Skocz do zawartości
karol507

OnePlus 5 - Dyskusja o ROMach, modyfikacjach, kernelach oraz recovery.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie bootloader odblokowany,twrp wgrane, zainstalowałem magiska przez twrp później apke przez menadżer plików i po odpaleniu nie mam nigdzie pytania o dostęp.

Po zainstalowaniu jakiegokolwiek modułu, nic się nie dzieję , jedynie jak zainstalowałem camera mod przez magiska to po restarcie zamiast aplikacji aparat miałem aplikacja do portretów (coś takiego), która nie działa i tak od razu błąd że aplikacja przestała działać. Ktoś wie co zrobiłem źle?

I jeszcze jedno czy twrp za każdym razem się długo włącza ? 

Za każdym razem musze wybierać język i czekać ok 2-3 min bo coś tam flashuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skay

Co do twrp powinna się odpalać 30 sekund ( jak restartuje aż miga dioda na niebiesko i pojawia się logo twrp i język jak za pierwszym razem ustawisz powinno się tego 3mac, jeżeli nie masz dostępu do pamięci to format data i reboot recovery lub lazy flasher zip a i sprawdź md5sum recovery

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Po flashu Magisk przez TWRP nie trzeba wrzucać dodatkowo apk Managera Magisk on jest w paczce i się sam instaluje po flashu.

Jesli masz w  Magisk Managerze zielony ptaszek przy wersji to zainstalowany  jest poprawnie.

TWRP odpala się "długo" dlatego, że odszyfrowuje pliki i to jest ut akurat normalne.

W TWRP na ekranie głównym po odpaleniu zaznacz ptaszka przy zezwól na modyfikacje, wybierz język i przesuń slider w prawo. Powinien już zapamiętać

ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostęp do pamięci mam, usunąłem magiska przez magisk uinstaller i  teraz nie mogę się zalogować do aplikacji banku (dostaje komunikat że telefon jest zrootowany)

A jeszcze jedno moduły muszę flashować przez twrp czy magiska?

Bo kilka razy wgrywałem magiska i moduły flashowałem przez niego i dalej nie działa. Camera mod jak wgram pokazuje mi aplikacje do robienia fotografi wizytówek zamiast aparatu, ale i tak jej nie odaple nawet bo od razu wywala że aplikacja jest niedostępna i mogę ją tylko zamknąć.

Sam nie wiem czy robię coś źle czy jakaś instalka uwalona?

Magisk w wersji v16.0

Camera mod najświeższa wersja https://www.dropbox.com/s/x0eauqj6cx5wxo0/OnePlusCameraM 2018-07-22.zip?dl=0 (dokładnie ta)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi