Skocz do zawartości
leszczu8023

mod Poprawka do płatności HCE dla LineageOS

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się stworzyć poprawkę do działania płatności HCE na systemie LineageOS (powinno działać również na starszych wydaniach CyanogenMod'a). Testowane na aktualnej na dzień pisania posta wersji LineageOS 14.1.

Mod podmienia plik libnfc-brcm.conf w /etc wersją wyciągniętą z LG G3 oraz zmienia fingerprint romu na ten ze stockowego (wymagane do przejścia SafetyNet'u).

https://leszczu8023.ovh/upload/hce_fix.zip (plik flashujemy jak zwykły rom)

Mod nie sprawia że płatności Android Pay będą działały na zrootowanym urządzeniu - do ich działania należy odrootować urządzenie bądź użyć modułów Magisk.

Edytowane przez leszczu8023

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I mówisz że płatności przez HCE banków też działają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lukcorp powinny działać, nie przetestowałem tego co prawda (appka od Aliora ciągle twierdziła że mam roota i nie dawała się zaktywować "dla bezpieczeństwa" - mimo że go nie miałem) ale na Android Pay działa to bezproblemowo. Z aplikacjami bankowymi powinno to działać w 100%, ponieważ każda używa protokołu HCE ;) 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co jeśli już wcześniej przechodziłem safetynet używając ISU. Apka banku nie widziała roota mogłem aktywować kartę HCE ale płatności nie przechodziły czy ten mod pomoże? Nie mam jak sprawdzić Android pay bo mój bank jeszcze nie uruchomił takiej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie łatka prawdopodobnie jest potrzebna wyłącznie dla tych co chcą uruchomić Android Pay (bo podmienia podpis urządzenia do przejścia SafetyNet). Rozmawiałem z vm03 (osoba odpowiedzialna za łatki dla G3S w LineageOS) i po moich wskazówkach wdrożył on łatkę która ma sprawiać, że HCE działa. Ja osobiście jej nie testowałem bo u mnie Alior się buntuje i ciągle myśli że mam ROOTa, a kumpel z tym samym modelem smartfonu używa mojej łatki bo ma jedynie Android Pay'a.

Edytowane przez leszczu8023

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi