Skocz do zawartości
kamilko

XZ1 compact - Zbyt wysoka czułość przy pisaniu sms podczas ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że zły dział ale prawie to samo :D jestem posiadaczem XZ1 Compact 2 dzień ogólnie spoko tylko znalazłem jedna wkurzająca rzecz, mianowicie kiedy telefon jest podłączony do ładowania to pisanie na klawiaturze jest mega wkurzające. Wygląda to jakby włączyła się jakaś super czułość dotyku i klika się co popadnie  nad czym palce przelecą.  Kiedy telefon nie jest podłączony do ładowania to nic się nie dzieje. Zaobserwował ktoś kiedyś taki przypadek :D ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zrób tak: kiedy bateria spadnie już do poziomu 0-20%, zostaw na 10-15 min. zablokowany tel. na boku. Odblokuj, upewnij się, że nie doświadczasz "super czułości", podepnij pod ładowarkę i sprawdź od razu znowu jak ma się sprawa z "super czułością". Jeśli będzie OK, to sprawdź znowu za 5 minut, ale tel. niech się cały czas ładuje. Możliwe, że bardziej tyczy się to temperatury urządzenia, a nie samego ładowania. A nuż, kiedy jest mocno nagrzane wariuje. Oczywiście tak, czy inaczej nie powinno. Ale sprawdź i daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałem to wszystko, telefon nie jest aż strasznie "ciepły" bo stary Z5 to był grzejnik dobry :D od razu gdy podłacze go do ładowania doświadczam tej super czułości.  Gdy odłączę od ładowania tez odchodzi do normalności. Mam naklejone szkło hartowane (NIlkin jedno z lepszych. nie wiem czy to coś zmienia skoro bez ładowania działa dobrze :D) starsznie do dziwne :D Pewnie trzeba bedzie odesłać na gwarancje bo co robię :D No chyba że odkleje te szkło i wtedy też potestuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, wiem, że post stary, ale mam ten sam problem, model telefonu ten sam, w serwisie gościu powiedział mi, że to normalne w xperii, ale miałam z3c i nic takiego się nie działo, a nie możliwe jest to aby takie rzeczy się działy "normalnie" w tel za 2k :/ nie umiał naprawić, czy wie ktoś czym spowodowany jest ten kłopot z dotykiem przy ładowaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, spróbuj może innej ładowarki/przewodu USB. Sam nigdy w Z3c, Xc i XZ1c  nie spotkałem się z takim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 9.10.2018 o 11:43, Justyna Er Zet napisał:

Cześć, wiem, że post stary, ale mam ten sam problem, model telefonu ten sam, w serwisie gościu powiedział mi, że to normalne w xperii, ale miałam z3c i nic takiego się nie działo, a nie możliwe jest to aby takie rzeczy się działy "normalnie" w tel za 2k ? nie umiał naprawić, czy wie ktoś czym spowodowany jest ten kłopot z dotykiem przy ładowaniu? 

Użyj porządnej ładowarki i porządnego przewodu. Najlepiej oryginalnych. Ewentualnie innej ładowarki i innego kabla, ale oba muszą być dobrej jakości. Kiepska ładowarka i/lub kiepski przewód potrafią powodować, że dotyk szaleje podczas ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coolos

U mnie też nie ma żadnego problemu z ładowaniem (tel. mam z polskiej dystrybucji bez brandu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi