Skocz do zawartości
langolier

Wymiana baterii w Note5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przymierzam się do Note5 ale rozpatruję wszystkie za i przeciw... :)

Jednym z "przeciw" jest niewymienna (łatwo) bateria.

Jak to wygląda w praktyce ?  Nie znalazłem takiego tematu na tym forum, więc.... nie ma tematu ?  Nie ma potrzeby wymiany ?

A może ktoś już przerabiał ten temat ale nie ma powodów do pisania ?  W sieci są tutoriale wymian, ale jak to wygląda w praktyce ? lepiej zlecić wymianę serwisowi ? czy polski serwis Samsunga wykonuje taką usługę i za jaką cenę ?

Czy baterie dostępne na A. są rzeczywiście oryginalne i w pełni sprawne ? cena dość niska, np. w porównaniu z bateriami do Note4...

EDIT 2: I jeszcze jedno - na tutorialach widać jak po wymianie przykłada się tylną klapkę do reszty telefonu, dociska i jest pięknie... w rzeczywistości nie ma problemów z odstawaniem klapki czy odklejaniem się jej ?

EDIT: doczepiły się poniższe zdjęcia i nie mogę się ich pozbyć.... nie są nawet moje.... ki diabeł ?

camdell : zdjecia usunięte 

Edytowane przez camdell
    usuniete zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Nic nie szkodzi abyś zadzwonił do serwisu np. w Krakowie i zapytał co i ile kosztuje. Na pewno wymieniają bez problemu tylko kwestia ceny. Tym bardziej jak nie czujesz się na siłach aby zrobić to samemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi wymieniał pierwszy lepszy punk naprawy telefonów, za wymianę zażyczył sobie 50 zł. Klapka jest przyklejona, trzeba umiejętnie ją demontować i dobrze później skleić. na A nie kupuj najtańszej baterii ani o większej pojemności bo na pewno nie będą oryginalne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    user56

Ma ktoś namiar na 100% oryginalną baterie do Note5?
    Na alle.. najtansze sa za 30 zl i sprzedawcy zarzekają sie ze ze ori ale cos mi sie nie chce wierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@user56

Kupić oryginał,  nie jest łatwo. Szczególnie baterii . Spójrz na tą poniżej, wystawiona jest na znanej aukcji, promującej oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oryginalna to jedno a nieużywana - drugie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.
    Muszę odświeżyć wątek, bo po 1.5 roku intensywnego użytkowania (szybkie ladowanie) bateria powoli odmawia posłuszeństwa (przy 35% następuje lawinowy spadek do zera w ciągu kilkudziesięciu sekund) - stąd potrzeba wymiany. Dzwoniłem po kilku serwisach niestety telefon spoza Europy to i baterii nie mają... Pytanie czy ktoś z Was ma namiar na serwis gdzie zalatwiliby wymianę bez konieczności dodatkowego kupna baterii? Od groma tego na allegro ale na moje oko niezbyt dobrego jakościowo...

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to zrobiłem ostatnio w swoim NOTE5. Baterie kupiłem na pewnym portalu reklamującym się brakiem podróbek, zainstalowałem w serwisie w godzinę czasu razem z wymianą klapki która zbilem jakiś czas temu.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdzie konkretniej mogę nabyć oryginalną baterię, ktoś podeśle link? moja wlaśnie umiera, od 15% do 0 w 15 sekund schodzi a naładować do 100% to tylko w trybie oszczędzania energii mogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi