Skocz do zawartości
xDemonek

Jak usunąć z telefonu w sieci Plus administratora urządzenia Knox Customization

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie będą blokować telefon nie wzięty na raty jak nie będą płacić rachunków... śmiech ma sali...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibias
    @zibias; czy to Ty kupowałeś ten telefon na swoją firmę czy Twój pracodawca,  a Ty go tylko użytkujesz?
    Ta druga wersja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andyvip

Zapytałem opiekuna biznesowego w T-MOBILE o blokowanie telefonów przez T-Mobile. Oto co mi odpowiedziała:

Dzień dobry,

Przepraszam przeoczyłam Pana maila, ale już odpowiadam:

Zakupując u nas telefony, Państwo jesteście właścicielami i rozporządzacie nimi wg swoich potrzeb, nie kontrolujemy tego. Jeśli chodzi o blokowanie z powodu braku płatności to może się zdarzyć blokada ale usług, nie dotarła do mnie informacja że u kogoś nastąpiła blokada aparatu.

Może ktoś zna kogoś komu T-Mobile zablokowało telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    13 godzin temu, andyvip napisał:

Zapytałem opiekuna biznesowego w T-MOBILE o blokowanie telefonów przez T-Mobile. Oto co mi odpowiedziała:

Dzień dobry,

Przepraszam przeoczyłam Pana maila, ale już odpowiadam:

Zakupując u nas telefony, Państwo jesteście właścicielami i rozporządzacie nimi wg swoich potrzeb, nie kontrolujemy tego. Jeśli chodzi o blokowanie z powodu braku płatności to może się zdarzyć blokada ale usług, nie dotarła do mnie informacja że u kogoś nastąpiła blokada aparatu.

Może ktoś zna kogoś komu T-Mobile zablokowało telefon?

/ ciach /

14 godzin temu, karateka28 napisał:

Pewnie będą blokować telefon nie wzięty na raty jak nie będą płacić rachunków... śmiech ma sali...

To nie jest zgodne z prawem jeśli był kupiony za gotówkę. Dowiedziałem się od samsunga, ze ta pseudo aplikacjo-blokada jest ściągana przy opłaceniu ostatniej raty za telefon. Niemniej jednak pracownicy plusa rzekomo nie wiedza nic o takiej stosowanej praktyce z samsungiem, wiec nie wiem czy udanie się do salonu to nie jest tylko strata czasu ,bardziej liczyłbym na infolinie, ze jako klient biznesowy w telefonie (TWOIM!) kupionym za gotówkę posiadasz syf do inwigilacji klienta. 

Edytowane przez ipsec
    Usunięto link do konkurencyjnej strony - Regulamin pkt. 3.7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ali_cja
    2 godziny temu, zibias napisał:

Ta druga wersja.

Skoro to nie Ty byłeś stroną umowy, to w zasadzie nic nie ustalimy nie znając regulaminu. Ponadto, nic nie mógłbyś i tak w tym zakresie zrobić. W szczególności, żądać wyjaśnienia od operatora.

Wsród dostępnych regulaminów dla firm na stronach operatora znalazłam tylko te, które dotyczą zakupu urządzenia na raty. Jest jednak jednen ciekawy regulaminowy zapis , w części dotyczącej  uprawnień abonenta „ Urządzenia telekomunikacyjne/inny towar”, a mianowicie:

”... 

Polkomtel informuje, iż w oprogramowaniu Urządzenia telekomunikacyjnego dokonano implementacji aplikacji wspierającej komunikację i realizację Umowy i umowy ratalnej.

...”

Z powyższego wynika,  że aplikacja ta jest instalowana w każdym urządzeniu, a nie tylko zakupionym na raty.  Jaka to jest aplikacja, pozostawiam już Waszym dociekaniom. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja się nazywa "info" i można spojrzeć do czego ma uprawnienia w ustawieniach "uprawnienia aplikacji"

Rozumiem ze ta śmieszna aplikacja jest przypisana do IMEI jak ktoś wspomniał i nie da się niczego innego zrobić? 

W pełni rozumiem, iż operator dba o swój interes poprzez blokady IMEI jednak nadal nie rozumiem dlaczego to ma dostęp do pamięci urządzenia oraz lokalizacji oraz w jaki sposób są te dane przechowywane/wykorzystywane i czemu jest to implementowane w telefonach za gotówkę. No ale przecież są to niezbędne informacje do komunikacji i realizacji umowy. A jak przyjdzie co do czego to i tak telefonu nie pomogą zlokalizować.

Edytowane przez xDemonek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibias

Mnie interesuje teraz jak usunąć to oprogramowanie. Plus twierdzi że jeśli urządzenie jest wolne od zobowiązań typu raty to odblokowuje funkcję jego usunięcia. Jak do tego doprowadzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

No chyba jedynie poprzez kontakt z biurem obsługi. Dużo cierpliwości i kupa szczęścia aby trafić na kompetentego konsultanta i jemu zarzucić problem. Może trzeba będzie pidać im IMEI telefonu i oni zdalnie usuną. Druga opcja jaką bym wybrał to zgłoszenie maioowe z danymi, nr umowy i imei telefonu z żądaniem usunięcia aplikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibias
    No chyba jedynie poprzez kontakt z biurem obsługi. Dużo cierpliwości i kupa szczęścia aby trafić na kompetentego konsultanta i jemu zarzucić problem. Może trzeba będzie pidać im IMEI telefonu i oni zdalnie usuną. Druga opcja jaką bym wybrał to zgłoszenie maioowe z danymi, nr umowy i imei telefonu z żądaniem usunięcia aplikacji. 
    Taką drogę planuję.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwie to próbował ktoś w końcu przeflashować Odinem oficjalne XEO z wipem?

Rozumiem ze operator moze miec dostep do tel. poprzez SIMa ale jakim cudem z SIMem innego operatora moze cokolwiek zainstalować na telefonie. Wydaje się że Samsung musi maczac w tym palce "na bieżąco", albo Odin nie czyści Trustzonea albo innego / ciach / i apka triggeruje za każdym wipem.

Więc powtarzam pytanie próbował już ktoś?

Pzdr

Edytowane przez ipsec
    Słownictwo, Regulamin pkt. 3.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi