jasność maksymalną przy słońcu, pomogło zainstalowanie LUX Lite, wyciągnął dużo więcej i w słońcu było ok.

Ale co z tego, jak po trzech latach, przy włączonym wyświetlaczu i włączonymi danymi telefon działał max 3 godziny, a tak samo ustawiałem jasność jak w p2. 

W p2 14 godzin SoT i jeszcze z godzinkę bym wyciągnął na pewno.

Także telefon rakieta, bateria nadrabia wszystko, jeżeli oczywiście człowiek nie jest wymagający.

Edytowane przez adziu82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adziu82 nie przekonasz mnie że w dzień nawet gdy jest szarowa pochmorno na min podswietleniu będzie ok bo zwyczajnie poziom jasności wyświetlacza jest za niski, ledwo co widać, jak lubisz sobie katowac wzrok to twoja sprawa, a w słońcu jasność na 100% ledwo od biedy daje radę. Wódz Tabletek a dziwisz się jesteś pierwszą może 2 osobą która twierdzi że p2 trzyma tydzień lub dłużej przy średnim użytkowaniu, ja bym musiał prawie nie tykac fona by taki wynik osiągnąć przy czym sot byłby niewielki, pewnie ze 2-3 h. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    18 godzin temu, adziu82 napisał:

SoT miałem prawie 14 godzin. I zostało jeszcze 18% bateryjki. (...) Wyświetlacz na minimum cały czas.

No cóż, katować wzrok, żeby pochwalić się takim wynikiem?

Ostatnio długo nie jeździłem samochodem, i wiesz co? Nie spalił w tym czasie ani mililitra benzyny! Tylko ja miałem prawdziwy powód do takiej oszczędności - złamałem nogę. :iconbanan:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi