Skocz do zawartości
sebishi

Moto Z2 Play - Dyskusja ogólna, wrażenia, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

piorab
    Godzinę temu, Mateusz Balcerzak napisał:

Jak z jakością hifi na słuchawkach? Szukam dla żony, telefon do zdjęć kotów :-) i facebooka, nie mulący. Obecnie posiada P8.

Bardzo mnie ciągnie do tej motki mimo ze nigdy nie miałem jej w dłoniach(być może własnie dla tego).

Na słuchawkach słychać dość przyjemnie, ale mi trudno jest ocenić, bo generalnie nie za bardzo lubię słuchanie czegokolwiek przez słuchawki, ale daje radę.

Jeśli chodzi o zdjęcia to są poprawne, oceniłbym je na 5 w szkolnej skali ocen.

Poprzednie moje smartfony to Samsungi Galaxy S2, S3Neo i S5Neo, a nawet mała przygoda z Ajfonem 2. Może się komuś narażę ale uważam, że Moto Z2Play jest najlepsza z wszystkich moich dotychczasowych telefonów. Może Samsungi robiły ciut lepsze zdjęcia, ale tak naprawdę one podkolorowywały rzeczywistość, niebo zawsze było bardziej niebieskie, a kwiatki żółte. Na zdjęciach z Moto Z2 świat jest taki, jaki jest naprawdę. Wszystko inne Z2 ma lepsze. I można narzekać na procesor, że "tylko" Snapdragon 626, ale śmiga bez żadnych zadyszek. Nawet Galaxy miały czasem problemy, A S5 to już była całkowita porażka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piorab
    Dnia ‎10‎.‎01‎.‎2018 o 18:21, andrus75 napisał:

Będę bardzo wdzięczny jak wstawisz zdjęcia. Myślę że max 2-3 miesiące i ja kupię zestaw (telefon+powerpack). Nie spieszy mi się bo mam jeszcze x style ( bateria już rzadka ale jeszcze wytrzymam). W tym czasie może będzie premiera Z3, to cena może jeszcze coś drgnie.

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Zgodnie z obietnicą wstawiam zdjęcia. W tym momencie mam w rękach oba Mody "bateryjne", mniejszy 2220 mAh oraz  większy 3490 mAh. Pierwsze wrażenia są takie, że mniejszy, jest naprawdę zgrabny, a przy tym większym wydaje się być cieniuteńki jak listek. Turbo power, jest wielką cegłą i na pewno nie będę go nosił stale przy telefonie. Dodatkowy Mod ma mi pomagać w sytuacjach awaryjnych, a do tego najbardziej potrzebna mi była możliwość doładowania go,  bez podłączania do telefonu i dlatego wygrał ten drugi. Gdyby chodziło tylko o urodę i wygodę to wygrał by ten mniejszy. Waga telefonu z modułem turbo power to 240 g - prawdziwa cegła. Waga samych modułów: mały: 95 g, duży: 72g.

Trudny wybór przy zakupie, mam nadzieję, że ten post komuś pomoże, o pojemności baterii się nie rozpisuję, bo to że drugi działa dłużej to oczywiste. Coś za coś.

F1.jpg

F2.jpg

F3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za zdjęcia. Ja jestem skłonny używać cały czas. Nie noszę w kieszeniach. Czy dobrze zrozumiałem? Można ustawić na 100% utrzymywania baterii w telefonie i na 80%. Ten drugi jest zdrowszy dla powerpack? Czyli rozładuje się powerpack i dopiero idzie do końca z telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piorab
    26 minut temu, andrus75 napisał:

Dzięki za zdjęcia. Ja jestem skłonny używać cały czas. Nie noszę w kieszeniach. Czy dobrze zrozumiałem? Można ustawić na 100% utrzymywania baterii w telefonie i na 80%. Ten drugi jest zdrowszy dla powerpack? Czyli rozładuje się powerpack i dopiero idzie do końca z telefonu?

Tak, można ustawić albo na 100% albo na 80% utrzymania baterii. Ten drugi jest zdrowszy /chyba dla baterii w telefonie*/. Pierwszy sposób działa tak, że bateria w telefonie ma cały czas 100% a rozładowuje się power pack od 100 do 0, jak rozładuje się power pack do zera, to zaczyna wyładowywać się bateria z telefonu. Drugi sposób działa tak, że najpierw zaczyna działać bateria z telefonu, jak zejdzie ze 100% do 80%, zaczyna działać power pack, i on zaczyna się rozładowywać - gdy zejdzie do zera, znowu zaczyna rozładowywać się bateria wewnętrzna telefonu od 80% w dół.

* W trybie baterii jest ustawienie 80% z takim opisem: Wydajność -  Dłuższa żywotność baterii - Aby wydłużyć żywotność baterii utrzymuj naładowanie na poziomie 80%. - więc raczej chodzi o baterię telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że masz rację. W końcu to ciągłe doładowywanie do 100% o 1% jest podobno najgorsze. Powerpack mam myślę że jutro albo pojutrze zamówię telefon. Dzięki jeszcze raz i pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zmianie z Moto x style na z2 Play już będziesz w ogromnym szoku jeśli chodzi o baterie. 

W ogóle inny poziom. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję. Moto x style uważam za super urządzenie ( sam fakt że mam go ponad dwa lata). Wcześniej nigdy nie miałem tak długo jednego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jawala

Czy jest mozliwość ustawienia oddzielnej głośności dla dzwonka i powiadomień ?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piorab
    19 minut temu, jawala napisał:

Czy jest mozliwość ustawienia oddzielnej głośności dla dzwonka i powiadomień ?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Nie. Jest tylko rozróżnienie na: Multimedia, Alarm, Dzwonek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabieram się za zakup tego telefonu i nagle mam różne info od sprzedających sklepów. W jednym mówią że to dual SIM a w drugim że nie. Są dwie wersje? Myślałem że nie? Po symbolu wychodzi że to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi