Skocz do zawartości
Edi999

Aktualizacje oprogramowania - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się nie spodziewał androida P:

"It’s our general practice for the Moto G family to get one major OS upgrade per device"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kitten

Poszperałem w necie i raczej aktualizacji   w tym roku dla G5S plus nie będzie. Przewidywany termin to 1Q 2018.

Dobra informacja jest taka, że 7.1.1 dostał aktualizację zabezpieczeń z października (ja dostałem wczoraj przez OTA)

Edytowane przez Kitten

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś może informacje odnośnie czy nasze Motki od 8.0 Oreo wspierałyby/nie wspierały Project Treble?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kitten

Wygląda na to, nasza nie jest wspierana: http://www.androidpolice.com/2017/11/26/phones-updated-support-project-treble-continuously-updated/

Moża samemu też sprawdzić konkretny model: https://www.xda-developers.com/project-treble-android-oreo/

Edytowane przez Kitten

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak więc aktualizacja do NPN25.137-93 poza listopadowymi poprawkami bezpieczeństwa i nowym equalizerem nic nie wnosi. Ale co do equalizera, to mam dwa zastrzeżenia:

- brak bezpośredniego dostępu z ustawień. Można wejść do niego jedynie z poziomu ustawień aplikacji muzycznych jak Spotify czy Muzyka Play.

- Gdy leci muzyka, to przy włączaniu korektora jak i sporadycznie przy słuchaniu muzyki, występują nieprzyjemne skoki głośności. Uciążliwe przy słuchaniu ze słuchawek jak i przy małej głośności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie minęły 2 tygodnie jak pisałem o listopadowych poprawkach bezpieczeństwa, a już dostępne są STYCZNIOWE. Paczka waży 50 MB i jest oczywiście dostępna na RETEU. 

Oreo coraz bliżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe skąd takie częste aktualizacje? Może jakiś ważny błąd został poprawiony?

Co do oreo to nie wiadomo kiedy będzie. Prawdę mówiąc mnie się do niego nie spieszy, nic ciekawego w nim nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masze Motki (mowa o G5 Plus) dostaną aktualizację... Ale nie! Nie będzie to Oreo, tylko Motorola przygotowuje już Marcowe poprawki bezpieczeństwa.

Sierpień - Listopad - Styczeń - Marzec - poprawki bezpieczeństwa "co dwa miesiące". Nie tak źle.

źródło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi