Skocz do zawartości
manix1960

Czy bateria z S7 Edge bedzie pasowac do S6 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Złącze ,,wtyk"  ten sam ale taśmy trochę więcej, trzeba delikatnie ją zawinąć bo jest trochę za długa. Mi za pierwszym razem wtyk baterii wyskoczył z gniazda podczas składania, podgrzałem taśmę bo jest mocno sztywna i podwinąłem ją troszkę by mieściła się bez problemu. By zamontować szkło ,,plecy" niezbędny klej np. E8000 lub b 7000.  Ja stary klej pozostawiłem na szkle bo mocno trzymał się i robił za dodatkowy dystans pomiędzy ramką a pleckami, wtedy mniej wygina się szkło bo bateria jest trochę grubsza niż oryginał z galaxy  s6.

Z pewnością polecam wymianę baterii w s6 na baterię z s7 edge, mi na starej baterii po prawie 3 latach użytkowania accubattery pokazywało pojemność 1730 mAh  a po wymianie pokazuje 3400 mAh gdzie bateria powinna mieć nawet 3600mAh. Może program pokaże większą pojemność po kilkunastu cyklach ładowania,   czas pracy bez porównania!!!  a delikatnie ostające plecki mi nie przeszkadzają ponieważ i tak mam tel. cały czas w grubym gumowym pokrowcu. 

Do wymiany potrzeba tylko baterii ( ja kupiłem używaną miesięczną s7 edge na allegro za 38zł z wysyłką)  suszarki do podgrzania kleju , śrubokręt krzyżak mały, klej e8000 , sztywna folia lub kostki plastikowe do wciśnięcia się pomiędzy szkło a ramkę. Ja użyłem folii została mi jakaś taka do oklejania wyświetlacza ze względu na małą grubość i sztywność bardzo szybko oddzieliłem szkło tylne od tel.  Jest dużo filmików jak to zrobić więc polecam. Nie wgrywałem żadnych łatek  do baterii uaktualnień itp. 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi