Skocz do zawartości
karrollek

Xiaomi MiBox 4K - czy można osiągnąć dźwięk 5.1 oraz jaka karta sieciowa do niego

Rekomendowane odpowiedzi

Model: Xiaomi Mi Box 4K
    System: Android 6.0.1
    Mam pytanie do użytkowników MiBoxa. Czy po podłączeniu przejściówki z aukcji (link) do kabla optycznego który z kolei jest podłączony do Logitech Z906 uzyskam dźwięk 5.1? Dotychczasowo dźwięk działa na zasadzie HDMI które podłączone jest do TV a następnie z TV kablem optycznym do głośników, lecz ze względu że TV nie obsługuje np DTS, nie przekazuje dźwięku do głośników w formacie 5.1 tylko stereo... Cała sytuacja przeszkadza gdy mam film z pełnym dźwiękiem 5.1 a oglądać trzeba w 2.0 1f615.png? Używam do tego programu Kodi (w opcjach skonfigurowane przekazywanie dźwięku) lecz nadal nie działa.

Oraz drugie pytanie, mógłby ktoś polecić niedrogą (lecz działającą) kartę sieciową usb-rj45 właśnie do miboxa? Przez WiFi filmy w FHD które streamuje niestety potrafią przymulić, więc myślę że owa karta również pozwoli na pozbycie się problemu. Dzięki wielkie!

http://allegro.pl/adapter-optyczny-gniazdo-toslink-wtyk-jack-3-5mm-i6784566005.html?reco_id=433cf36d-d4e0-11e7-bb34-246e96321ab8

Edytowane przez Kristyan
    tytuł musi być krótkim streszczeniem tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cripex

Trochę późno odpowiadam, ale z tego co wiem MiBox w ogóle nie obsługuje dźwięku 5.1. Jedynie 2.1. Nawet po złączu optycznym nie uzyskasz 5.1 ;-)

To wyjście MiniToslink na zwykły Toslink.
    MiBox owszem ma wbudowany TosLink tj. optyka, ale tak jak wyżej napisałem obsługuje jedynie system 2.1. Pod 5.1 wciąż będziesz słyszeć stereo.

Kup sobie HUB'a USB wraz z wtyczką RJ45 ;-)

Edytowane przez Cripex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, Cripex napisał:

Trochę późno odpowiadam, ale z tego co wiem MiBox w ogóle nie obsługuje dźwięku 5.1. Jedynie 2.1. Nawet po złączu optycznym nie uzyskasz 5.1 ;-)

No i po drugie to co podałeś to nie jest wyjście LAN. To wyjście MiniToslink na zwykły Toslink.
    MiBox owszem ma wbudowany TosLink tj. optyka, ale tak jak wyżej napisałem obsługuje jedynie system 2.1. Pod 5.1 wciąż będziesz słyszeć stereo.

Sprawa dawno wyjaśniona. MiBox obsługuje 5.1, wystarczy kabel jack - toslink (posiadam i działa bez problemu). LAN mi był potrzebny by podłączyć po kablu boxa do routera, sprawa też wyjaśniona. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cripex

Dokształciłem się w między czasie.

MiBox wyposażony jest w DTS2.0+ w wyjściu optycznym co oznacza, że ma pełne wsparcie obsługi systemu 5.1, ale jednocześnie potrafi przekonwertować sygnał 5.1 na 2.0 jeżeli urządzenie odbiorcze posiada takie parametry.

Co do USB to tutaj jest przykładowe video działającego HUB'a

To tak dla potomnych ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 22.02.2018 o 11:30, karrollek napisał:

Sprawa dawno wyjaśniona. MiBox obsługuje 5.1, wystarczy kabel jack - toslink (posiadam i działa bez problemu). LAN mi był potrzebny by podłączyć po kablu boxa do routera, sprawa też wyjaśniona. 

Czy Lan działał ci w wersji 6.0.1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skyneo

Cześć

Sam szukałem bo kiepski mam wifi 5Ghz . Miałem android ver. 6 . kupiłem tani wynalazek hub rj45 - Y888 u chińczyka i nie działało . to się wpieniłem i na allegro wziąłem uniteka i zadziałało . bałem sie aktualizacji bo wszyscy narzekali że wifi zrywa i kodi nie odpala. Ale zaryzykowałem i w wersji android 8 działają mi obydwa huby i kodi bez problemu. Mam wersje mibox 3 kupioną w polsce. 

Mam do ciebie pytanie o wejście audio. Chciałem podłączyć pod klasyczną wieże jack 3.5 -> cinch ale dźwięk mam tylko w jednym głośniku . sprawdzałem w słuchawkach i innym zestawie głośników pc. Tak samo tylko jedna srtona gra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi