Skocz do zawartości
giaur500

Android 8.0 Oreo dla OneplusOne

Rekomendowane odpowiedzi

giaur500

Już jest. Działa bardzo dobrze. Kilka zrzutów z mojego telefonu:

Spoiler

bTn8DlJ.png

Spoiler

6DQMdZz.png

Spoiler

U6JhTeV.png

Spoiler

n8ElIRc.png

Spoiler

ZWOmG4D.png

Trzeba stwierdzić, że działa idealnie. OneplusOne wiecznie żywy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś link lub namiar?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W temacie na xda jest zaznaczone, że to eksperymentalny build, więc opinie, że wszystko idealnie działa są interesujące. Jeśli tak jest, to dobrze rokuje to na przyszłość i stabilność kolejnych kompilacji na bazie Oreo.

Pamiętam, że z Nougatem nie było aż tak kolorowo i choć jeszcze CyanogenMod 14.1 dla wielu nadawał się na tzw. daily driver, ja na LineageOS 14.1 początkowo napotykałem bugi. Z czasem system stał się całkiem stabilny, ale niektóre z problemów zostały naprawione dopiero po długim czasie, a np. bug z trybem HDR w stockowej aplikacji aparatu chyba wciąż istnieje.

Ja poczekam na oficjalny LineageOS 15. Ciekawe, kiedy się ukaże i czy od początku będzie stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Jest dużo lepiej, niż było z Nougatem. Działa wszystko bardzo stabilnie, oprócz aparatu. Testuję od wczoraj.

Ciekawe, jak będzie działać pierwszy build Lineage, bo na razie mówimy o 100% czystym niemodyfikowanym AOSP 8.0

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Jeśli kogoś interesuje, najnowszy build już nadaje się do codziennego użytku. Działa już aparat i brak błędów zasadniczo. Godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z czystej ciekawości w końcu wrzuciłem pierwszego customa na mojego opo i w porównaniu do stockowego cm13-coś_tam wcale nie wypada tak różowo:
    - mniej opcji w ustawieniach
    - stary rom pokazywał czy jest szybkie ładowanie (tutaj tylko informuje, że jest ładowanie)
    - przy dłuższej bezczynności (np. ogladanie filmu z youtube), po obróceniu tel. o 90 stopni ekran gaśnie chgw dlaczego
    - nie ma "menu" do zamykania/przełączania poszczególnych aplikacji (uruchomionych w tle) lub wszystkich na raz - zamiast tego po przytrzymaniu klawisza opcji w opo android przełącza na przednią apkę

Na razie to tyle, co zauważyłem od wczoraj. Tak więc jedynym "plusem" jest ósemka w informacjach o systemie, zamiast szóstki [emoji848]

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak działa na tą chwile ? To jest nightly ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dnskpe

Wgrałem sobie te Oreo  i źle nie jest, ale super fajnie też nie. Na początku miałem problem z zainstalowaniem bo nie zobiłem wipe-ów, ale jak zrobiłem wipe data, cache i system to ruszyło.
    Widać od razu, że ten rom jest szybszy i wizualnie też przyjemnie. Nie pasuje mi jednak właśnie, że nie ma tego menu do zamykania czy przełączania aplikacji w tle, a przez to też nie można włączyć dwoch aplikacji na podzielony ekran. Jest również duży problem przy ustawieniu odblokowywania telefonu przez wzór, przy próbie odblokowania, telefon całkowicie się wiesza. Musiałem po tym robić wipe-y.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to można bez problemu ustawić. Ułatwienia dostępu -> Button Settings.

Jedyne czego brakuje to ustawienia kolorów diody powiadomień i blokowania ekranu podwójnym stuknięciem w belkę. Dodatkowo co kilka dni telefon sam z siebie sie restartuje, ale ogólnie działa super.

Edytowane przez misiek191992

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi