Skocz do zawartości
lukasz1

Xiaomi Mi A1 - dyskusja ogólna, pytania, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę ze swojego starego konta, wcześniej zalogował mnie na nowe konto jak pisałem na komputerze.
    Sprawdzałem wyświetlacz i jak dla mnie jest ok, dziś we Wrocławiu jest pochmurno to trudno powiedzieć jak w pełnym słońcu. Mocno widać smugi palca.
    Ten android nie jest taki czysty jak by się wydawało, apka kontaktów się nie aktualizuje i jest teraz z sklepu przez to lista kontaktów głupiej i dubluje niektóre telefony, apka telefonu też jest jakaś inna w nexusie mam wersję 3 a tu jakaś inna. Jeśli chodzi o szybkość to w porównaniu do nexysa 5x chrom chodzi jak burza, błyskawicznie się ładuje pozostałe apki też szybko

Wysłane z mojego SHIELD Tablet przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Ma jakieś dodatki?

Dioda, gesty, coś szczególnego?

@synjutrzenki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dioda powiadomień jest , gęsty jakie znam to odczytywanie paska powiadomień przez przesuwanie palcem po czytniku linii papilarnych.
    Z innych informacji to ma bardzo delikatna ekran, mam go dwa dni obchodzę się jak z jajkiem i delikatne ryski na ekranie się zrobiły. Dziś założyłem szkoło na telefon ale nie na cały ekran i wygląda to słabo , gumowy kondom jest ok wystaje po za ekran i przy położeniu telefonu plecami do góry nie styka się z podłożem, pewniej leży w dłoni i dodatkowo zabezpiecza aparat. Może nie jest to zabezpieczenie minimalistyczne ale dla mnie najlepsze do codziennego użytku.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Santi100
    Napisz jak telefon się na dworze zachowuje jeśli chodzi o czytelność w słońcu, na dworze. Czy ekran jest czytelny? Jaka jest jego jasność?

Czytelność w słońcu jest bardzo dobra, dzisiaj akurat trochę słońca było więc sprawdziłem ;)

Mi A1

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Nie wystarczy mi opinia że jest dobrze :). Możesz jakieś zdjęcia zrobić na dworze jak wypada ekran. Jak go oceniasz jako cała słuchawka?

Android One to nie do końca program Stock android jaki ma google. Dopuszcza pewne modyfikacje np inna aplikacja do SMS. Ale wspiera i aktualizuje Google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@rakers

Pixel'a odpuściłeś?

System ma być na tyle czysty aby aktualizacje dotarły tuż po... Pixel'u.

Całkiem goły byłby pewnie jednym z gorszych sprzętów na rynku. Mam dwie motorole, były "prawie" czyste. Obie mają wgrany Resurrection Remix bo Stock był... niezły ale mało przyjazny.

Ja osobiście tu widzę wielki ➕ - pełny kod źródłowy będzie publikowany.

Mam nadzieję, że zagości taki model na stałe w ofercie Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Oprócz a1 będzie zaraz jakiś HTC z Android One i Moto x4. I chyba Sony. Pixel jest świetny ale wydanie 4k na smartfon jest dla mnie przegięciem. Nie chodzi o to czy mnie stać czy nie. Podoba mi się ale nie kupię. Mam opór przed wydaniem takich pieniędzy na telefon. Wystarczy mi android one, Moto. Nexus już kończy wsparcie.

Też mam nadzieję, że android one bedzie w pl na stałe i u różnych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Santi100
    Nie wystarczy mi opinia że jest dobrze . Możesz jakieś zdjęcia zrobić na dworze jak wypada ekran. Jak go oceniasz jako cała słuchawka?

Android One to nie do końca program Stock android jaki ma google. Dopuszcza pewne modyfikacje np inna aplikacja do SMS. Ale wspiera i aktualizuje Google.

O zdjęcia na dworze będzie ciężko, po prostu nie mam za bardzo czym zrobić, a słońca teraz jest jak na lekarstwo. Producent podaje jasność ekranu na poziomie 450 nitów, to w zupełności powinno wystarczyć do dobrej widoczności w słońcu. Przesiadłem się z htc 10 i jeżeli chodzi o samo działanie systemu i jego płynność to nie widzę różnicy, obydwie słuchawki są szybkie i płynne. Bateria jak na razie na spory plus w mi a1, w trybie mieszanym spokojnie wystarcza na cały dzień z sotem na poziomie 5h. Wykonanie xiaomi jest rewelacyjne, aparat jest dość słaby, sporo szumów jest na zdjęciach, a matryca łapie mało światła. Na słuchawkach gra całkiem dobrze, chociaż do poziomu htc 10 sporo brakuje. Głośnik zewnętrzny gra trochę płasko, co prawda nie ma tragedii, ale nie jest to co można usłyszeć w topowych modelach. Rozmowy telefoniczne bez zastrzeżeń, lte działa (jestem w play). Wbudowane 64GB pamięci i 4GB ram to duży plus mi a1. Sam smartfon jest dość spory i bardzo śliski, przy niższej temperaturze będzie trzeba mocno uważać by nie wymsknął się z dłoni. Całość uważam za bardzo dobry sprzęt jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę i to co dostajemy w zamian. Oczywiście brak nfc to dla wielu duży minus i dyskwalifikuje z miejsca mi a1, do mniejszych minusów dodałbym jeszcze diodę powiadomień która świeci tylko na biało i brak szybkiego ładowania. Jednak ja mogę szczerze polecić ten sprzęt, za ~900-1300PLN (cena wiadomo zależna od tego gdzie kupimy) raczej nic lepszego nie dostaniemy z czystym androidem i gwarancją aktualizacji.

Mi A1

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

@Santi100     mam prośbę mianowicie czy mógłbyś zmierzyć i podać wymiary  ramek nad i pod wyświetlaczem Mi A1 . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi