Skocz do zawartości
czarnyxxx

Telefon czesto gubi zasieg - Jak to naprawić i czy to normalne w tych modelach.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest wszystko okej a mam też telefon z Orange, cały czas mam LTE lub w centrum LTE+, z wifi nie ma problemu 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kepa416

Ja mam tak samo kiepsko jak na wcześniejszym telefonie :)

Edytowane przez Daniel.
    Punkt 3.2 regulaminu / Słownictwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w Orande i telefon G6 mam od operatora, a poprzednio eksploatowałem Galaxy S5 i nie widzę różnicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rycek0

Ja mam też taki problem. Mieszkam w Radomiu mam zasięg lte+, ale gdy idę do pracy mam tylko h+ i później gdy jestem w domu po pracy albo po bardzoooo długim okresie przełączy się na lte lub dopiero jak wyszukam od nowa sieć. Denerwujące to zjawisko jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde u mnie wygląda to tak, telefon leży w tym samym miejscu na biurku gdzie poprzedni Z2 który miał 4,5 kresek a LG ma 1,2 kreski. Nie wiem czy to wina softu czy sprzętu... Mam wifi więc są same kreski bez 3g/h+/LTE

Jeszcze zauważyłem że normalnie są 2 kreski a jeśli gdzieś się dzwoni albo przychodzi połączenie to nagle skaczą do 4 lub 5 kresek. Może LG ma jakiś tryb oszczędzania energii z anten ? że w czasie nie używania włącza je w słabszy tryb ?

Edytowane przez LukeAndDestroy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dziwna sprawa była w niedziele (23.07.17). Sieć Orange. Miejscowość Charzykowy (przy Chojnicach). Siostry Z3 Compact zasięg LTE, Mamy Huawei ShotX zasięg 4G (oba numery także w Orange). Ja z mojego LG G6 z Orange nawet nie mogłem zadzwonić (tylko połączenia alarmowe), a co dopiero skorzystać z internetu. Uruchomiłem ponownie telefon dwa razy, w obu przypadkach zaraz po wpisaniu PINu od karty SIM złapał H+ na około 15 sekund, po czym znów twierdził, że może tylko na alarmowe zadzwonić. Nie sprawdzałem gdzie leżała przyczyna, bo w to miejsce w najbliższej przyszłości nie wrócę, także nie resetowałem go do ustawień fabrycznych. Albo karta SIM się "spsuła" (chociaż jest 2,5 letnia), lub telefon ma ewidentną wadę. Chyba, że ktoś ma inny pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Komentator U mnie była identyczna sytuacja. Jak na razie powtórzyła się z 2 razy i też na pomorzu. Za 1 razem w LG G3 też nie miałem zasięgu, przez jakieś 5 minut po czym wrócił natomiast w LG G6 nawet po restartach nie mogłem się połączyć. Po restartach podobnie jak u ciebie 15sekund działa  i znów brak. Dopiero jak wszedłem w ręczne dodawania sieci to pomogło. Dzisiaj miałem podobny problem, ale nie wiem kiedy straciłem zasięg bo zrobiłem 200km i dopiero w domu zauważyłem brak sieci. Tym razem wystarczył restart telefonu.  Oczywiście też mam z orange

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    digimen
    15 godzin temu, LukeAndDestroy napisał:

...Jeszcze zauważyłem że normalnie są 2 kreski a jeśli gdzieś się dzwoni albo przychodzi połączenie to nagle skaczą do 4 lub 5 kresek. Może LG ma jakiś tryb oszczędzania energii z anten ? że w czasie nie używania włącza je w słabszy tryb ?

Ze względu na słaby sygnał 3G (2100 Mhz) lub fakt, że jesteś w paśmie LTE na czas rozmowy jesteś zrzucany do pasma 900 Mhz (3G/2G) i takie zjawisko zauważysz także w innych telefonach. Wynika to z konfiguracji sieci. Dodam w dużym uproszczeniu, że im niższa częstotliwość tym większy zasięg stacji bazowej między innymi przez lepsze przenikanie fal przez przeszkody.

Edytowane przez digimen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fuxxik

Ja mam T-Mobile i mam coś takiego, że jak dzwonię to często kiepsko słyszę na początku swojego rozmówcę, a sygnał "nabiera" jakości po jakichś 10 sekundach. Z zasięgiem też mi się już zdarzyło mieć mały problem.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Ja na zasięg nie narzekam :)

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi