Skocz do zawartości
Gwozdek

tutorial Powrót do Androida 6.0 z 7.0 dla Huawei P9 EVA-L09 (Rollback)

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Poradnik dla modelu Huawei P9 EVA-L09C432 (niebrandowany).

Przed wykonaniem procesu zaleca się wykonanie pełnej kopii zapasowej ważnych plików, ponieważ podczas powrotu do niższej wersji Androida 6.0 zostaną wymazane wszystkie dane z pamięci wewnętrznej. Sposób działa tylko ze stockowym recovery.

Wymagania:

- niemodyfikowany Android 7.0 w wersji EMUI 5.x

- karta SD z min. 8GB wolnej przestrzeni

- poziom naładowania baterii przynajmniej w 30%

Instalacja:

1. Pobierz ten plik : http://download-c1.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=92085&version=360267&siteCode=pl

2. Rozpakuj i odszukaj UPDATE.APP

3. Umieść UPDATE.APP w folderze "dload" na karcie SD (jeśli go nie masz, to należy go utworzyć"

4. Włóż kartę SD do telefonu i go wyłącz.

5. Uruchom telefon przez kombinację trzech przycisków: Volume Up + Volume Down + Power. Należy trzymać te przyciski, dopóki proces się nie rozpocznie.

6. Po restarcie urządzenia, sprawdź numer kompilacji. Powinien wyglądać tak: EVA-L09C900B300.

7. Pobierz ten plik: http://download-c1.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=91706&siteCode=pl

8. Rozpakuj i odszukaj UPDATE.APP

9. Umieść UPDATE.APP w folderze dload na karcie SD (poprzedni pakiet należy skasować z folderu).

10. Uruchom telefon przez kombinację trzech przycisków: Volume Up + Volume Down + Power. Należy trzymać te przyciski, dopóki proces się nie rozpocznie.

11. Po restarcie, sprawdź czy w Informacjach o telefonie masz wersję Androida 6.0 i EMUI 4.1.

Edytowane przez Gwozdek
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slawer

Czy jest jakiś sposób na zejście z 7 na 6 MM dla branda T-Mobile ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Tylko przez debrand. Wiąże się on z odblokowaniem bootloadera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Gwozdek

Witam, czegoś nie rozumiem. Żeby zdebrandować Huawei P9 muszę zejść do 6.0, żeby zejść z 7.0 na 6.0 dla T-Mobile muszę najpierw zdebrandować? Pytanie jak?

dodana zawartość

I mam jeszcze jedno pytanie, czy Rollback wg tego poradnika zadziała jeżeli mam odblokowany bootloader i zrootowany telefon? 

Edytowane przez janemba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Ten poradnik nie jest dla Ciebie w tym momencie. Aby z niego korzystać, musiałbyś mieć niebrandowany system. W dziale mamy tutorial do debrandu, ale tylko dla Androida 6. Na XDA jest pewien, ale nie wiem czy zadziała on, gdy masz Androida 7. https://forum.xda-developers.com/p9/how-to/guide-debranding-to-c432-updating-to-t3551523

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Gwozdek  Udało mi się wgrać 6.0 i zrobić DEBRAND, a czy wiesz może jak teraz mam "wrócić"  do 7.0 jak nie mam aktualizacji w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Nie pobiera danych o aktualizacji czy nie masz w ogóle Aktualizatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam aktualizator ale pokazuje, że mam najnowsze oprogramowanie : EVA-L09C432B182

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

No to cierpliwie czekaj. Albo baw się w wymuszanie przez FF. Nie wiem, jak to powinno się poprawnie przeprowadzić, więc Ci w tej sprawie nie doradzę. Sprawdzaj na WIFI, danych pakietowych, z kartą SIM i bez.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałem kilka ROMów i będę próbował, jak nic nie pójdzie to poczekam i może sama się pojawi aktualizacja, jeżeli nie to będę szukał dalej.

W każdym razie jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał to nie pogardzę poradami 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi