Skocz do zawartości
dszymek

Prośby o Reupload, Upload, Romy, Modyfikacje itp.

Rekomendowane odpowiedzi

AdamT

Bez s-off'a tego nie wygrasz, chyba że jakiegoś customa zrobionego na tej bazie.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry,

Zwracam się z prośbą o instrukcję typu krok po kroku lub o przekierowanie do odpowiednich źródeł (XDA), w jaki sposób mogę zmieć soft w U11.

Bootloader mam odblokowany sposobem z htcdev, S-ON. Wersja firmware 1.27.89.10. Docelowo chciałbym wgrać ROM LeeDroid.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lasica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    • Unlock your device bootloader via > HTC Dev
    • Flash the latest TWRP custom recovery
    • Boot to Recovery (Volume down + Power > Bootloader > Recovery) - START IN READ ONLY MODE
    • Nandroid backup your entire stock system IMAGE & boot.img to your External SD Card
    • Reboot to recovery and swipe to allow modifications
    • Copy the latest LeeDrOiD_ROM.zip to your External SD Card
    • Optional wipe: Boot to Twrp > Select Wipe > Select Format Data > Type yes when prompted
    • In TWRP select install, locate and select the LeeDrOiD ROM zip on your external SD & follow the prompts.
    • https://forum.xda-developers.com/u11/development/rom-leedroid-v1-0-0-beta-fast-stable-t3623657

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za informację.  Na XDA w tym poście jest napisane:

For the best experience, please make sure you have the latest HTC U11 firmware installed prior to installing this ROM

The current ROM base is 2.33.401.10

OREO Firmware is mandatory!

oznacza to że muszę mieć już Oreo zainstalowane ?

dodana zawartość

Znalazłem coś takiego :

https://forum.xda-developers.com/u11/how-to/how-to-install-rom-stock-oreo-nougat-t3732751

Czy to zadziała w przypadku firmware 1.27.89.10 Nougat 7.1.1

Edytowane przez deeptrance

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cps85
    W dniu 20.08.2018 o 12:10, deeptrance napisał:

Dzień dobry,

Zwracam się z prośbą o instrukcję typu krok po kroku lub o przekierowanie do odpowiednich źródeł (XDA), w jaki sposób mogę zmieć soft w U11.

Bootloader mam odblokowany sposobem z htcdev, S-ON. Wersja firmware 1.27.89.10. Docelowo chciałbym wgrać ROM LeeDroid.

Pozdrawiam.

Pochwal sie jak zrobiłes S-ON ???

Edytowane przez Gwozdek
    Korekta cytatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie zrobiłem S-ON, nie musiałem bo już był. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzień dobry, mam HTC U11 kupiony w ORANGE, chciałbym zmienić soft na niebrandowany i wiem że w pierwszej kolejności muszę odblokować bootloader, i znalazłem w opcjach telefonu taką opcję:

"Odblokowanie OEM. Zezwalaj na odblokowanie bootloadera"  czy jeśli zaznaczę te opcje to znaczy, że bootloader mam odblokowany? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    17 godzin temu, maniek9141 napisał:

dzień dobry, mam HTC U11 kupiony w ORANGE, chciałbym zmienić soft na niebrandowany i wiem że w pierwszej kolejności muszę odblokować bootloader, i znalazłem w opcjach telefonu taką opcję:

"Odblokowanie OEM. Zezwalaj na odblokowanie bootloadera"  czy jeśli zaznaczę te opcje to znaczy, że bootloader mam odblokowany? 

Też mam tel kupiony w Orange. Szukałem info na XDA i innych forach. Przechodziłem to mniej więcej tak: (nie wiem czy dobry sposób ale finalnie udało mi się wgrać Oreo 8.0.0 (2.33.401.10) na Nougat 7.1.1 i wszystko działa,  najpierw odlbokowałem bootloader przez stronę htcdev,  potem wgrałem aplikację Sunshine (niestety płatna 25$) żeby zrobić S-OFF i i wgrałem soft 2.33.401.10 przez flashowanie (czyli wrzucasz na kartę SD odpowiedni plik wchodzisz w download mode), telefon wykrywa plik i wgrywa się Oreo. Mankamentem tego jest: utracenie gwarancji (jak dlbokujesz bootloader) i brak możliwości aktualizacji softu przez OTA.  

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 25.09.2018 o 09:35, deeptrance napisał:

Też mam tel kupiony w Orange. Szukałem info na XDA i innych forach. Przechodziłem to mniej więcej tak: (nie wiem czy dobry sposób ale finalnie udało mi się wgrać Oreo 8.0.0 (2.33.401.10) na Nougat 7.1.1 i wszystko działa,  najpierw odlbokowałem bootloader przez stronę htcdev,  potem wgrałem aplikację Sunshine (niestety płatna 25$) żeby zrobić S-OFF i i wgrałem soft 2.33.401.10 przez flashowanie (czyli wrzucasz na kartę SD odpowiedni plik wchodzisz w download mode), telefon wykrywa plik i wgrywa się Oreo. Mankamentem tego jest: utracenie gwarancji (jak dlbokujesz bootloader) i brak możliwości aktualizacji softu przez OTA.  

a jakie korzyści przyniosło ze sobą wrzucenie Oreo? Zastanawiam się czy warto inwestować i bawić sie w to :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi