Skocz do zawartości
molochwalk

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

czubulus

@Bartosz Kozdęba

chimeratool wypróbuj za darmo załóż konto i skorzystaj z wersji trial 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 minuty temu, czubulus napisał:

@Bartosz Kozdęba

chimeratool wypróbuj za darmo załóż konto i skorzystaj z wersji trial 

Próbowałem właśnie tego programu, ale mimo wersji testowej na 2 dni i tak nie mogę odblokować FRP, musze zakupić licencję. Ręce mi już opadają i nie wiem co robić. :(

dodana zawartość

Teraz nawet nie ma recovery, w nic nie mogę wejść, kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czubulus

@Bartosz Kozdęba  

No to pozostaje zakup monet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, czubulus napisał:

@Bartosz Kozdęba  

No to pozostaje zakup monet

Tylko nie bardzo wiem ile monet potrzeba do odblokowanie FRP.

dodana zawartość

Dobrze Panowie i Panie, ja rozłożyłem ręce. Napisałem do konsultanta Huaweia, opisałem mu dokładnie zaistniały problem i powiedział mi tak:

-Odblokowanie bootloadera wiąże się z utratą gwarancji,

-Aczkolwiek istnieje szansa, że jako iż padło oprogramowanie, serwis może podjąć się wgrania czystego ROMU jako "gwarancyjne" lub za opłatą jeżeli sytuacja nie jest beznadziejna. Podejrzewam, że nie jest, gdyż oni na pewno mają swoje sposoby na obejście tych blokad.

Jutro dzwonię do serwisu w Toruniu i przedstawię im problem. Jak czegoś konkretnego się dowiem dam Wam znać. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, czubulus napisał:

@grands223

Aby zmienić customizacje należy wgrać oem_info z danym regionem przed instalacją softu

A skąd wziąć to oem_info ? Czy ktoś kto ma customizację C432 mógłby zrobić backup i wtedy bym go przywrócił w TWRP ? Bo to chyba jedyna opcja jeśli się nie mylę. Przez DC Phoenixa niestety nie da rady tego zrobić, bo aby poszło należy mieć odpowiednią customizację a pod tą z PLAYA nie ma pełnego softa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czubulus
    Dnia 6.02.2018 o 21:13, grands223 napisał:

Kolego na XDA wrzucili rzekomo pełny update.app

TU proszę link do tego pliku wraz z aktualizacją do nowszej wersji : https://mega.nz/#F!Bo9xCLRZ!KLqr2Q4cb1VvJTeHT-r7Tg

Tutaj oryginalny temat: https://forum.xda-developers.com/mate-10/help/root-e-twrp-huawei-mate-10-lite-t3698518/page55

Będę to testował u siebie, tylko pytanko czy mogę wgrać soft z innym cust ?

dodana zawartość

Witam jeszcze raz!

Kupiłem kredyty w DC Phoenix i próbowałem wgrać ROM-a. W fastboocie poszło gładko, niestety w upgrade mode wyskakuje pasek ładowania i na 5% staje i jest koniec. DC Phoenix nawet nie wykrywa telefonu w tym trybie. Co teraz ?

Ten plik .app to jakaś lipa bo nie idzie go wypakować HuaweiUpdateExtractor 

@Bartosz Kozdęba

Z całym szacunkiem dla ciebie ale po co ty opowiadasz serwisantowi / konsultantowi takie rzeczy. Bootloader masz zablokowany FPR też. 

To serwis jest od tego aby stwierdzić co się stało. 

Z tego co gdzieś czytałem to prawo europejskie mówi że odblokowany bootloader nie może być podstawą utraty gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    11 godzin temu, czubulus napisał:

Ten plik .app to jakaś lipa bo nie idzie go wypakować HuaweiUpdateExtractor 

@Bartosz Kozdęba

Z całym szacunkiem dla ciebie ale po co ty opowiadasz serwisantowi / konsultantowi takie rzeczy. Bootloader masz zablokowany FPR też. 

To serwis jest od tego aby stwierdzić co się stało. 

Z tego co gdzieś czytałem to prawo europejskie mówi że odblokowany bootloader nie może być podstawą utraty gwarancji. 

W tym modelu kiedy odblokujesz bootloadera i zablokujesz go ponownie wyskakuje informacja Phone relocked. Wiec serwisant na samym wejściu widzi że jest odblokowany. Odebrałem telefon z serwisu. Zadzwoniłem, podałem Imei, ściągnął oryginalne oprogramowanie i w ciągu godziny jest gotowe bez nerwów. Koszt zdjęcia FRP w serwisie to 60zl. Koszt instalacji systemu to 60zl również. Podsumowując zapłaciłem 120zl i mam wszystko zrobione jak należy. A odblokowanie bootloadera wiąże się z utratą gwarancji. Takie informacje otrzymałem w autoryzowanym serwisie Huawei w Toruniu. 

Edytowane przez Bartosz Kozdęba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie i Panie pojawiło się pełne oprogramowanie na xda w formacie .img. Ja wgrałem wszystko oprócz system.img i oeminfo i mój telefon wstał i co najlepsze nie ma brandingu...customizacja pozostała z playa jednak nie ma ich loga ani aplikacji. Póki co wykrywany jest jako NEO-L21 ale czekam na info jak to naprawić na XDA i będzie wszystko już dobrze :) troche to trwało 

https://www.mediafire.com/folder/i4ef7ib5i4vba/RNE-L21C432B120CUSTC432D004 - to jest link do tego oprogramowania. Wiem, że nie pasuje to pod cust z playa, aczkolwiek mój telefon działa po wgraniu więc może komuś też pomoże.

dodana zawartość

Witam ponownie.

Problem z wykrywaniem telefonu jako NEO-L21 został naprawiony przy pomocy kolegów z XDA.

Wymagany jest root, aby to zrobić.

Rozwiązanie jest banalne, wystarczy zmienić nazwy następujących ścieżek:

/cust/hw/eu NA /cust/p4/pl
    /version/special_cust/RNE-L21/hw/eu NA /version/special_cust/RNE-L21/p4/pl

Następnie robimy reboot.

Oczywiście dotyczy to tylko posiadaczy telefonów z customizacją playa, bo jeżeli macie tzw. czyste modele to powinno wszystko działać bez tej przeróbki.

Po tej operacji telefon jest wykrywany jako RNE-L21 i podaje poprawne parametry w "About Phone"

Postaram się wrzucić tego całego softa w zipie na jakiś normalny serwer bo moim zdaniem mediafire to trochę lipa i potem umieszczę go w odpowiednim temacie. Czy ktoś mógłby polecić jakiś dobry darmowy serwer ? :)

• Piwko! 1
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    F@bian

Witam a da rade to wgrac z zablokowany bootloaderem ? Telefon zachowuje sie jak by mial usunieta partycje wchodzi tylko w tryb Erecovery...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TWRP zainstalowane ale za nic nie mogę tam znaleźć  tej paczki z SU a jest tam napewno bo komputer ją widzi w pamięci wewnętrznej.Kombinowałem,kombinowałem i uwaliłem go na amen po włączeniu pojawia się logo huawei i dalej nic czarny ekran.Czy to już jego śmierć czy da radę coś z tym zrobić.

Spoiler

IMG_0170.JPG

Edytowane przez Gwozdek
    Przeniesiono treść posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi