Skocz do zawartości
balwanekbuli

app [APP] Aplikacja aparatu z G Pixel na G6 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia telefonu. Wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Szanowni. 
    Z racji, że aparaty w naszych G6 nie grzeszą i każdy szuka ulepszenia to zakładam ten wątek.
    Ostatnio w kilku innych tematach powstaje bałagan, bo są tam umieszczane linki do innych aplikacji.

Najwięcej emocji wywołuje port aplikacji Google HDR, która pochodzi z Pixela.

Tutaj orginalny temat na XDA:

Tutaj temat na naszej stronie wraz z linkiem:

Instrukcja wgrania:
    1. Instalujemy jak każdą aplikacje.
    2. Oprogramowanie działa również na urządzeniach bez root.

Edytowane przez balwanekbuli
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaję link do strony, z której korzysta wiele osób z innych serwisów, na bieżąco aktualizowana z tego co widzę. Polecam się wczytać która wersja do czego. Ja korzystam z tej z dopiskiem "Arnova".

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam odczuwalnie lepszą jakość zdjęć przy słabym oświetleniu!
    Wersja  Arnova's 5.1.018_v1.2

Edytowane przez Lysolus
    Czerwony kolor jest zarezerwowany dla administracji i moderacji. Proszę go nie używać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 3.01.2018 o 22:36, leonowy napisał:
    Potwierdzam odczuwalnie lepszą jakość zdjęć przy słabym oświetleniu!
    Wersja  Arnova's 5.1.018_v1.2

A jakie ustawienia?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lysolus
    Usunięcie czerwonego koloru z cytatu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sos3n

Jeżeli ktoś ma ochotę i cierpliwość się pobawić, to jest port aparatu z Pixeli 2, z trybem portretowym. Twórcą jest ten sam zdolny człowiek, który dał nam działajacy port aparatu GC z HDR+. Ostrzegam, aplikacja jest jeszcze niestabilna, a teoretycznie nawet wcale nie powinna działać na naszych telefonach. Gdziekolwiek nie szukałem informacji, zawsze wspominane było, że działa tylko na urządzeniach od Google (pierwsze Pixele i Nexus 5X) a do tego wymagany jest Android w wersji 8.x Oreo (niektóre źródła podawały 7.1). Często pojawiają się crashe i błędy. W teorii (i w praktyce na wspieranych urządzeniach) działa to tak, że odpalamy tryb portretowy, robimy fotę, a tak naprawdę aparat robi dwie - jedną rozmytym tłem a drugą normalną, otwieramy fotę będąc cały czas w aplikacji aparatu poprzez miniaturkę obok spustu migawki i przechodzimy do podglądu zdjęcia, gdzie możemy wybrać sobie "wersję" - z rozmytym tłem lub nie. U mnie np. aplikacja się bez problemu odpala, mogę wybrać tryb portretowy, zwany tutaj "W pionie"  ale często po zrobieniu zdjęcia, kiedy kliknę na nie na miniaturce aby je otworzyć, to apka się wykłada. Próbowałem różnych ustawień, niestety nic nie zdawało się mieć wpływu na stabilność. Polecam najpierw próby na domyślnych ustawieniach, ewentualnie później kombinacje. 

Na szczęście aplikacja nie wykłada się za przy każdej próbie i udało mi się zrobić kilka poprawnych zdjęć (z szacunku do Was nie będę ich załączał ). Efekt jest naprawdę dobry.

Co ciekawe - tryb działa tylko wtedy kiedy wykryje ludzką twarz. W przeciwnym razie robi tylko normalne foto, bez rozmycia tła. 

Linki:

Oficjalna strona Dev'a: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Pobieramy plik pierwszy z listy, czyli GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.4Beta2

Zobaczymy jak bedzie dalej. Może kolejne wersje będą jeszcze bardziej stabilne i pozbawione błędów. A sam efekt jest naprawdę imponujący, jeżeli już uda się zdjęcie zrobić.

Przy robieniu portu, dev podobno wykorzystał tryb portretowy z przedniej kamery Pixela2, który korzysta z rozwiązania software'owego, a nie hardware'owego (podwójne piksele) + softu jak w przypadku tylnego aparatu.

Cierpliwości przy zabawie i dajcie znać czy u Was działa!

dodana zawartość

Mała aktualizacja do mojego posta wyżej - na podanej wcześniej stronie, pojawiła się apka z datą dzisiejszą, która (przynajmniej u mnie) działa dużo stabilniej - bezpośredni link: MGC-5.1.018_FullManual_v1.3_Android-7.0+

Po instalacji nie ma opcji trybu portretowego, ale po wejściu w ustawienia -> B-S-G Mod setting -> trzeba zaznaczyć "portrait mode on all models" i zrestartować apke - pojawia się wtedy tryb portretowy zamiast rozmycia soczewkowego. No i działa  Póki co nawet jednego crash'a

Sprawdzajcie i piszcie czy u Was hula

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 4.01.2018 o 00:33, zeusik123 napisał:

A jakie ustawienia?

Config camera jako Nexus 6 Auto
    Model Nexus 6P

HDR Defaul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam: Pixel 2017 Zsl Hdr+(config camera HDR+), Pixel 2XL(model), HDR Default. Wg. mnie lepiej się sprawdzają niż ustawienia na Nexusie :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja polecam: Pixel 2017 Zsl Hdr+(config camera HDR+), Pixel 2XL(model), HDR Default. Wg. mnie lepiej się sprawdzają niż ustawienia na Nexusie default_smile.png.

Potwierdzam, jako przykład dodam zdjęcia default_smile.png

1 to ustawienia pixel 2017 zsl hdr+

2 to ustawienia nexus 6pa35ad13bf27cfbc78b8d9fc21c0cb062.jpg77cb2e46cb42cd3d6977f707e4730db1.jpg

Tak nawiasem, wie ktoś czy będzie możliwość używania szerokiego kąta w tej aplikacji? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chuecko

@piotrek13123 o szerokim kącie raczej możemy pomarzyć. U mnie najnowsze wersja od arnova niestety zamula cały telefon, działa bardzo niestabilne. Ale temat świeży, więc może to kwestia czasu o kolejnych aktualizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzucam ciekawą wersję, nie ma ustawień typu Pixel, Nexus, itp.

Tryb portretowy natomiast działa moim zdaniem bdb. Również na przedniej kamerce. Zdjęcia zwykłe również dobrze wychodzą.

Wada? W Portretowym robi dwa zdjęcia - zwykłe i portretowe, nie szukałem jeszcze jak to wyłączyć.

Edytowane przez manfred18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi