Skocz do zawartości
edi194

rom [MIDO] [OFFICIAL] [8.1] [TREBLE] LineageOS 15.1

Rekomendowane odpowiedzi

Wysiek

Szkoda, że nie można się dopytać o kilka podstawowych rzeczy. W końcu ktoś to używa, czy nikt?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    edi194

Jedyne motywy to Substratum.

Profile słuchawek? Pierwsze słyszę, na polepszenie jakości dźwięku tylko mody typu Dolby.

Slow motion tylko w zmodowanej Google Camera (uznawane właśnie jako 1080p60).

Co do jakości zdjęć, ori system nie ma genialnych zdjęć, tutaj również nie jest niewiadomo jak. HDR trochę ratuje, ale jak wyżej, tylko w zmodowanej Google Camera.

System nadaje się do codziennego użytku. Wymagana jest partycja /data decrypted.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używałem tego 6 dni, ale wczoraj wróciłem do Los 14.1. Nie jest to jeszcze tak dopracowane, działa bo działa ale to nie to. Brakuje kilku opcji. Radzę zaczekać jeszcze trochę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czego brakuje. We wcześniejszych postach wspominales o braku podświetleniu klawiszy. Jakieś jeszcze braki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czujniki zbliżeniowe przy rozmowie nie działają jak powinny, jak się włączy przyciskiem funkcyjne na ekranie to i tak świeca się te na dole, brak ustawienia dla ekranu żółtego światła na noc, jeszcze trochę brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż trzeba się uzbroic w cierpliwość. A tak mnie korciło zeby go wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    edi194
    2 godziny temu, wojtek_02 napisał:

Czujniki zbliżeniowe przy rozmowie nie działają jak powinny, jak się włączy przyciskiem funkcyjne na ekranie to i tak świeca się te na dole, brak ustawienia dla ekranu żółtego światła na noc, jeszcze trochę brakuje...

Czujniki zbliżeniowe akurat działają jak powinny. Co do przycisków funkcyjnych oraz podświetlenia nocnego, jest to jeden z pierwszych buildów Lineage 15, musimy poczekać na 15.1 na update co do nowych funkcji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    edi194

Wątek zaktualizowany o najnowszą wersję od Abhishka.

Project Treble zintegrowany, inny sposób instalacji!

( jeżeli nie wiesz co to jest project treble, zapraszam do lektury: https://source.android.com/devices/architecture/treble )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bas4ik

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co właściwie daje project trable na customach ? Rozumiem sens tego rozwiązania na stockowych romach, ale czy na customach nie powoduje to w tej chwili więcej problemów niż daje pożytku ?
    trzeba instalować niestandardowe twrp, niestandardowy magisk (nie wiadomo jak z aktualizacjami), customowe kernele też nie będą póki co działać.
    Jak będzie przebiegał proces aktualizacji samego romu dzięki temu projektowi ? Sporo niewiadomych jak dla mnie :)

Edytowane przez bas4ik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    edi194

Treble daje taki plus, że vendor i wszystkie rzeczy obsługujące urządzenie siedzi na innej partycji. W ten sposób WSZYSTKIE urządzenia obsługujące ten projekt mogą mieć JEDNE i te same romy, jedyne co flashujemy to system.img. Daje nam to uniwersalne custom romy.

Ogólnie fajna sprawa to jest, recovery pewnie będzie to miało w standardzie właśnie z premierami nowych urządzeń to wspierających, Magisk prawdopodobnie również dostanie swoje łatki do tego. Custom kernele będą działać jeżeli też będą to wspierać, trzeba poczekać na source code od Abhishka żeby były one zaktualizowane do tego. 

Jak na urządzenie które w założeniach nie miało tego w ogóle wspierać to i tak duży kawałek dobrej roboty

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi