Skocz do zawartości
CharlessS

Instalacja ROMów MIUI, Bootloader, redmi note 3 (mtk/snap) - dyskusja, wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zablokowane recovery pozwoli zainstalować inne romy?

Edytowane przez patrikos23
    Doprecyzowanie tytułu wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, ja jeszcze nie mam TWRP i mam zablokowany bootloader ale z powodzeniem mozna przez flashtoola wgrac sobie np sphinv v1d

Działa spoko :)

Roo juz jest w nim od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej ja właśnie kupiłem Redmi note 3 i chciałem się dowiedzieć jak się flashuje romy i zrobić root czy ewentualnie ktoś może zrobić krótką instrukcje dla laika?

bo rozumiem że bootloadera dalej nie można odblokować? a jeśli można to też bym prosił o pomoc z odblokowaniem:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka, zmienilem język na polski i tetaz takie pytanie, czy u was także ustawienia są po angielsku? Czy cos świadoma na temat pełnego spolszczenia?

Btw. Przyznam że słownik do pisania jest rewelacyjny od razu wie co ktoś chce pisać a także automatycznie dodaje polskie znaki.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od wczoraj walczę (niestety) z moim nowiutkim Redmi Note 3. Kupiłam od polskiego sprzedawcy, mam sklep play i j. polski, więc wszystko powinno być łatwe i proste. Co nie jest?

1. Ładowanie stron w przeglądarce: zarówno domyślna przeglądarka (browser) jak i chrom, który ściągnęłam ze sklepu play mulą strasznie mimo, że wifi mam mocne. Co może byc przyczyną? To nowy telefon. Zaciągnełam raptem kilka apek, nawet nie połowe tego, co miałam na starym. Nie znam się na tym, więc moze to moje oczekiwania są wygórowane. Spodziewałam się, że 3GB RAM i osmiordzeniowy procesor pozwolą w miare szybko przeglądać zwykłe strony w necie :(

2. Mój komp nie rozpoznaje Xiaomi - widzi go jako pamięć. Jak mam przerzucić np. pliki mp3? Dodam, że nie utworzyłam konta Mi. Czy to konto jest konieczne? Czy jest bezpieczne? Dla wyjaśnienia dodam, że to mój pierwszy android. Może ja mam jakieś złe przyzwyczajenia! Proszę o wyrozumiałość! Chcę się nauczyć obsługiwać ten telefon, a wśród moich rówieśników nikt nawet nie słyszał tej nazwy! Nauka metodą prób i błędów jest długotrwała i mało efektywna. 

3. Fejs wczoraj chodził, a dzisiaj nie ma opcji - nie otwiera się. Odinstalowałm  i zainstalowałam na nowo. Nie moge się nawet zalogować. Wirusa mam jakiegoś, czy co?

Czy ktos mi może pomóc? Jeśli moje problemy wydaja sie Wam banalne to weźcie prosze pod uwagę, że mam mniej więcej tyle lat ile Wy będziecie mieć na starość :P i ciagle chce sie uczyć nowych rzeczy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz wgrać soft z miui polska. Masz zapewne chiński dlatego takie cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Hardkorowy Marcin Nie zapominaj, że piszesz z kobietą. W sumie to sam nie wiem co takiej osobie poradzić, bo nawet z poradnikiem "krok po kroku" pewnie nie ogarnęłaby zmiany softu. Jak zapytasz, czy zna kogoś kto "zna się na telefonach" to pewnie będzie to ktoś, kto tak naprawdę nie robił nic poza aktualizacją stockowego softu.

@@Agent J-23 Napisz skąd jesteś, może ktoś tu mieszka niedaleko i zrobi ci to za darmo, albo za półdarmo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, 

planuje kupić Redmi Note 3 Pro ale jednocześnie jestem pewny że MIUI nie jest dla mnie. Zdecydowałem sie na CyanogenMod. https://wiki.cyanogenmod.org/w/Kenzo_Info

Była by to moja pierwsza zabawa z instalacją CM , root, twrp itd. (jestem zielony). Potrzebuje jakiegoś poradnika , gdzie co i jak , najlepiej po polsku. Prosze o link.

Edytowane przez pavvel42

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Redmi Note 3 Pro kupiłem około miesiąc temu i wgrałem xiaomi.eu (europejski mod do xiaomi, poprawia kilka rzeczy z oficjalnej wersji global).

Też z początku myślałem o cyanie, ale systemik jest na prawdę fajnie skrojony, do tego dochodzi bezproblemowy root. W sumie jedynym problemem jest zablokowany bootloader, ale i to da się obejść bez czekania na łaskę Chińczyków. Tak więc polecam ci zainteresować się xiaomi.eu.

Co do poradników, po polsku niestety nie mam, ale tutaj masz opisane jak poradzić sobie z bootloaderem: http://xiaomitips.com/guide/unlock-redmi-note-3-bootloader-without-official-permission/

Do tego ściągnij sobie stwrp (safe twrp) które nie uwali bootloadera przy wgrywaniu romów, ważne jeśli odblokowujesz "lewą" metodą. Wtedy czy wrzucisz paczkę z xiaomi.eu, czy z cyanem nie ma już znaczenia, pamiętaj tylko żeby walnąć potem universal_boot.img_patcher.zip (dostajesz go w paczce z stwrp).

Edytowane przez pionner
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cześć, po testowaniu miui na moim s3 rozważam RN3P jako tel dla mojej Pani (przesiadka z s3 mini). chcę kupić w ibuygou żeby mieć serwis w pl, martwię się tylko czy w miui będzie dużo chińskich krzaków? na testowany tomie dla s3 było ich masakrycznie dużo, a mimo że oboje jesteśmy anglojęzyczni, to z chińskim u nas słabo :)
    czytałem gdzieś, że aby móc wgrać wersję eu/pl trzeba miesiąc czekać na odblokowanie bootloadera - da się coś szybciej wymyślić? bo aż tak cierpliwie, to moje kochanie nie jest...
    czy w przedziale do 1000zl znajdę inny tel. który będzie robił lepsze fotki?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi