Skocz do zawartości
miciur

Aparat - zdjęcia i dyskusja.

Baron Rafau

Temat dotyczy tylko aparatu w Huawei Mate 10 Pro.

Od porównań aparatów różnych telefonów jest temat: https://forum.android.com.pl/topic/333582-wielkie-porównanie-aparatów-mate-10-pr-vs-s8-vs-iphone-x/

Wiadomość dodana przez Baron Rafau

Rekomendowane odpowiedzi

miciur

Jakże mocno jestem zawiedziony , może nie samym aparatem, czy soczewkami, a sprzetowo "podkręcaną" jakością zdjęć. Na codzień dużo focę, soniaczem a 6300, do tej pory posiadałem Nexusa 6p, byłem mega zadowolony, fajne, czyste, ładne zdjecia, bez ziarna, byłem przekonany że skoro minęły prawie dwa lata od kiedy mam nexusa, w kwestii jakości zdjęć odlecę, a tym czasem.. jestem mocno zawiedziony. Spróbuj zrobić selfie, twarz z opóźnieniem, ziarno, raz grubsza, raz cieńsza,  soft bawi się na naszych oczach.. zdjecie tylnim, najwyższa jakość , zachmurzony poranek, ziarno straszne na ciemnych kolorach, w sztucznym oświetleniu zdjecia wyglądają jak przepuszczone przez żółty filtr. Tragedia. Spróbuję aplikacją zewnetrzną i zrobię porównanie z nexusem 6p. A jak wasze odczucia ? 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Radem

Ja ogólnie jestem zadowolony. Poprzedni telefon to P10 z niego byłem bardzo zadowolony. Martwi mnie bardziej przedni aparat niby jest lampa błyskowa ale jak działa nie mam pojęcia w marketingu lewy pstryka fotke flesz idzie ale w realu nic takiego nie ma, robi zdjęcie nocą ale to jakieś sztuczne naświetlanie. Może ktoś się wypowie do tego przedniego aparatu bo mnie bardzo to ciekawi?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foxqa

Fajnie by było jak byś wrzucił to porównanie do nexusa. Też ma i tam z aparatu też jestem zadowolony. A jak wychodzą zdjęcia w pomieszczeniach w słabym świetle np dzieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

W przednim to flash jest z pomocą ekranu. Coś jak w iphonach. A Lewy z flashem w reklamie to nie wiem czy to nie akurat Lite jest.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 29.11.2017 o 17:19, miciur napisał:

Spróbuję aplikacją zewnetrzną i zrobię porównanie z nexusem

Byłoby super tym bardziej,że sam myślę o mate 10,ale aparat mnie niepokoi.

Mam lg g5 i zdjęcia wychodzą zadowalająco,jeżeli mate 10 nie jest lepsza to odpuszczam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Radem

Odpuszczaj ale nie porównuj swojego lG G5 do 10 Pro porównałeś 3 klasy słabszy model od tego rocznego flagowca a G5 to nie wypał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Jakie ma znaczenie to,że g5 jest słaba skoro jedynym kryterium jest aparat?

Masz mate 10 i wiesz jak wypada pod tym względem?

Jeżeli nexus 6p bije na głowę mate 10 to ile klas niżej jest aparat w mate?

Ocena w dxomark mnie nie interesuje tak samo jak wynik antutu-nie jestem maniakiem cyferek.

9 godzin temu, Radem napisał:

G5 to nie wypał

Wizualnie,tak jak p10 (2017rok a nadal ogromne ramki),kwestia gustu.

Natomiast technicznie jak na tamte czasy jest w czołówce czego o p10 powiedzieć nie można.

Nic dziwnego,że uważasz mate 10 lepszą od p10 pod względem aparatu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

Tak się właśnie rodzą plotki - już zostało ustalone że 6P bije na głowę Mate 10..... A tymczasem zdjęcia z Mate wychodzą bardzo dobre, nawet późną nocą w minimalnym oświetleniu - mam przykład z molo w Sopocie o 2 w nocy. Za dnia szczegóły są bardzo dobre. Jedynie szkoda że to 4:3 a do większego formatu trzeba zmniejszyć rozdziałke. Co do selfie, to jest ok, poza tą lampą - doswietla ekranem, nie jakimś flashem.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

Jak mam porównanie do S8 mojej Żony, to wychodzą praktycznie identyczne. Może mam słabe oko :-) Na pewno w porównaniu do P10 którego miałem wcześniej, widać ogromną różnice w gorszym oświetleniu. Jasniejsza przysłona robi swoje.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi