Skocz do zawartości
Grabowkers

Co po N5X?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jutro nabede xiaomi mi a1, który nexusa 5x przewyższa pod jednym, ale moim zdaniem najistotniejszym parametrem - mianowicie 4 GB pamięci RAM

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Daj znać jak sprzęt dotrze. Interesuje mnie przede wszystkim szybkość działania, aparat (zapewne będzie gorszy niż ten w N5X, pytanie tylko w jakim stopniu) i kolory wyświetlacza pod kątem nasycenia. Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon działa błyskawicznie i bardzo płynnie co w zasadzie nie dziwi bo jest świeżo uruchomiony i nie zainstalowałem jeszcze wszystkich swoich aplikacji. Porównując czas otwarcia podstawowych aplikacji mi a1 wypada dużo lepiej pomimo słabszego hardwaru. Kluczową rolę odgrywa moim zdaniem dodatkowa ilość pamięci RAM. Nie ma też efektu czekania na wyjście z jakieś dłużej używanej aplikacji do menu głównego. Aparat niestety nie ma startu do nexusa. Ekran postaram się porównać wieczorem. Przeszkadzają mi również gabaryty mi a1, ale z tym jak i brakiem NFC się liczyłem przed zakupem.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zamieniłem na HTC U11, chciałem coś jak najbardziej zbliżone do czystego androida a ostatnia współpraca HTC z Google to zapewnia. Aparat super, jeden z lepszych na rynku obecnie, wykonanie genialne, dźwięk to jak to w HTC klasa sama w sobie.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up
    Wybacz, ale HTC sense ma mało wspólnego z czystym Androidem. Na rynku jest wielu producentów oferujących czysty system bez nakładki

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up
    Akurat to jest najmniejszy problem bo instaluje Pixel launcher, nawet mając Nexus a 5X to instalowałem ten launcher. Mi bardziej chodziło o całość systemu, HTC od modelu 10 nie ładuje wszystkich swoich aplikacji tylko zastępuje je tymi googlowymi.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up
    No nie bardzo właśnie. Poza galeria zdjęć, kalendarzem, kalkulatorem, odtwarzaczem muzyki i przeglądarką reszta aplikacji jest od htc. Więc żeby mieć namiastke czystego systemu musisz pobrać pozostałe apki. HTC ma fajną nakladke, ale nie ma nic wspólnego z czystym androidem. Stockowe wydanie androida możesz spotkać na smartfonach Nokii, Motoroli i urządzeniach z serii android one

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

puki co mam dwa typy co następne:

HTC U11 life

Motorola Moto x4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja chyba wrócę do Samsungów... Nie ma to nic wspólnego z czystym androidem, ale czysty android wcale nie działa tak błyskawicznie jak by się wydawało (mam obok 5X jakiegoś samsunga J5, który jest ogólnie urządzeniem z niskiej półki - snapdragon 410, 1,5GB ram, ale niektóre rzeczy działają tu zadziwiająco szybko - w porównaniu do 5x). Druga kwestia - czysty android to jednak pozbawienie się wielu funkcji, a wiele aplikacji samsungowych ma dużo fajniejszy interfejs i funkcjonalność od gołych appek googlowych. Jedyna wg mnie zaleta czystych androidów to łatwość modyfikacji systemu, ale ja chyba już z tego wyrosłem (z resztą modyfikacja systemu w urządzeniu, gdzie korzysta się np z aplikacji bankowych, android pay, etc raczej nie jest najrozsądniejszym pomysłem). Najnowsze flagowce oferują zestaw bardzo fajnych funkcji i działa to naprawdę nieźle. Kiedyś touch wiz faktycznie był bardzo ciężki i nie oferował nic specjalnego, teraz wg. mnie to się bardzo zmieniło. S7 można mieć za 1500, S8 za 2500 - a to już jest kombajn.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K9G

Ja właśnie się przesiadłem na S7. Pixele za drogie, czysty android już nie ma żadnej przewagi nad innymi nakładkami. Wahałem się nad Honorem 9, P10 i S7. Wszystkie te telefony mają w swoich nakładkach te funkcję, które są dostępne w romach a chodzą równie szybko a nawet nie wiem czy nie szybciej. Wziąłem S7, bo w H9 i P10 aparat to jakaś żenada zwłaszcza jeżeli chodzi o video. Bawiłem się tymi telefonami i byłem zaskoczony ich szybkością. W tym momencie czysty android nie ma żadnej przewagi a nawet motywu nie można sobie zmienić na ciemny bez kombinowania/wgrywania a i tak nie zawsze działa jak należy. Tylko aparaty mają Nexusy z najwyższej półki a hdr to już w ogóle petarda, ale tego lagowania, przeładowywania i baterii już nie byłem w stanie znieść. S7 jeszcze jest trochę mniejszy niż N5X i super siedzi ręcę. 

Edit: pierwsze ładowanie i 4,5h sot na pełnej synchronizacji i lokalizacji.

Edytowane przez K9G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesiadał się ktoś na xiaomi mi a1? Jakieś porównania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi