Skocz do zawartości
balwanekbuli

app [APP] Aplikacja aparatu z G Pixel na G6 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

ufo321
    11 godzin temu, max_117 napisał:

Ja pobrałem stąd: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75364454&postcount=317

Tak jak ktoś wspominał są dwie apki: dla szerokiego i zwykła.

Powiem wam, że zdjęcia wychodzą duużo lepsze niż ze stockowego. Próbowałem robić zdjęcia w pokoju przy sztucznym oświetleniu i stockowy robił duużo gorsze. O portretowych nawet nie ma co mówić.

Przetestowałem przed chwilą te apki i faktycznie zdjęcia wydają się trochę lepsze , jaśniejsze. Niestety ta od szerokiego kąta tylko pogarsza fotki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@manfred18 jaką używasz wersję Google Camery i dlaczego porzuciłeś stocka? Według moich obserwacji Google Camera wcale nie jest jakaś super lepsza, w sceneriach śniegowch robiła mi zbyt niebieskie zdjęcia, a np. ogórek wychodził prawie fluorescencyjny. Oprócz trybu portretowego to Google Camery nie używam. Ten HDR czasami zbyt wyostrza i przekłamuje kolory w stosunku do stocka, a ja wolę naturalne kolory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@VikingsAreComing używam obecnie prawdopodobnie wersję Scrubber albo cstark27 (obie linkowałem tu na forum).

Tak, Google Camera nie jest idealna, potrafi przekłamać kolory (choć akurat na tej mojej wersji baaaardzo rzadko. 

Aplikacja stockowa w automacie produkuje jak dla mnie za mało plastyczne zdjęcia, robi ten tzw efekt akwareli po przybliżeniu, przeostrza trochę. Nie jest zła i spokojnie można na niej robić, ale w porównaniu z Google Camerą u mnie nieco gorzej wypada. 

Google produkuje miększe zdjęcia, z lepszą plastyką, nie wyostrza szczegółów (bo i po co). Ja trzymam HDR+ na najniższym ustawieniu i nie przekłamuje.Wady? Dosyć długo ostrzy. Zdjęcia nocne takie jak z aplikacji Pixela, na stockowej otrzymywałem tylko w manualu, ale to i tak nie było to. 

Google Camery używam też na szerokokątnym, zdjęcia wydają się ostrzejsze (mam wersję 2.09mm). Nigdy jednak nie robiłem jakiś bezpośrednich porównań, szkoda czasu. Selfiaki też dużo lepsze no i tryb portretowy spoko działa.

Edytowane przez manfred18
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy w Google Camera jest może zmiana w przedniej kamerze odnośnie lustra aby odwrócić zdjecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sos3n

Tak w ramach ciekawostki - soft/algorytm odpowiedzialny za efekt w trybie portretowym został upubliczniony przez Google i można z niego korzystać w ramach licencji 'open source' :)

https://thematridox.com/2018/03/15/googles-magical-portrait-mode-software-is-now-open-sourced/

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nvg78

Jeżeli komuś przeszkadza że apka robiąc portrety zakłada do każdej fotki osobny folder, jest aplikacja płatna która przerzuca fotki do katalogu ze zdjęciami z automatu. Wersją free robi to manualnie. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apptuners.gcamtool

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ostatnio sam w domu zrobiłem sobie takie porównanie tych dwóch aplikacji, porobiłem te same zdjęcia, dwoma aplikacjami, potem porównałem na PC ostrość, odwzorowanie kolorów itp. wg mnie nie ma wielkich różnic, a nawet niektóre zdjęcia wykonane stockiem były dla mnie lepiej odwzorowane. Jedynie ten tryb portretowy to fajna sprawa, dla niego tylko trzymam GCam.

Macie jakiś pomysł, jak poradzić sobie z odbiciem lustrzanym przy GCam korzystając z frontowej kamery?
    Selfiaki wykonane w GCam wyglądają nienaturalnie, przez ten brak odbicia lustrzanego właśnie.

Skad pobrac najnowsza wersje Gcam? Cstark podobno cały czas wspiera tą apke, wydaje ją gdzies z najnowszymi aktualizacjami/poprawkami?

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    walik
    Skad pobrac najnowsza wersje Gcam? Cstark podobno cały czas wspiera tą apke, wydaje ją gdzies z najnowszymi aktualizacjami/poprawkami?

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-cstark27/

Tapatalk & LG-G6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    O super, dzięki.

Która wybrać dla G6 tak by sprawowała się najlepiej? Tę najswieższą, pierwszą z góry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi