Skocz do zawartości
Malcolm1979

Problem z rysikiem - przy klikaniu blokuje się

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, co jakiś czas tak od kilku dni mam problem z blokującym się mechanizmem rysika. Czasem po kliknięciu rysik blokuje się w środku i dopiero po kilku sekundach końcówka odskakuje i rysik wychodzi. Poza telefonem działa podobnie... Da się coś z tym zrobić? Czy ewentualny zamiennik posiada wszystkie funkcjonalności oryginalnego?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Jeżeli urządzenie jest kupione w MyCasio, to można reklamować...

Z zamiennikami rysika do Note5, często występuje jeden problem: nie posiadają mechanizmu skokowego w górnej części, więc przed zakupem należy to sprawdzić. Jeśli posiadasz oryginalne końcówki,  a zamiennik posiada mechanizm skokowy, to można zaryzykować. 

Edytowane przez Artur35
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    imre

Ja mam ten sam problem, pstyczek się zacinał, aż nie mogłem już wyjąć spena :(

Jak się udało to rysik wyskoczył (ta błyszcząca część) i zginęła sprężynka.

Stało mi się to  na początku września, a że wyjezdzalem na wakacje to nie miałem czasu nic z tym zrobić.

Telefon z MC. Reklamować? Teraz to uszkodzenie fizyczne i mogą mi tego nie uznać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[mention=117034]imre[/mention]

Za radą Artura napisałem do mycasio, dam znać co odpiszą

Mały update: mycasio poprosiło o przesłanie rysika wraz ze zgłoszeniem reklamacji, dam znać co z tego wyszło [emoji4]

Update 02.10

W piątek wysłałem rysik. W poniedziałek otrzymałem maila z informacją o przyjęciu reklamacji.

Update 06.10

Diagnoza została potwierdzona. Niestety z uwagi na fakt, że nie mają rysików w kolorze złotym musieli wystąpić do producenta, czas ok. 1 miesiąca. Tak czy siak mycasio stanęło na wysokości zadania. Szybki i bezproblemowy kontakt, frontem do klienta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    imre

W takim razie ja tez napisze i wyśle (;

Dzieki za relacje.

Edytowane przez imre

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W takim razie ja tez napisze i wyśle (;

Dzieki za relacje.
    Za chwilę minie 2 miesiąc jak czekam na rysik... minus kupowania sprzętu spoza Europy... co zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Tak, to są właśnie negatywy sprzętu sprowadzanego z innego rynku. W stosunku do Note5, na szczęście, jedyne. Dlatego zrezygnowałem  z kupna wielce sobie cenionego - Note7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak, to są właśnie negatywy sprzętu sprowadzanego z innego rynku. W stosunku do Note5, na szczęście, jedyne. Dlatego zrezygnowałem  z kupna wielce sobie cenionego - Note7.
    Hallelujah! Rysik właśnie przybył był do Polski więc w poniedziałek będę go już wreszcie miał :))) btw kupiony zamiennik po 1.5 miesiąca padł...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hallelujah! Rysik właśnie przybył był do Polski więc w poniedziałek będę go już wreszcie miał default_smile.png)) btw kupiony zamiennik po 1.5 miesiąca padł...

Szybkie pytanie bo mam wielkie wątpliwości czy dostałem z mycasio oryginał rysika. Czy Wasze też mają z tyłu mały napis CHINA w owalnej obwodce? Czy też nie da się wyciągnac końcówki z rysika? Czy mimo różnego nacisku grubość pisania pozostaje ta sama? Dodatkowo nie działa podswietlanie linków...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    imre

Ja mam napis Vietnam, końcówki da się wyciągnąć narzędziem do tego przeznaczonym, grubość pisania zmienia się w zależności od nacisku na pewno w aplikacjach od Samsunga, podświetlenie linków to opcja którą można włączyć w ustawieniach=> zaawansowane opcje=>air view

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi