Skocz do zawartości
linar10

Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane naszym telefonem

Rekomendowane odpowiedzi

cegulla

Zdjęcie przy użyciu GCAMERA

IMG_20190204_203612.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lopez07

Skąd pobrać działająca wersję gcam? Obecnie mam androida 8.0 jeśli to istotne

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gokart
    Napisano (edytowane)

Czas naświetlania 1/15 sek Iso 1488.  Jak widać nawet przy wysokim iso zdjęcia są w pełni "funkcjonale" robione z ręki. 

Przy pomocy statywu można robić cuda :)  

Na żywo w pełnej rozdzielczości zdjęcia wyglądają jeszcze lepiej, strona trochę pogarsza jakość. 

Cały czas zastanawiam się nad zmianą na HTC u12 plus. Pytanie czy 12 ma lepszy aparat niż 11.

IMAG0535_resize.thumb.jpg.bc25d9eeecc7bbdb00a17e03d5bedd6b.jpg

Czas naświetlania 1/4440 sek Iso 88

IMAG2977_resize.thumb.jpg.f0c71b4d891ae15c1b92f6a15a6204f7.jpg

Czas naświetlania 32 sek Iso 78

IMAG3014-01_resize.thumb.jpeg.0c0dab4419a10dde0db3221d6ed14e11.jpeg

Edytowane przez Gokart

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z testów wynika, że U12+ ma lepszy aparat ale jak jak jest w rzeczywistości nie wiem. Sam się nad nim zastanawiam ale przeszkadza mi czytnik linii papilarnych w tyłu obudowy i to, że tak naprawdę nie wnosi nic rewolucyjnego w stosunku do U11 co by tłumaczyło jego ceną na obecne czasy.Nadal trzeba dać około 2500 zł gdzie za 1900-2000 można już wyrwać S9.

Wracając do tematu. Zdjęcia robione na stockowej aplikacji? To nocne niebo to rozumiem, że na statywie? Dwa pierwsze w trybie Pro czy w automacie?

Mi się udało ściągnąć porty różnych wersji Gcam działających na U11 ale nie jestem zadowolony z tych aplikacji. W kompletnych ciemnościach stockowa aplikacja z flashem robi lepsze zdjęcia niż dwie aplikacje z trybami nocnymi. Muszę je jeszcze potestować w innych warunkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gokart

No też uważam że czytnik z tylu jest niewygodny, teraz nie muszę podnosić telefonu żeby go odblokować np w pracy.

Za 2 tys mogę mieć nowy 12 plus pytanie czy warto bo jak jak mówisz jakiejś rewolucji w porównaniu do 11 nie widzę. Większy ekran ciut lepsza bateria reszty zmian się nie odczuje zapewne. No chyba sense jest bardziej rozbudowany co dla mnie jest na plus, ja akurat uważam że ta funkcja jest  przynajmniej dla mnie fajną rzeczą.

Trzeba by mieć w ręce oba modele i sprawdzić w rzeczywistości jak to wygląda w kwestii zdjęć.

Ja używam tylko stockowej aplikacji.

Dwa pierwsze zdjęcia automat który robi naprawdę świetną robotę, ostatnie oczywiście statyw.

Rzadko używam trybu pro robiąc zdjęcia z ręki chociaż zdarza się i w ten sposób pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam się nad nim zastanawiam ale przeszkadza mi czytnik linii papilarnych w tyłu obudowy i to, że tak naprawdę nie wnosi nic rewolucyjnego w stosunku do U11 co by tłumaczyło jego ceną na obecne czasy.Nadal trzeba dać około 2500 zł gdzie za 1900-2000 można już wyrwać S9.

Przyszedłem się na HTC 12+ z 10-tki i też zastanawiałem się czy czytnik lini papilarnych z tyłu będzie wadą ,ale nie jest. Oprócz czytnika mam ustawione odblokowanie twarzą (działa super) ,a do tego jest jeszcze podswietlenie po poruszeniu telefonu. Telefon działa fenomenalnie i jestem mega zadowolony. Zdjęcia też extra. Obecnie minusów brak.
    Gorąco 12+ polecam.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi