Skocz do zawartości
lukasz1

Xiaomi Mi A1 - dyskusja ogólna, pytania, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Santi100

@andi14
    Ramki są spore i moje amatorskie pomiary wskazują wymiar 16mm na te dolne jak i te górne.

Mi A1

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

Dzięki bardzo faktycznie za wąskie to one nie są  :blink2:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Dla mnie ramki nie są wadą. A1 prezentuje się porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Santi100

Imo mogłyby być o pół centymetra węższe na dole i górze i po jednym milimetrze węższe na bokach, wtedy byłoby lux :)

Mi A1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

To już pewnie w następnej wersji. Trend się przyjął i chyba jest nieodwracalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

Faktycznie nie jest tak żle patrzac na innych producentów np. Moto G5 Plus ma takie same wymiary ramek ale wyświetlacz mniejszy niż A1. Najważniejsze żeby działał bezproblemowo :D  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj przyszedł. Dłuższy czas zastanawiałem się czy zaryzykować i wziąć z gearbest/aliexpress czy może z x-kom. Ostatnie moje relacje ze smartfonami nie były zbyt udane (półtora roku nexus 6, dwa razy się w nim spaliła płyta główna, potem używka lg v10, za którą zapłaciłem 1500zł i bootloop po miesiącu:fuckthisshit:) dlatego zdecydowałem się na droższy zakup z x-kom. Gwarancja 2 lata i pewność ich sklepu mam nadzieje pozwoli na pewne użytkowanie. Telefon kurierem UPC dotarł następnego dnia od zamówienia. 

Co do samej słuchawki. Opakowanie skromne - telefon, ładowarka, kabel, igła, makulatura. Po wyjęciu ukazuje się elegancki telefon. Fajnie, że nie wygląda na swoją cenę. Ładnie wpasowane anteny, czytnik palca działa bardzo szybko, na plus też dioda powiadomień.

Wiadomo, że w ciągu jednego dnia o baterii nie ma co pisać, ale zrobiłem delikatne stress test odpalając aplikację, na których zarówno N6 jak i V10 grzały się niemiłosiernie. Telefon chłodny, bez wyczuwalnego skoku temperatury. Mam nadzieję, że ten słabszy procesor okaże się mniej nagrzewającym się od wyższych SD bo SGS7 ostatnio mnie prawie oparzył. 

LTE działa tak jak powinno, jakość rozmów ok, GSP wczoraj testowałem z endomondo. Szybki fix, trasa też ładnie poprowadzona. 

Jak ktoś ma jakieś pytania to służę. Mam nadzieję, że nic negatywnego mnie nie zaskoczy. 

• Piwko! 1
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś sprawdził jakiej firmy jest sensor aparatu w waszych modelach? Gdzieś wyczytałem, że od Sony, a gdzie indziej, że OmniVision. 

Ja przechodzę na A1 z S6. Aparat i ekran są gorsze, do tego brak NFC na minus. Cała reszta na plus. Zwłaszcza bateria, oprogramowanie i głośność z jacka. USB C też na plus. W S6 przy nawigacji (ładowanie bez QC) procent baterii w ogóle nie rósł, a czasem nawet spadał. A1 ładuje się bardzo ładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 12.10.2017 o 13:58, Szmiglo napisał:

(...)
    Jak ktoś ma jakieś pytania to służę. Mam nadzieję, że nic negatywnego mnie nie zaskoczy. 

Też przymierzam się do kupna Mi A1 i kilka pytań się znajdzie:

1. Masz jakieś problemy z wyświetlanym obrazem? Na XDA / Reddicie pojawiają się wpisy o rozmazywaniu obrazu podczas przewijania.
    2. Jakość dźwięku przez jacka jest ok? Ponownie, widziałem już kilka wpisów na temat szumów / trzasków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi