Skocz do zawartości
miciur

Aparat - zdjęcia i dyskusja.

Baron Rafau

Temat dotyczy tylko aparatu w Huawei Mate 10 Pro.

Od porównań aparatów różnych telefonów jest temat: https://forum.android.com.pl/topic/333582-wielkie-porównanie-aparatów-mate-10-pr-vs-s8-vs-iphone-x/

Wiadomość dodana przez Baron Rafau

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Zewnętrzna aplikacja nie wykorzysta w pełni możliwości modułu aparatu ;) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie fotki z auto są jakieś lekko prześwietlone i wyprane z kolorów. Fotki w HDR też wyglądają bardzo podobnie do tych robionych bez :(

Na przykład tutaj, w manualu zmniejszyłem EV i zdjęcie od razu nabrało życia.

Auto
    https://imgur.com/a/ExBf5

Manual
    https://imgur.com/a/Wn7PJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nikom

Czytajac opinie Panów/Panie to widzę że większość z was jest rozczarowana aparatem... Aż taka tragedia jest z tym aparatem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    benkas

@Nikomnie wiem, nie potwierdzam, uważam natomiast, że aparat w tym telefonie robi świetne zdjęcia na poziomie tegorocznej czołówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czytam i się zastanawiam czy ci co negują jakość zdjęć w tym telefonie wogule go mieli w rękach i troszkę chociaż się nim pobawili. Moim zdaniem zdjęcia są bardzo dobre, ostre, super kolory. Do tego jak pozmieniać się ustawienia w trybie manualny jest jeszcze lepiej. Różne tryby ustawień w tym bardzo fajne panorama 3D jest super. Ja jestem bardzo zadowolony.

Poszło z Mate 10 Pro

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zem1

A wg mnie Mate 10 pro bardzo dobre foty robi. Problem myślę jest w czym innym dla tych którzy twierdzą że są kiepskie : pobawmy się ustawieniami opcjami robienia foto, przysłona czas, ISO itp. itd. Możliwości jest bardzo dużo - ale trzeba trochę chęci. Na zdjęcia w dzień nie ma co narzekać, zdjęcia przy słabym oświetleniu o niebo lepsze są niż w poprzedniku 9. Tak więc krok dobry i dużo do przodu. Każdy aparat foto wymaga trochę własnego działania i chęci by z niego "wyciągnąć" to co chce się. Sumując - foto - brak powodów do narzekania. I dużo testów potwierdza że Mate 10Pro bardzo dobre zdjęcia robi w różnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foxqa

Ja szukam tel który wyciągnę z kieszeni zrobię zdjęcie dziecku (tak ja teraz ciemno już i 15 30) bez zbędnej zabawy w ustawieniach. Czy mate da radę w takich warunkach czy może lepiej S8?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    11 godzin temu, foxqa napisał:

Ja szukam tel który wyciągnę z kieszeni zrobię zdjęcie dziecku (tak ja teraz ciemno już i 15 30) bez zbędnej zabawy w ustawieniach. Czy mate da radę w takich warunkach czy może lepiej S8?

Oceń sam. Zdjęcia psa (obiekt tak samo ruchilwy jak dzieci) robione były o 14:55 w grudniu (20 minut przed zachodem słońca), a więc na dworze było już stosunkowo ciemno. Ustawienia automatyczne (f/1.6 ,  1/100 ,   3.95 mm,   ISO64;   f/1.6 ,  1/113 ,  3.95 mm ,  ISO50 ) .

Gorzej jest ze zdjęciami ruszających się dzieci w dużych ciemnych pomieszczeniach, gdzie potrzebny jest krótki czas naświetlania i silna lampa błyskowa (do zamrożenia ruchu), ale tego problemu nie rozwiązują komórki.

IMG_20171209_145521.jpg

IMG_20171209_145503_1.jpg

Edytowane przez maciej_l
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi