Skocz do zawartości
dziamot

OxygenOS Open Beta (Android Oreo) dla OnePlus 5T

bartekc00

O Beta Android Pie dla OnePlus 5T rozmawiamy w poniższym wątku:

https://forum.android.com.pl/topic/354614-oxygen-os-open-beta-android-pie-dla-oneplus-5t/?page=1

Wiadomość dodana przez bartekc00

Rekomendowane odpowiedzi

pantin

@czarnuchyo Możesz spróbować tego

Spoiler

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

@pantin

Zacny tips, thx.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pczepnik

Oreo nadeszło, nadszedł czas na substratum :) Jak narazie SoT się dobrze przedstawia jak i cała reszta. Jak Wasze odczucia po dniu użytkowania? a9facb788f20c7ac3003024a7afdebda.jpg

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ustawić czerwony kolor wiodący ? Bo u mnie do wyboru tylko różowy albo taki brązowy :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@rafek18081997 Masz info o substratum

Edytowane przez pantin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli dobrze rozumiem, że po wgraniu tego romu (full wipe) nie będę mógł wrócić np do Audax (bazowany na OOS 4.7.6)? A co z backupem w TWRP czy wtedy da radę (nie zaznaczam tylko system image a EFS itd robię backup). Oczywiście jestem na tyle ogarnięty (chyba, że nie trzeba), że robię full wipe (no bez internal storage) i przywracam backup. Chętnie pójdę na 8.0 ale to beta, więc jak ma mi usunąć dane tzn pliki z pamięci wewnętrznej to takie kopiowanie 80gb jest dla mnie przykre ;). Jeśli tak musi być, że powrotu nie ma bez utraty plików tzn muzyki, filmów itp (same dane apek logowań czyli data, cache i dalvik to tam  wiem, że lepiej wipe zrobić) to cóż poczekam sobie nawet kilka miesięcy na Oreo albo jakieś customy na 8.1 w pełni działające.

A czy dla przykładu zakładając, że kaszana i usuwa się dane przy powrocie później... To czy mogę np Oreo ustawić Oxygena oczywiście idealnie jak dla siebie, robię backup w TWRP, i zrzucam go na komputer. Potem  oczywiście wracam z usunięciem wszystkiego z pamięci wewnętrznej na Nugata (Oxygena też) i ustawiam dla siebie - oczywiście na końcu robię kopię w TWRP i przerzucam ją na wszelki wypadek na PC... Teraz zrzucam sobie wszystkie pliki na telefon a potem przełączam się między backupami? Jeśli jednak można sobie wrócić do Oxygena na Nugacie po uprzednim wipe bez utraty plików z pamięci wewnętrznej, to tego pytania i cudowania z backupami po utracie danych nie było ;).

No i nie wiem czy to jest miejsce - najwyżej zamordulcujecie mnie. Czym w ogóle różni się Oxygen OS od Hydrogen OS, bo na 4pda widziałem już Hydrogena na Oreo (Nugata też) i się zastanawiam. Mam OP5T od ostatniego listopada i siedziałem sobie do tej pory na FreedomOS 2.0 a później 2.1, więc jeszcze jestem słaby w te różnice.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@PolskiBelg W skrócie to HOS jest na Chiny, gdzie jest tylko język chiński i angielski. Kiedyś były plany, że maja połączyć oba, ale coś nie idzie.

PS. Backup zawsze trzeba robić przy grzebaniu, bo potem coś się spitoli i będzie problem.

Edytowane przez pantin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm podobno HOS jest bez gappsów i ma więcej funkcji? Tak coś mi się obiło o oczy. To w sumie Hydrogen jak jest identyczny jak Oxygen to nie chcę. A polskiego się nie da ustawić? Skoro tak naprawdę języki powinny być do wyboru (no może nie wszystkie).

Edytowane przez PolskiBelg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@PolskiBelg Nie jest taki sam. Są różnice. HOS jest przeznaczony na rynek chiński (kiedyś nie było jednego telefonu w wersji Global, jak powstawał Oxygen OS). Są tylko dwa języki.

Możesz poszukać na YouTube i sobie zobaczyć, chyba są porównania.

Edytowane przez pantin
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to okej a czy (wracając do tematu) takie powroty między backupami są możliwe, bo tutaj widzę, że jakieś problemy mają być z Oxygena Oreo na Oxygen Nugat ;p. Coś o utracie plików z pamięci wewnętrznej czytam tak? Full wipe czyli data, system, cache i dalvik jest normalne, więc pytam o wewnętrzną ;p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi