Skocz do zawartości
balwanekbuli

app [APP] Aplikacja aparatu z G Pixel na G6 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, sceptyczny byłem do tej aplikacji ale fakt jest taki, że selfie wychodzi zdecydowanie lepiej na plus! Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodiak

Sceptycznie podszedłem do tej aplikacji i to był błąd. Na pierwszy rzut oka zdjęcia są zdecydowanie lepszej jakości - oglądałem na monitorze, nie wyświetlaczu w telefonie (na nim, to nawet ze standardowej apki wyglądają ok). Może w przyszły weekend znajdę trochę czasu, żeby zrobić porównanie ale myślę, że zwycięzca jest znany ;)
    Jedyny feler tej apki i to olbrzymi, to brak obsługi szerokiego kąta. G6 wygrało z S7E dzięki tej funkcji. No cóż,  nie można mieć wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiła się wersja 1.5 od Arnovy jednak gdy w ustawieniach zmieniam tak jak chcę czyli zsl pixel 2017 hdr+ oraz pixel 2 xl to nie da się robić zdjęć. Ktoś ma tak samo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pojawiła się wersja 1.5 od Arnovy jednak gdy w ustawieniach zmieniam tak jak chcę czyli zsl pixel 2017 hdr+ oraz pixel 2 xl to nie da się robić zdjęć. Ktoś ma tak samo ?
    Jest szeroki kąt w nowej wersji?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

Nie będzie szerokiego kąta. Nie masz co na to liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sebastian.stasiak.520 Polecam tą co wrzuciłem stronę wcześniej - jest ona w zasadzie taka wersją "full auto", ale całkiem trafną. 

Zdjęcia ostre, dobrze działa HDR+ i dobrze działa portretowy (nie wywala z aplikacji).

Jeśli chciałbyś zdjęcia bardziej jak z Google Pixel (lepsza plastyka, mało szumu, mniejsza ostrość), to pobierz np stąd:

wersję:  Arnova's 5.1.018_v1.5 lub starszą "Arnova's" i tam poustawiaj sobie jak mocno ma działać HDR+ (od default po very high), wybierasz model (Nexus 6, Nexus 6P, Pixel i inne) oraz jeszcze jedna opcja, też z wyborem modelu. Jest wiele instrukcji w Internecie, ale w wielkim skrócie:

Ustawienia Nexus 6p, dobra ostrość, więcej szumu, ustawienia Pixel XL, Pixel 2XL - lepsza plastyka, mniej szumu, mniejsza ostrość (przeciwieństwo apki stockowej). Polecam się pobawić, a jak nie to "moją" wersję, działa całkiem fajnie, tylko nie daje możliwości zmiany ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    abe101

Dla mnie stockowa apka ma lepszą szczegołowosc mimo wszystko

Stock>najnowsza GC

Jedynie tryb portretowy nadrabia

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też zainstalowałem dla przetestowania i bardziej mi pasuje stock. Google Camera jedynie poprawia przedni aparat w moim odczuciu, no i ten tryb portretowy całkiem spoko. W stock brakuje mi tylko touch to focus, czy da się to jakoś ustawić? Przytrzymywanie jest mniej intuicyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyszła wersja Google Camery z działającym szerokim kątem. Jest to wersja beta.

Załączam link do pobrania oraz link do oryginalnego wątku. U mnie działa.

Szczególnie jakaś poprawa powinna być widoczna dla użytkowników obiektywu 2.09mm.

Edytowane przez manfred18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi