Skocz do zawartości
maxprzemo

tutorial [Oreo 8.0.0+] Instalacja motywów Substratum

Rekomendowane odpowiedzi

maxprzemo

Witam. W tym poradniku przedstawię jak zainstalować motywy Substratum bez potrzeby posiadania root'a na telefonie Mi A1 z Androidem 8.0.0.

Nie działa ten sposób na starszej wersji androida czyli na 7.1.2.

Co będzie nam potrzebne:

• Telefon Mi A1 z zainstalowanym Androidem Oreo 8.0.0
    • Kabel USB
    • Komputer
    • Andromeda Script

1. Instalujemy aplikację substratum theme engine ze sklepu Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=projekt.substratum

2. Uruchamiamy aplikację substratum pojawi nam się  komunikat Wydaje się, że jesteś na obsługiwanym urządzeniu z Oreo, dodatek został już wydany!:

Screenshot_20180105-094006.png.7674cd7dc099d989d444da0396b342cd.png

3. Klikamy przycisk Pobierz Teraz! . Po jego kliknięciu powinno nas przenieść do sklepu Google Play do aplikacji andromeda ★ substratum stock rootless backend https://play.google.com/store/apps/details?id=projekt.andromeda&hl=pl instalujemy tą aplikację. 

Aplikacja niestety jest płatna. Na dzisiaj kosztuje 8.69 zł ale często są promocje na nią.

4. Pobieramy Andromeda Script z tej strony https://forum.xda-developers.com/apps/substratum/andromeda-desktop-clients-release-notes-t3668682

W zależności od systemu na komputerze jest nam potrzebny:

5. Włączamy Debugowanie USB na telefonie.

Screenshot_20180105-103754.png.eaa458f31ab74205c060b8a8c94b5f11.png

Jest to opcja w Ustawienia >> System >> Opcje programistyczne >> Debugowanie USB 

Jeśli nie widzisz ustawienia Opcje programistyczne to trzeba je aktywować wchodząc w Ustawienia >> System >> Informacje o telefonie a następnie na samym dole 7 razy szybko kliknąć w Numer kompilacji  

Screenshot_20180105-103720.png.18f91ec3fc452d4bdc0002d9187757e0.png

Teraz powinno pojawić się menu Ustawienia >> System >> Opcje programistyczne

6. Podłącz telefon do komputera kablem USB

7. Rozpakuj .zip  z Andromeda Script na komputerze. Wejdź to folderu ze skryptem.

W zależności jaką wersję masz uruchamiasz:

• Dla Windowsa start_andromeda.bat  (szybki dwuklik na pliku .bat)
    • Dla Linuxa start_andromeda.sh  ( w terminalu komendą ./start_andromeda.sh)
    • Dla MacOS AndromedaClient-Mac-3.2.dmg

Po komunikacie Press any key to continue... wciskamy dowolny klawisz żeby kontynuować

5a4f4edb04e2b_Zrzutekranuz2018-01-0509-43-09.thumb.png.6c1a2d5855b1133ed585959948bb4816.png

8. Jeśli jest to pierwsze twoje połączenie z komputerem w trybie Debugowanie USB na telefonie pojawi się prośba o zezwolenie na debugowanie

Screenshot_20180105-103938.png.8a2509fe75a280a735f85bb3b559389f.png

9. Po pojawieniu się komunikatu You can now remove your device from the computer! 

5a4f4f5478569_Zrzutekranuz2018-01-0509-43-24.thumb.png.fed72922e8f860f03c08a7bb9d694639.png

Aplikacja Substratum powinna uruchomić się na telefonie:

Screenshot_20180105-094506.png.c9bc93ddea6c0861742cd2ebb0c39272.png

10. Teraz możemy zainstalować motyw ze sklepu Google Play https://play.google.com/store/search?q=substratum theme&c=apps&hl=pl

11. Jak użyć aplikacji Substratum żeby ustawić sobie pobrany motyw przedstawiam na krótkim filmiku

Edytowane przez Kristyan
    usunięcie prefiksu z nazwą telefonu
    • Piwko! 2
    • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście + leci :) fajnie że temat A1 zaczyna się po trochu rozwijać :)
    Może jeszcze wrzuć poradnik jak zrobić root na tym telefonie :D :D

Nabazgrane z XiaomiA1 / TTalk 7.2.1 (987)^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    valdoo

Super poradnik, trzeba będzie spróbować :)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaki jest czas oczekiwania na komunikat "You can now remove your device from the computer! "?? mi po komunikacie zeby nacisnąć dowolny przycisk znika to okno  i dalej nic. Na telefonie powinna uruchomić się sama?

559e91879b8930df6e1330173fb6c26b.jpg

Edytowane przez kkkamilll

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@kkkamilll

Jak pojawi się pełny obraz Oreo do pobrania na oficjalnej stronie http://en.miui.com/download-333.html

To zrobię tutorial.

@kkkamilll

Ten komunikat You can now remove your device from the computer! jest mylący.  

Nie odłączaj telefonu od komputera. I nie zamykaj terminala na komputerze czekaj cierpliwie. Aplikacja Substratum powinna uruchomić się sama.

Edit.

Czekaj źle doczytałem. Zaraz sprawdzę pod Windowsem bo używam Linuxa.

Edytowane przez maxprzemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie chodzi o to że po naciśnięciu dowolnego klawisza (najpierw wcisnąłem ENTER a przy drugiej próbie B) terminal znika :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@kkkamilll

Ustaw połączenie z komputerem na "Przesyłanie Plików" 

Klucz Debugowania USB zaakceptowałeś na telefonie? Ustawiłeś go tak jak u mnie na stałe dla tego komputera:

Spoiler

Screenshot_20180105-103938.png.8a2509fe75a280a735f85bb3b559389f.png

Bo jak nie jest na stałe to musisz zaakceptować je za każdym razem a w tym czasie skrypt się wyłącza.

Za drugim podejściem u mnie poszło. Bo za pierwszym nie zdążyłem zaakceptować klucza i skrypt się wyłączył.

Za drugim razem skrypt zadziałał i aplikacja się uruchomiła na telefonie. Ale skrypt też się wyłączył. 

Za trzecim razem jak już aplikacja Substratum  działała skrypt działał już cały czas:

Spoiler

andro1.thumb.png.dfee682b9c891916ffe228238b6036b4.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie klucz debugowania nie wyskakuje więc musiałem już wcześniej zaakceptować jak tel podłączałem. Odinstalowałem apki z fona i jeszcze raz spróbuje

[EDIT]

Chyba tu jest problem z apką andromeda*substratum stock rootles. Kupiłem ją wcześniej a po odinstalowaniu nie mogę jej na nowo zainstalować :/

cd7c85dcf51e271463d250fc2e943902.jpg

dodana zawartość

Nie no nie wiem co jest :/ po odinstalowaniu apek , ponownym zainstalowaniu, ściągnięciu plików na pc i dalej to samo. Na telefonie nic się nie dzieje a terminal na PC znika po paru sekundach od naciścięcia dowolnego klawisza :/

Edytowane przez kkkamilll

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@kkkamilll

Wyłącz Debugowanie USB a następnie Odwołaj dostęp do debugowania USB (opcja poniżej). To wyczyści wszystkie klucze. Teraz włącz debugowanie USB i spróbuj ponownie. Teraz musi pojawić się zapytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem na serio co jest ale nie pojawia się zapytanie. Wyłączyłem debugowanie, odwolałem wszystko i nic. Pozniej zrobiłem to samo ale zrestartowalem fona jeszcze i dalej nic. Telefon podłączony jako przesył plików, wszystko robię według poradnika i lipa. Cały czas po kliknięciu dowolnego klawisza terminal znika a na fonie nic się nie dzieje :/

Nabazgrane z XiaomiA1 / TTalk 7.2.1 (987)default_naughty.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi