Skocz do zawartości
Lysolus

Uchwyty do samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

podłączyłem pod oryginalną ładowarkę ale nie zmienia się na szybkie więc widocznie nie działa tak jak piszą w specyfikacji. Jutro sprawdzę z oryginalną ładowarką z uchwytu i dam znać na 100% jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko to już nie jest uchwyt do samochdu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LG G62

https://allegro.pl/galaxy-s8-s8-plus-uchwyt-samochodowy-xqisit-i7195364809.html

Ja bardzo ten uchwyt samochodowy polecam Xqisit z tej racji, że jest możliwość instalacji na kratkę do samochodu z usztywnieniem tj. wyregulować sobie pozycję w jakiej ma się znajdować, dokręcić ręcznie sobie ten uchwyt i trzyma mocno. Uchwyt dopasowuje się do każdego telefonu za sprawą regulacji z boku uchwytów, które muszę przyznać dobrze trzymają telefon, tory, nie tory, dziury, większe i mniejsze prędkości telefon jak jest dobrze zamontowany do uchwytu, a uchwyt dobrze zamontowany do kratki samochodowej nie wypadnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@LG G62 dla mnie takie uchwyty są beznadziejne. Po pierwsze nie lubię jak mi coś zajmuje miejsce na szybie, dwa miałem kilkanaście uchwytów takich jak pokazujesz  i każdy po jakimś czasie się psuł od nadmiaru ściskania i otwierania te mechanizmy są nietrwałe. Po trzecie uchwyt ma ułatwiać życie nie utrudniać. Magnetyczne mają to do siebie że wchodzisz do auta kładziesz telefon i tyle koniec, trzyma mocno w pozycji jakiej chcesz wysiadasz podnosisz i już do tego przy v30 i innych z QI ładowanie w aucie jest jeszcze łatwiejsze :) a taki to wchodzisz kładziesz zaciskasz, wychodzisz otwierasz wyciągasz jak nowe to jeszcze działa ale jak już zacznie się zacinać jest problem.

Podłączyłem Baseusa w aucie przez oryginalną wtyczkę i szybkie ładowanie się nie odpalało. Dla mnie i tak to nie ma znaczenia, bo miałem pod taki uchwyt już przygotowaną inną wtyczkę schowaną za kokpitem.

A tak to się prezentuje jak widać żaden kabel nie wala się od ładowarki wszystko ładnie schowane ;) oczywiście trochę go przerobiłem bo u mnie kokpit jest trochę nie wymiarowy :D

20180630_164351.jpg

DSC_0001.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LG G62

@matik0109  No widzisz mamy inne gusta i poglądy na te sprawy. Ja miałem też kilka uchwytów na szybę i po kilku miesiącach każdy się wyrobił, po prostu nie trzyma ta guma na szybę i spada mi wszystko to co mam zamontowane na szybę, mimo iż jest czysta, nie jest śliska, ale i tak mało co się trzyma. Dla mnie ten uchwyt na kratkę jest bardzo stabilny i nie przeszkadza mi to, że muszę cały czas coś poprawiać itd. Ma dobrze spełniać swoją funkcję, czyli trzymać stabilnie podczas jazdy nie ważne, czy to będzie 50/h, czy 140/h czy więcej i nie ważne, czy po prostej drodze, czy po dziurach, ma sztywno trzymać telefon, bo jak spadnie i szybka pęknie to wiadomo, że koszt naprawy wyświetlacza w telefonie jest nieopłacalna. Także mi nie przeszkadza to, że muszę kilka sekund więcej poświęcić na nastawianie takich rzeczy. Wychodzę do samochodu zawsze wcześniej i przy okazji sprawdzam też olej i inne sprawy, także czas nie jest dla mnie minusem, że coś wymaga ustawienia.

Minusem z kolei i to dużym dla mnie jest Twoje rozwiązanie, czyli na dotyk/na magnez ja takich rozwiązań nie cierpię.  Magnez się wyrobi i co w to miejsce? Zresztą mnie magnez już zawiódł wielokrotnie, że za słaby jest i nie trzyma. Także widzisz ja wole rozwiązanie takie, które ja zaprezentowałem i bym to jeszcze raz kupił, bo mi się podoba wykonanie no i spełnia swoją rolę. 

Wspomniałeś też o ładowaniu indukcyjnym no ok, jak Ci się to podoba to ja z tym nie dyskutuję, masz prawo do tego. Ja z kolei nie korzystam z tego rodzaju bajerów/zabawek/dodatków. Ja preferuję ładowarkę do gniazda i kabel do telefonu, to jest dla mnie ładowanie telefonu, ewentualnie kabel do gniazda zapalniczki w samochodzie i druga końcówka do telefonu, czyli jednak wolę kabelki:)

Przy okazji, co to za model samochodu?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@LG G62 jak magnes się może wyrobić?? :D żeby magnes stracił właściwości musi przekroczyć określoną temperaturę czyli przekroczyć punkt Curie.

ale tak jak mówisz każdy ma inne gusta i różne samochody dlatego większość producentów uchwytów zarabia na tym interesie :D 

w moim jak miałem w kratce to kierownica pół telefonu zasłaniała tak niestety jest zamontowana, kolega w reno clio 4 w ogóle kratek nie ma i będzie brał na magnes klejony do kokpitu.

Poza tym, że są takie magnesowe które słabo trzymają czy nie spełniają zadania zgadzam się bo przez uchwyty magnetyczne też przeszedłem całkiem długą drogę. Ale natrafiłem na Baseusa najpierw w kratkę trzymał bez zarzutu nigdy telefon nie spadł nawet jak wjechałem w dziurę gdzie skrzywiłem dwie felgi i amortyzator się wylał :D teraz miałem nillkin z indukcją myślałem dobra firma niestety nie trzymał nawet samego casea więc odesłałem go i kupiłem baseusa z indukcją ze zdjęcia i trzyma tak jak podejrzewałem idealnie :)

W aucie ja nie ładuję telefonu jako tako tam bardziej chodzi o podtrzymanie baterii przy mocnym użytkowaniu BT Wifi nawigacja muza itp itd a tak to zawsze na noc ładuje telefon i jest git :) a kabelki po prostu mnie w aucie drażnią dlatego wszystko chowam :D 

a auto to Mitsubishi Lancer :)

Spoiler

1.thumb.jpg.d9bda25427b44aacc61a278f38e429db.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LG G62

@matik0109 tak właśnie miałem na magnezy, które słabo trzymały, nie tylko wideorejestrator ale różne rzeczy i to się nie sprawdzało i szybko okrzyknąłem to mianem "gówna". Od tamtej pory jak już kilka takich magnesów superwytrzymałych się nie sprawdziło postawiłem i uważam słusznie na stałe rozwiązania, typu właśnie montaż na kratce wentylacyjnej i cieszę się z tego po dziś dzień:) Być może słaby magnes był dostarczany do kompletu, ale ja się zraziłem już i nie korzystam z tego rodzaju rozwiązań, wolę trochę po grzebać i ustawić sobie taki uchwyt niż się zdziwić kiedyś, że magnes odpadł, odczepił się itd.

Edytowane przez spec-naz1
    Usunięto treść nie na temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Niekoniecznie wolę magnetyczne poprostu wole takie które zostanie ze mną na zawsze a nie na rok gdzie potem mechanizm uchwytu się rozpadnie. wiadomo jak ktoś sporadycznie z tego korzysta owszem może być długo ale jak ktoś korzysta otwiera i zamyka uchwyt co 15 minut przez kilka godzin dziennie to szybko się rozwala mechanizm.

Edytowane przez spec-naz1
    Usunięto treść nie na temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mialem wiele lat jakiegos forevra na szybę aż do nie dawna, szukan spowrotem na szybe , tylki nie wiem czy jest sens kupować z ładowarką indukcyja, jak tak to jaki?:)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi