Skocz do zawartości
leider

bootloader [H870] Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą

Rekomendowane odpowiedzi

marek.m73

@up
    Nie, zostaje tylko wgrywanie romu kdz albo tak jak ja to zrobiłem teraz czyli wgrałem zip normalnie przez twrp.

LG G6, V11g + root

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matuszp

Gdzie znajdę najnowsze romy w zipach?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ewert82

Witam.
    A jaki jest nieoficjalny sposób na odblokowanie bootloadera? Można prosić o jakiś link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filek69
    Witam.
    A jaki jest nieoficjalny sposób na odblokowanie bootloadera? Można prosić o jakiś link.
    Z tego co się orientuję to nie ma innego sposobu.
    Na marginesie to i tak mamy fart bo nie wszystkie wersje można odblokować w oficjalny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marivsh

Stałem się szczęśliwym posiadaczem LG G6 H870 i oczywiście pierwszą rzeczą którą chciałbym zrobić, to uzyskanie dostępu root. Widzę jednak, że sposób uzyskania root jest na G6 znacznie trudniejszy do uzyskania aniżeli na G3 którego miałem do tej pory.

Rozumiem, że konieczne do zrootowania i wgrania TWRP jest odblokowanie bootloadera, które - kolokwialnie mówiąc - unieważnia gwarancję. Natomiast wbrew temu co podaje LG na swojej stronie, bootloader można ponownie zablokować, tak? Czy takie zablokowanie bootloadera sprawia, że gwarancja znów obowiązuje? Innymi słowy, czy w przypadku gdybym chciał zgłosić tel do serwisu, wystarczy tylko wgrać kdz ze stockiem, a następnie zablokować bootloader komendą fastboot oem lock? Czy to wystarczy, by serwis nie robił problemów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak wystarczy. czy szczesliwym posiadaczem :)

zaraz Cie szlag tra. na temat aparatu baterii nagrywania filmow jakosci itd.. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

@marivsh
    Z tą gwarancją po odblokowaniu bootloadera i ponownym zablokowaniu to raczej kiepsko. Pobierając unlock.bin ze strony LG podajesz IMEI i to według LG jest już utrata gwarancji nawet jeżeli faktycznie go nie użyjesz. Jest już o tym sporo napisane tu na forum. Serwisant podpina telefon i odrazu ma info o odblokowaniu bootloadera.

LG G6, V11g + root

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marivsh

@marek.m73 No właśnie tak sobie kminiłem siedząc na stronie LG że przecież podaję im swój IMEI, więc tak czy siak będą wiedzieli co już z tel robiłem ;)

No nic, zobaczę jak będzie się spisywał stock, jak nie będę umiał go zdzierżyć, to podejmiemy ryzyko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sądze żeby samo ściągnięcie pliku bin z ich strony unieważniało gwarancje bo to by jakaś paranoja była.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi