Skocz do zawartości
Dexterewicz

Aktualizacja oprogramowania

Rekomendowane odpowiedzi

petu

No właśnie że nie różnią się w oznaczeniach. Wersja softu nr. 1 na twoim foto B182 nie jest kompatybilna z dualsimem - sprawdziłem bo chciałem zainstalować i nie da się bo dostajemy komunikat o niekompatybilności. Poza tym nie ma nigdzie nawet wzmianki w menu telefonu czy na pudełku że takie wersje telefonów jak i oprogramowania WAS-L21 czy WAS-L01  istnieją. W huaweiu p9 było to opisane jasno i wersje oprogramowania EVA-L09 to single, a EVA-L19 to dualsim i to samo można było chociażby wyczytać w menu telefonu i na pudełkach. W P10 lite obie wersje  czyli single i dualsim noszą oznaczenie WAS-LX1. Potwierdzone info bo mam obie wersje i obie noszą tą samą nazwę "kodową".

IMG_20170904_141917.jpg

Edytowane przez Negative
    Zdjęcia chowamy w spoilery. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@petu Nie jest to komunikat o niekompatybilności. Po prostu Łałej nie udostępnił jeszcze tej aktualizacji na dual sim, gdyż udostępnia je falami i w pierwszej kolejności dostała wersja Single. 

Oddział francuski odpisał jednemu z użytkowników tego forum... Tutaj tłumaczenie 

W Europie, P10 Lite jest oznaczany WAS-LX1, w tym (WAS-L01 Single Sim) lub (WAS-L21 Dual Sim)

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witajcie, jak wgrac na nowo oprogramowanie do telefonu  oraz skąd je ściągnąć (oryginalne, oficjalne) ?

Dodam to moj pierwszy Huawei. Do tej pory wiele lat tylko samsung, czyli było ściąganie softu (4 plikowca) programem samfirm, potem wgrywanie Odinem i telefon wyczyszczony i przywrócony jak fabrykę opuszczał -  a jak to sie robi w przypadku Huawei ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Portalnet Dlaczego chcesz wgrywać na nowo firmware i jaką masz teraz wersję? W przypadku samsungów jest to świetne i proste narzędzie, niestety TAKIEGO do huaweia nie ma. Pobrać oprogramowanie można korzystając z programu Firmware Finder

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak z ciekawości pytam bo kupiłem zonie p10 lite...lubie sie uczyć, poznawac cos nowego :) i jak coś sie rypnie w telefonie to trach i wgrać :)

ok a jak to wgrać potem ? czy tez wgrywa sie cala zawartosc tak jak w samsungu 4 plikowym ( ze kasuje i na nowo robie wysztkie partycje) ? czy tylko oprogramowanie ( tak jak w samsungu jednoplikowcem) ?

a jest coś na kompa do sciagania i potem z kompa na telefon jakim programem wgrywanie?

Edytowane przez Portalnet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj jest to problematyczne i gdy coś zacznie się psuć to możemy wejść w recovery i zrobić factory reset.

Zmiana oprogramowania z użyciem tego programu LINK

Wybieramy paczkę FULL OTA... Po takim update możemy zrobić factory reset. Efekt taki jakbyśmy użyli Odina :P

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    petu

Należy dodać, że tą metodą wgramy soft tylko do telefonu z obsługą jednej karty sim. Do dualsim-a na razie nie da się nic wgrać bo nigdzie nie ma softu dedykowanego do niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, mam dwa tematy:

1. jak teraz uzyskać kod do odblokowania bootloadera? metoda która kiedyś odblokowałem P8 Lite kończy się informacją, że strona WWW nie istnieje.

2. robił ktoś debrand? mam wersję oprogramowania chyba brandowaną przez Play (WAS-LX1C738B170), przechodzuł już ktoś procedurę wgrywania czystego ROMU Huawei (dla wersji dual sim)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sabrex11 Pytanie wprawdzie nie było kierowane do mnie ale już odpowiadam :P

Ten plik jak dobrze kojarzę pochodzi ze strony dc-unlocker... Należałoby z niego wypakować pliki, z tym że Update Extractor pokazuje błąd. Prawdopodobnie da się to flashować tylko ich programem :)

@szymon1978

1. Uzyskać kod jest wyjątkowo łatwo, wystarczy skorzystać z tej strony Unlock bootloader  i jeszcze tutaj poradnik - Klik (Ja nie mogłem się zalogować na tej stronie przez google chrome, musiałem użyć innej przeglądarki) 

2. Debrand teoretycznie można zrobić ale w dalszym ciąg na wersji europejskiej (was-lx1c432) nie ma dostępnego oprogramowania B182, które jest niezbędne żeby takowy debrand przeprowadzić. 

Twoja wersja jest najnowszą na p10 lite, poprawki na 5 lipca itd  Zawsze możesz zrobić roota i usunąć jakieś aplikację jak ci przeszkadzają :P 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi