Skocz do zawartości
Gwozdek

tutorial Powrót do Androida 6.0 z 7.0 dla Huawei P9 EVA-L09 (Rollback)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.04.2018 o 20:53, janemba napisał:

@Gwozdek  Udało mi się wgrać 6.0 i zrobić DEBRAND, a czy wiesz może jak teraz mam "wrócić"  do 7.0 jak nie mam aktualizacji w ustawieniach?

jak wgrałeś 6.0? wg jakiego tutka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, scrabit napisał:

jak wgrałeś 6.0? wg jakiego tutka?

Ja miałem odblokowany bootloader, wgrane TWRP i ROOT, wgrałem stockowe recovery i później robiłem wszystko po kolei jak w poradniku.

A jak sytuacja u Ciebie wygląda? To postaram się pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnie kilka dni mojej walki z P9 wyglądało tak: udało mi się wrócić z custom ROMu 6.x EMUI 4.0 do stockowego B136 za pomocą OTA. Będąc na B136 nie widział żadnych nowych aktualizacji?!? Odblokowałem bootloadera, zrobiłem flash TWRP recovery i zaintalowałem "oem-info-c432" i dopiero wtedy wyskoczyło dostępne uaktualnienie do B182. Jak byłem na 182 znowu nie wykrywał żadnych nowych aktualizacji. Za pomocą Huawei Updater 2.0 i HiSuite (z użyciem proxy) i tego wątku

https://forum.xda-developers.com/p9/help/p9-7-0-nougat-update-eva-lo9-b182-t3539754/post70594380#post70594380

uaktualniłem do B182 do B360 a z B360 do B378! Znowu odblokowałem bootloadera, grałem TWRP i zainstalowałem [ROM][7.1.2] Ressurection Remix v5.8.5. Po przewalczeniu kilku mniejszych problemów wszystko niby działało z wyjątkiem odcisków palca. Postanowiłem że wrócę znowu do 6.0 i EMUI 4 żeby zrozumieć tą całą dziwną filozofię Huawei z firmware itp z którą walczyłem już parę dni i przy okazji podbić fw do B398 z B378. Oczywiście wrócić z 7.1.2 do 6.0 B136 mi sie udało mi się. Udało mi wgrać B300. Teraz mam to:

zg3dHpp.png?1

Niby B300 ale dalej Android 7 i EMUI 5 ??? WTF ? Ten fw jest podobno Marshmallow ?? W każdym razie teraz nie jestem już nic w stanie zrobić...

Ktoś ma jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darrr

To system przed powrotem do MM. Wgraj full c432b136. Ale metodą trzech przycisków

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra. Po tygodniu walki, cudów,niewidów, zabawy z Huawei Updater 2 z HiSuite via proxy, metodą dload, flashowaniem z TWRP itp. - po prawie zbrickowaniu P9 przez wgranie tego B300 na customowego ROM, udało mi się wrócić do B386..... Jak już mam goły system to chciałem uaktualnić do jakiegoś najnowszego firmware (chyba B398) - ściągnąłem i zrobiłem praktycznie to samo co przy instalacji B386 tj. najpierw spróbowałem flaszować przez TWRP - plik update.zip a potem data.zip ale już przy update wyskoczyły błędy. Wrzuciłem na SD do dload plik update.app z update.zip, wywołałem updater metodą 3 klawiszy ale /ciach/ się przy 5%. 
    Jak mogę uaktualnić z B386 do najnowszego ?? Dlaczego nigdy w wbudowanym OTA nie wyskakują, nie pojawiają się nowe, dostępne aktualizacje ? Tylko raz chyba z B136 do B182 zrobiłem to z poziomu telefonu. A tak jakieś kombinowania przez Hw Updater, Firmware Findery i inne cuda....

Serio - polityka w zakresie uaktualniania Huawei jest dla mnie chora...

EDIT: Dodam, że mam cały czas odblokowanego bootloadera (taka informacja przynajmniej wyświetla się przy bootowaniu) bez roota. Czy to może być powodem problemów z uaktualizacją do B398 ?
    Zainstalowałem Firmware Finder, znalazł mi aktualizacjeEVA-L09C432B502 FULLOTA-MF 2018.04.29 2.414GB - po sprawdzeniu Check Firmware Access dostałem informację, że Firmware Apporved. Była też nowsza aktualizacja EVA-L09C432B503 ale tutaj dostałem Firmware Not Approved.....
    Po ściągnięciu przerzucę najpierw zawartość update.zip czyli update.app do katalogu dload na kartę SD i wyłącze smartfona, włączę trzymając VolDw+VolUP+Power. Czyli chyba normalna procedura ? Czy może najpierw przywrócić do ustawień fabrycznych w trybie recovery a dopiero potem update ? Najpierw zrobie ten reset fabryczny. I tak jestem praktycznie pewien, że wywali się na 5%...jak zawsze... Ewentualnie jakby zadział się cud i poszła ta aktualizacja to rozumiem, że z drugim plikiem data.zip robie tak samo ? Tj. wrzucam zawartość do katalogu dload (poprzedni plik usuwam) i tak samo trzy klawisza i czekam ??

EDIT2: Tak jak myślałem, przy próbie upgrade z B386 na B502 tradycyjnie i jak praktycznie zawsze przy innych wywala mi się na 5% z komunikatem "Installation failed" ? Firmware ściągnięte przy pomocy Huawei Firmware Finder, sprawdziłem czy jest "approved" i był. Ściągnąłem 3 pliki: update.zip i data.zip i public_data.zip - rozpakowałem update.zip i wszystkie pliki łącznie z update.app przerzuciłem do katalogu dload na karcie SD (FAT32). Zrebootowałem do recovery (fabrycznego) wyczyściłem cache i zrobiłem factory reset po czym od razu odpaliłem metodę trzech guzików. Aktualizacja wystartowała i tradycyjnie wręcz zatrzymała się na 5% z informacją "failed" (kiedyś miałem dodatkowo, że oprogramowanie jest niekompatybilne. Teraz tylko failed.....

Może ktoś wytłumaczyć łopatologicznie ocb z tymi aktualizacjami Huawei ? Przede wszystkim dlaczego nie mogę tego zrobić jak Pan Bóg przykazał tj. z menu Ustawienia -> Akutalizacje ? Skoro wypuszczają nowe to powinny mi się wyświetlać że taka i taka akutalizacja jest dostępna i gotowa do zainstalowania ? A tutaj nic. Jakieś cudowanie przez zewnętrzne aplikacje....
    Czemu nie mogę zaktualizować ? Mam stockowego B386. Jedyne co to odblokowany bootloader ale tak samo odblokowany był wcześniej kiedy flaszowałem B386.... Czy trzeba instalować jakoś po kolei ? Tzn. B386 -> B392 -> B396 itp ??
    Spóbuje jeszcze aktualizacji przez Huawei Updater 2 i HiSuite via proxy.... pewnie się wykrzaczy ale co tam....

Aha - jeszcze jedno - wszystko to robię bez załadowanej karty SIM...... nie wiem czy to ma coś do rzeczy czy nie ale informuje... bo właśnie na xda w jakimś wątku rzuciło mi się w oczy, że może być wymagana karta SIM włożona (przynajmniej jeśli chodzi o wyszukiwanie dostępnych aktualizacji z poziomu P9.....co jakąś bzdurą mi się wydaje..)

EDIT3: LOL.......? Nie wiem co mam powiedzieć.... za debila się w sprawach technicznych nie uważam ale po włożeniu SIM do tel od razu znalazł dostępną akutalizacje B391 która się właśnie ściąga :) Podejrzewam, że potem będzie kolejna aktualizacja i w końcu zrobię to z czym walczę od paru dni :) Wyciągnąłem kartę SIM bo przerzuciłem do mojego drugiego fona MotoG5 (na którym aktualizacja, odblokowanie bootloadera, root i customowy ROM zajeło mi 30 min...) z Dual-SIM na czas dłubania w P9...... /ciach/ w życiu bym nie pomyślał, że to kwestia karty SIM jest....  
    Hehe - mimo wszystko i tak przy instalacji B391wyskoczyło FAILED :) Tego firmware prze OTA który sam znalazł itp.....
    /ciach/..... może to kwestia bootloadera odblokowanego...

Edytowane przez Gwozdek
    Nie używamy wulgaryzmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darrr

Właśnie chciałem zapytać czy robisz z kartą sim i z kontem google ustawionym w telefonie i jak widać to był dobry trop. Jak chcesz zablokować bootloader bez śladu to rollback do MM i wgranie full c432b136 (4gb wielkość plików)Potem tylko OTA lub hisuite. Nigdy nie używałem Findera i nie miałem problemów nawet po rootowaniu i custom romach.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat już można zamknąć. W końcu zrobiłem to jak trzeba tzn. czytając dokładnie instrukcje :) Nie mogłem zaktualizować do B391, wywalało błąd gdzieś przy 17% prawdopodobnie przez odblokowany bootloader. Zrobiłem rollback do C900B300 i potem do stockowego B182 na którym w końcu miałem znowu zablokowany bootloader. Z włożoną kartą SIM od razu znalazł mi aktualizację i poleciał po kolei:

EVA-L09C432B182 -> EVA-L09C432B210 ->  EVA-L09C432B386 -> EVA-L09C432B391 ->  EVA-L09C432B502

Tak że jestem teraz na czystym stockowym B502.

EDIT: Kartę SIM włożyłem ale nie logowałem się do google i poszło

Edytowane przez dewille

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio z konieczności oddania telefonu na wymianę baterii, przywróciłem do ustawień fabrycznych P9 EVA-L09C432B504 i zniknęło wiele aplikacji systemowych jak aparat, zegar, bluetooth. Czy mogę bez konsekwencji użyć tej metody (model c432 a tu plik dla c900) aby wgrać pełne oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Tak, to oficjalne paczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi