Skocz do zawartości
Gość

Błąd emulatora Android Studio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na forum jestem nowy jak i nowy w programowaniu pod Androida. Używam Android Studio 2.3.3 i chciałbym obejrzeć moją aplikację Hello World na emulatorze, który wyświetla tylko czarne tło. Hello world natomiast doskonale działa na podłączonym telefonie przez usb. 

Próbowałem różnych rozwiązań. Zainstalowałem HAXM, włączyłem wirtualizację w najnowszym Biosie, poinstałowałem różne pakiety w SDK Manager. Uruchamiałem gotowe konfiguracje emulatorów jak i próbowałem własne z wsparciem sprzętowym lub software'owym. Bez rezultatu.

Mój laptop to:

Asus R500A

Procesor Intel Core i5 3210M z Intel HD Graphics 4000

8GB Ram

Miejsca na dysku wystarczająco.

Czy taka konfiguracja sprzętowa pozwoli mi odpalić emulator?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Naucz sie zadawać pytania. Nie pisz "błąd emulatora" tylko wklej logi, w których uwidoczniono komunikat błędu. Nie pochwaliłeś sie nawet ustawieniami emulatora (software czy OpenGL, ustawienia OpenGL i OpeGL Renderer itd), nie napisałeś jaki obraz systemu odpalasz (wersja, architektura).

Do jednego tylko konkretu mogę się odnieść (bo więcej konkretów nie było): tak, ta konfiguracja sprzętowa pozwoli uruchomić emulator.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm a nie lepiej jak jesteś początkujący chcesz programować na androidzie to zainstaluj sobie apke na fonie i metoda prób i błędów tu kolega ma rację co mamy poradzić aby programować na androidzie wszystko trzeba poinstalować i skonfigurować :) SDK, AVD, windows itd. Wpierw naucz się języka c++, java lub php, mssql i mysql

Edytowane przez Programista31

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi