Skocz do zawartości
spens

PowerBank z szybkim ładowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

spens

Hej, czy ktoś używa ze swoim P10 powerbanku z opcją szybkiego ładowania :) Wiem, że nie każdy PB będzie działał bo muszą mieć takie same systemy obsługujące szybkie ładowanie :)

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cris92

Huawei ma bodaj autorski Quick Charge, więc pewnie trzeba szukać powerbanka od Huawei. O ile dobrze wiem to Huawei AP08Q 10000mAh ma szybkie ładowanie w obie strony. Czyli i telefon naładujesz szybko i sam może być szybko ładowany.

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, mam ten PB i ładuje telefon bardzo szybko i sam też jest szybko ładowany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szukam powerbanka, który będzie obsługiwał szybkie ładowanie do p10 - czyli nie będzie jak inne normalne powerbanki

myslę, aby kupić najlepiej dwa małe, żeby na codzień stosować jednego, a w podróży brać dwa, żeby było wiecej mocy

https://www.morele.net/powerbank-adata-p20000d-20000mah-ap20000d-dgt-5v-cbk-1080914/ - myślałem nad takim, ale jednak za wielki niestety na poręczne użytkowanie i chyba nie ma szybkiego ładowania

fajnie, jakby był właśnie dosyć mały i w miarę poręczny, aby zmieścił się do kieszeni od bluzy/kurtki

słyszałem że firma adata jest ok jeśli chodzi o powerbanki

dobrze, jakby miał faktyczną pojemność zbliżoną do tej obiecywanej

Kupiłem kiedyś z biedronki o 10000mah, a tak naprawdę ledwo ladował telefon 3000mah do pełna ;) i to jeszcze długo robił... więc żadne noname

co sądzicie o tym

https://www.morele.net/powerbank-adata-pv150-10000mah-apv150-10000m-5v-cwh-760881/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy powerbank ten wspiera technologię szybkiego ładowania dla huawei? i czy jak podepne mój kabel z ładowarki typu c do tego powerbanka (bo on oryginalnie ma micro) to czy naładuje on telefon szybko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ghostek

Ładowanie 5V, na 2.4A. Huawei obsługuje scp (5V na 4.5A) i fcp. (9V na 2A). Ten Powerbank nie naładuje szybko P10.

ce4b498233f2adae1a876bbc41a7c963.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Baron Rafau
    Poprawa czytelności posta. Tekst był w jednej linii ze zdjęciem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczę :/

A czy taki model będzie ok? Trochę mniej opłacalny bo mniejsza pojemność, ale raz że zgrabniejszy to będzie chyba (?) kompatybilny?

Ma z tego co widze szybkie ładowanie ale inne napięcie niż podajesz. Firmy huawei :

http://allegro.pl/power-bank-huawei-ap08q-10000-mah-2a-5v-qc-usb-c-i6999671270.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ghostek

Nie obsługuje. Musisz zwracać uwagę na napięcia i amperaż. Tak na szybko (pierwsza z rzędu oferta, nie wiem jaka jest jakość tego powerbanka) http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7208197001

W opisie jest obsługa FCP.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze dodam, że same parametry to nie wszystko. W specyfikacji musi być obsługa Huawei FCP lub SCP. QC nie jest kompatybilne z szybkim ładowanie Huawei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DM3

Witam,

Chciałbym się Was zapytać do jakiego procentu należy ładować powerbanka? Posiadam Powerbanka TP-LINK 20100 mAh i zauważyłem w specyfikacji że posiada w sobie ogniwa litowo-jonowe. I tu się rodzi pytanie. Czy ładując swój smartfon, który posiada ogniwa litowo-polimerowe nie uszkodzi całego telefonu oraz nie zniży funkcjonowania i żywotności baterii jeżeli występuję różnica w ogniwach? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi