Skocz do zawartości
lukasz1

Xiaomi Mi A1 - dyskusja ogólna, pytania, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

lukasz1

Przybliżona data wejścia na rynek wrzesień 2017. Będzie to pierwszy telefon Xiaomi z czystym androidem, czyli bez MIUI. Natomiast firma postanowiła wykorzystać licencje Android One, która przynosi szereg zalet:

- wsparcie Google co pozwoli otrzymać nowe systemy takie jak android oreo a później android p

- szybkie działanie dzięki czystości systemu

- dostęp do Google Assistant

- brak bloatware, czyli mnóstwa aplikacji z których nikt nie korzysta.

Wygląda na to że telefon będzie hitem klasy średniej.

Ekran : LTPS IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 5,5", 1920x1080

System : Android 7.1.2 (Nougat), planned upgrade to Android 8.0 (Oreo)

Chipset : Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625

CPU : Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53

GPU : Adreno 506

Pamięć : 64 GB, 4 GB RAM

Aparat : Tył Dual 12 MP (26mm, f/2.2; 50mm, f/2.6), phase detection autofocus, 2x optical zoom, dual-LED (dual tone) flash

Przód 5mp

Bateria : Non-removable Li-Ion 3080 mAh battery

Cena : około 240€

3728712440ad467d2c639e30a7821bbc.jpg388f6fb36290ff7d09131938073ef162.jpg

Edytowane przez bergmen
    Edycja tytułu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14
    Spoiler

Ciekawie to wygląda .

Edytowane przez patrikos23
    Na forum zamieszczamy video, zdjęcia oraz screeny za pomocą znacznika [SPOILER]. (pkt 4.11 reg.) Poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Aż mi się wierzyć nie chce. Aż niemożliwe. Może jakaś warstwa. Sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

trzeba czekać na bend test od JerryRigEverything. Innym nie wierzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca wiem jaki sens mają te testy. 30 minut pukania w szybkę od wagi x do wagi y. Pukanie jest ok?

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skay

Mi też się wierzyć nie chce jak go wkłada koleś do wody ? chyba ma specjalny model do testów

Послано из Mi5s плюс

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Jakaś bzdura. Fake. Tłucze się jak każdy inny.

Ma ktoś już a1? Jeśli tak to proszę o zdjęcia i opis jak ekran jest jasny i jak się zachowuje na dworze przy świetle naturalnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej , jestem szczęśliwym jak na razie posiadaczem czarnej wersji 4/64GB. Jako użytkownik telefonów Nexus 5x mogę tylko i wyłącznie porównać je do tego modelu. Od kilku lat użytkowałem Nexusy więc inne androidy są mi obce , jako że jest to telefon z rodziny Googla to dla tego  wybrałem a1. Pierwsze wrażenia po dwóch dniach użytkowania są następujące : 

- obudowa bardzo śliska, ale ja zawsze używam gumowych ochraniaczy tak że jak dla mnie to bez znaczenia. 

- jest większy od nexusa 5x nie dużo ale czuć. 

- bateria to dla mnie duży plus, w porównaniu do nexusa którego użytkowałem ok 2 lata przy dużej ilości rozmów wszystkich włączonych usługach synchronizacji korzystania z android auto ( ekran włączony )  od 6.00 do 18.00 pokazuje około 35% co jest dla mnie super sprawą. Nie czytam artykułów , nie słucham muzyki , bardzo dużo dzwonie , maile , wspomniane usługi, rozmowy przez słuchawkę BT. 

- czysty android ale coś tam nie do końca, aplikacja kontakty jest inna niż w sklepie gdyż można ją pobrać. Ja tak zrobiłem ta w telefonie jest stara. Launcher też jest jakiś inny zamieniłem go na ten ze sklepu i teraz jest ok. 

- przyciski są pod ekranem dla mnie to bez różnicy działają i jest ok. 

- szybkość , jest szybszy i to czuć ale że by to jakiś kosmos był to czy ja wiem, przy częstym zmienianiu aplikacji widać ze nie musi ich wczytywać ponownie i to jest fajne ale że by to jakoś powalało na kolana ....hm nie wiem. Proszę pamiętać że nie gram na telefonie ani nie wykonuję jakiś specyficznych rzeczy które wymagają szybkości, w normalny użytkowani jest bardzo szybki i jak na telefon za 1089 zł brutto uważam że jest de best. 

- aparat , jak dla mnie ok, używam do robienia dokumentacji na budowach, tak że bóg wie jakich wymagań nie mam, jest fanem robienia zdjęci aparatem ( sony a6000 ) i żaden telefon mnie jak na razie nie przekonał ( znajomi mają rożne modele i zawsze przy porównaniu z wyjazdów rowerowych są żenua, chyba że jest piękne słońce i robimy pocztówkę to można zaakceptować ) ,  zdjęcia oglądana na 55 calach w  4K w porównaniu do aparatu to dramat :-) 

- dla mnie najbardziej istotne jest wsparcie googel i nowy android oraz cena którą uważam za bardzo atrakcyjną.

- i teraz ogromny minus, brak NFC, jako że posiadam dwa telefony to A1 jest firmowy, wybrałem go gdyż nie korzystam z Adroid Pay w firmowym sprzęcie, prywatnie użytkuję drugiego nexusa 5X i bez NFC sobie tego nie wyobrażam. Jak coś istotnego mi wpadnie do głowy to napisze. 

Edytowane przez Michał Muszyński
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Na który launcher zmieniłeś? Napisz jak telefon się na dworze zachowuje jeśli chodzi o czytelność w słońcu, na dworze. Czy ekran jest czytelny? Jaka jest jego jasność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi