Skocz do zawartości
Radziundzio

Ochrona wyświetlacza - folia i szkło ochronne.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powszechnie wiadomo, dzisiejsza smartfony sa piękne, ale niestety mało wytrzymałe ;). Niestety, osobiście uważam pchanie tak ładnego telefonu w etui za profanacje, poza tym telefon w dołączonym etui robi sie troche w mojej opini cegiełką i traci zalety proporcji 2:1. Poza tym przez lata uzytkowania smartfonów nigdy żądnego nie zbiłem, natomiast juz łatwiej zdobywałem niechciane rysy, stad tez zawsze oklejam telefony foliami.

Mam doświadczenia z dwoma firmami:

1. www.dbrand.com - swietne folie (obecnie nie ma jeszcze dla Mate 10 PRO), zawsze idelanie dopasowane ale jednak sa to folie strukturalne, a chciałbym cos co nie zmieni wyglądu telefonu.

2. 3MK. Kontaktowałem sie z supportem firmy, folie ochraniajace tyl i boki miały byc dodane w tym tygodniu. Niestety po SGS8 mam  niezbyt dobre doświadczenia. Reklamowałem folie chyba 6 razy w ciagu pół roku, albo odklejały sie na narożnikach, albo na krawędziach, albo odrazu po oklejeniu miały rysy/odciski/wgniecenia, albo montaz w punkcie pozostawiał wiele do zyczenia (czesciowo zakryte mikrofony), lepiej pod wzgledem jakosci wypadała folia matowa, jednak matowa folia na połyskujacym oryginalnie telefonie nie trafia w moje poczucie estetyki.

Czy macie jakieś doświadczenia z innymi firmami? Zalezy mi na ochronie telefonu przed zarysowaniami (boki i tył) oraz na jak najmniejszej ingerencji w oryginalny design.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Ja się dołączę z pytaniem ale chodzi mi o szkło na ekran z dobrą powłoką oleofobobową?

Wysłane z Mate 10 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    benkas

Jak sprawuje się folia naklejona fabrycznie? Aż taka słaba żeby od razu zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Zdarłem id razu. Pewnie zabezpiecza ekran ale jednocześnie strasznie go szpeci i zniekształca. Jak ją zdjąłem to dopiero doceniłem wyświetlacz. A dzisiaj przyszło szkło z allegro ale paskudnie wyglądało bo na rogach po obwodzie nie dało się go dokleić więc również je wyrzuciłem. Jedyne co się sprawdza to case dołączony do zestawu.

Wysłane z Mate 10 Pro

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ufon73
    Zdarłem id razu. Pewnie zabezpiecza ekran ale jednocześnie strasznie go szpeci i zniekształca. Jak ją zdjąłem to dopiero doceniłem wyświetlacz. A dzisiaj przyszło szkło z allegro ale paskudnie wyglądało bo na rogach po obwodzie nie dało się go dokleić więc również je wyrzuciłem. Jedyne co się sprawdza to case dołączony do zestawu.

Wysłane z Mate 10 Pro

Kurde szkoda... Myślałem że chociaż ten mate będzie miał płaskie krawędzie i fajnie szkło będzie można nałożyć. Fabryczna folia na mate 9 byla całkiem okej więc może ta tez zniose :)

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobne odczucia co Astelix, od zawsze stosowałem szkło Nillkin, ale to nie jest jeszcze u nas ani powszechnie na ebay dostępne dla Mate 10 Pro, ich 0.2 szkło było dla mnie jedynym akceptowalnym, warstwa oleofobowa też dawała radę. Kupiłem te dostępne na allegro i teraz żałuję bo dużo brakuje do jakiegokolwiek akceptowalnego dopasowania, oryginalna folia była o niebo lepsze od tego szkła. Zamówiłem póki co szkło hybrydowe 3MK, zobaczymy co przyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miciur

tak case jest spoko, folia z zestawu tragiczna, także czekam na Nillkin, pewnie lada moment zaleją rynek, szkoda tego lekkiego zaokraglenia , no zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Można też korzystać z telefonu bez foli. Jak tak robię od jakiegoś czasu i nie mam żadnych rysek a korzystanie z ekranu bez żadnej ochrony jest wspaniałe bo ekran się tak nie palcuje, a jak się zabrudzi to bardzo łatwo się go wyciera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zastanawiam się też nad takim rozwiązaniem jak korzystanie bez szybki jak tylko pojawi się czarne etui smart view (lub zamówię z aliexpress). Kupiłem z allegro szkło Mocola TG+3D na cały ekran, ale przez to większość dotyku działa bardzo słabo i trzeba kilkukrotnie klikać w dane miejsce. Także nie polecam tego rozwiązania .

Edytowane przez krykaminski7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Folia oryginalna jak pamiętam z p10 była bardzo w porządku. Do mate 10 pro zamówiłem szkło hybrydowe Flexible Glass 3mk, etui spigen rugged armor identyczne jak miałem w p10

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi