Skocz do zawartości
molochwalk

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pojawił się problem z Mate 10 lite po factory reset z poziomu TWRP. Nie wiem czy nie sformatowałem partycji, na to mi wygląda. Po włączeniu tel, do TWRP da się wejść, logo się pokazuje, a potem jest czarny ekran, dolna belka jest, głośność dzwonka mogę zmienić, ale nic poza tym. Przypuszczam, że trzeba wgrać na nowo soft, tylko skąd go wziąć? Przeszukałem internet i nigdzie nie ma żadnego romu, Przywrócić systemu nie mogę z poziomu HiSuite bo twierdzi, że nie obsługuje tego modelu. Mam model RNE-L21. Może wy macie jakieś pomysły? Może da się plik wyciągnąć z waszych Mate'ów? Byłbym wdzięczny za pomoc.  PS. wg tego co pokazuje TWRP to nie powinien być format partycji, tak było napisane, że usuwa tylko dane, więc powinien normalnie się uruchamiać.

IMG_20171217_120803.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adp44

Jesteś jednym z pierwszych nie można odmówić Ci odwagi. 

Szukałem by Ci pomóc. Na stronie Needrom jest nawet strona, sposób wgrania i link z notką tu będzie ... ale nie ma. Firmware Finder ma ale aktualizacje do ok 365MB to nie pomoże takie są i w necie. Problem z pełną wersją może być do czasu aktualizacji pełnej android 8. 

Nie wiem czy nie pozostał Ci tylko serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serwisu chciałem uniknąć, bo się naczekam na zwrot, w sumie sam tel się odpala, nawet miga dioda powiadomienia. Spróbuje któryś z tych update, które są wrzucone w postach na tej stronie z poziomu vol up down, lub bezpośrednio z twrp z karty pamięci.

Lipa, że nie ma nigdzie tej wersji pełnej, która jest wgrywana od początku. To by pewnie rozwiązało problem. Niestety nie da rady wgrać tych dostępnych na needrom. Przy TWRP wyskakuje błąd 9.

Edytowane przez molochwalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adp44

Tylko w tym rzecz że te małe pliki to tylko poprawki google dot. zabezpiczeń, poprawa wersji językowych itp. obawiam się tego by nie uwaliło Ci fona całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    36 minut temu, adp44 napisał:

Tylko w tym rzecz że te małe pliki to tylko poprawki google dot. zabezpiczeń, poprawa wersji językowych itp. obawiam się tego by nie uwaliło Ci fona całkiem.

Z poziomu vol up down idzie do 5% i failed, a z twrp błąd 9, już nie mam pomysłów, faktycznie muszę zanieść do serwisu. Mam odblokowany bootloader i wgrany twrp, przez to chyba nie traci się gwary? Root'a nie robiłem, chociaż do niego dążyłem, ale ostatecznie po factory reset jest to co w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Oczywiście, że straciłeś gwarancję. W końcu podjąłeś się modyfikacji oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, Gwozdek napisał:

Oczywiście, że straciłeś gwarancję. W końcu podjąłeś się modyfikacji oprogramowania.

Tylko bootloader odblokowałem, a Huawei sam udostępnia kod do jego odblokowania,  jednak dzięki twrp większe możliwości są wgranie romów, tych oficjalnych nawet, co sprawdziło mi się w Huawei m3, przez aktualizator nie szło, a z poziomu twrp poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Odblokowanie to już utrata gwarancji. A jak już wgrałeś TWRP, to jeszcze gorzej :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, Gwozdek napisał:

Odblokowanie to już utrata gwarancji. A jak już wgrałeś TWRP, to jeszcze gorzej :(

Hmm, byłem pewien, że root powoduje utratę gwary, a nie twrp. No to pięknie w takim razie się załatwiłem, zostaje mi czekać, aż jakiś soft będzie dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, molochwalk napisał:

Hmm, byłem pewien, że root powoduje utratę gwary, a nie twrp

Samo odblokowanie bootloadera powoduje utratę gwarancji - nic już więcej nie musisz robić, aby ją stracić. Niektóre telefony możesz zrootować bez konieczności odblokowywania bootloadera, dzięki czemu masz małą szansę na utratę gwarancji, ponieważ serwisantom raczej nie chciałoby się szukać śladów roota. A w odblokowanym bootloaderze po wejściu do fastboota piesze na czerwono "unlocked", więc już w serwisie od razu zobaczą, że coś grzebałeś. Do tego uzyskałeś kod odblokowania od Huawei i już wiedzą, że odblokowałeś.

Może pojawi się jakiś sposób na zablokowanie go i wtedy będziesz mógł go odesłać do serwisu i nic nie zaważą.

Edytowane przez Baron Rafau
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi