Skocz do zawartości
niki_il

Zaczynam roczną przygodę z Huawei Mate 10 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

niki_il

Właśnie nie mogę tego zrozumieć :D Ciemno jak cholera było w pokoju i działało super :) Ah ten nasz Maicik :D;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

widocznie musi mieć ciemne tło, do lepszego rozpoznawania :DD 
    mój dziś otwierał bez mrygnięcia, a wczoraj czasem nie dawał rady :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

A mój teraz przy zapalonym świetle miał mnie w nosie haha :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Hej

Kolejne dni z Mate 10 Lite mijają.  Muszę przyznać, że bardzo przyzwyczaiłam się do użytkowania tego smartfona. Na przyszłość w ogóle nie będę już brała pod uwagę telefonu z mniejszym ekranem jak 6 '.  Wygoda korzystania jest nieporównywalna.

Cały czas mnie zastanawia funkcja Face Unlock. Żyje ona sobie własnym życiem, raz to bez problemu odblokowuje telefon przy bardzo słabym świetle, by za chwilę mieć problem z włączeniem przy oświetleniu świetnym. Wymaga chyba zwyczajnie dopracowania :)

Wciąż testuję też aparat, który jest dla mnie bardzo ważny. Nie mam jeszcze wyrobionego zdania na jego temat. Poniżej kilka fotek zrobionych w trybie Auto, przy przeciętnym świetle.

IMG_20180311_125930.thumb.jpg.eb5b733ed0edf4cc9b6ce3553353f387.jpg

IMG_20180311_134550.jpg

IMG_20180311_130010.jpg

IMG_20180311_130014.jpg

IMG_20180311_130025.jpg

IMG_20180311_130052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Hej :)

Bawiłam się ostatnio więcej aparatem i cóż... Muszę powiedzieć, że spodziewałam się po nim więcej. Fotki może nie są słabe, ale uważam, że ładniejsze robił mój P 9 Lite. Mate ma problem z łapaniem ostrości, jeszcze kiedy światło jest bardzo dobre, to daje w miarę radę, ale przy słabszym jest no... słabo. Efekt Bokeh to porażka, Mate nie łapie konturów, bardzo kiepsko to wygląda... Oczywiście daje się zrobić zdjęcie ok, ale nie można się spodziewać cudów... Teraz troszkę żałuję, że sprzedałam P 9 Lite, choć i tak miałam w planie zmianę telefonu w przyszłym roku.

Używałam też sporo nawigacji. Fix łapany jest szybko i nie ma problemu z tym elementem.  Gdy telefon jest w uchwycie daje się jednak odczuć brak podwójnego kliknięcia w ekran by go wybudzić. Fajnie gdyby Huawei jednak wprowadził to rozwiązanie. Dalej też nie rozumiem sensu malowania  paluchem po odblokowanym ekranie, uważam, że byłaby to przydatna funkcja gdyby można było rysować litery na zablokowanym ekranie...

Telefon łapie mi też ostatnimi czasy dziwne zwiechy, najczęściej przy przeglądaniu zdjęć.

Pochwalę za to jakość dźwięku na słuchawkach, Mate gra bardzo dobrze, z przyjemnością słucha się muzyki.

IMG_20180330_115426.jpg

IMG_20180330_115458.jpg

IMG_20180330_120309.jpg

IMG_20180330_120331.jpg

IMG_20180330_120356.jpg

IMG_20180330_120440.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Hej

Kolejny miesiąc z Matem za mną. Ostatnio skupiłam się na testowaniu telefonu jako nawigacji. Dużo spraw, jeżdżenia, mogłam zatem sprawdzić jak sprzęt będzie się sprawował także pod względem baterii. Włączone mam przeważnie wszystkie moduły, jako że korzystam także z zegarka sportowego , słuchawek bezprzewodowych, to BT, Lokalizacja i LTE działa non stop.  Mate-a sprawdziłam na przestrzeni jakiś 2 godzin jazdy z zainstalowanymi Mapami Google. Telefon był naładowany na 100 :%, po powrocie miałam 75 %. Używałam go także w między czasie do kilku rozmów. Uważam, że to całkiem dobry wynik.  Nieco podczas jazdy się nagrzewał, ale chyba nic w tym dziwnego. Muszę powiedzieć, że zdał egzamin lepiej jak P9 Lite.

Dziś otrzymałam także nowy soft B135, ale o nim będę mogła wypowiedzieć się dopiero po kilku dniach :)

Screenshot_20180423-142233.png

Screenshot_20180423-145428.png

Screenshot_20180423-150653.png

Screenshot_20180423-151718.png

Edytowane przez niki_il

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Minęło kilka dni od aktualizacji mojego telefonu. Przed zainstalowaniem nowego softu, miewałam problemy z płynnością działania. Pojawił też się kłopot z odciskiem palca, który był błędnie odczytywany. Pomógł dopiero reset do ustawień fabrycznych... Nowe oprogramowanie tchnęło w mojego Mate-a nowe życie. Sprzęt już nie zacina, wszystko działa płynnie i szybko, mam także wrażenie, że BT, jest jakby szybszy, tzn, sprawniej idzie przesyłanie fotek na kompa.  Bateria bez zmian, czyli bardzo dobrze, nie oszczędzam telefonu, a na dobę mi spokojnie starczy. Nowa aktualizacja, żadnych nowości nie wprowadziła, także teraz pozostaje czekać na Oreo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zuberek42

U mnie B135 od początku bez problemów, poprzedni płatał delikatne figle.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il
    Napisano (edytowane)

Cześć

W maju zgłosiłam się do testów Androida 8 Oreo (Beta). Aktualizacja przebiegła bez problemów, można było zacząć testy. Jak się okazało, po przywróceniu telefonu do ustawień fabrycznych, straciłam możliwość zgłaszania błędów poprzez aplikację BETA. Kolejny reset nic nie dał...

Oreo wprowadza kilka nowości. Ciekawym rozwiązaniem jest wiszący przycisk, który umożliwia szybka nawigację. Jednak nie jest to chyba jeszcze do końca dopracowane, ale w końcu to beta... Można także ukryć przyciski nawigacyjne.

Super, że po przytrzymaniu ikony aplikacji, pojawiają się funkcję do wyboru. Pomocna rzecz :) 

Zmienione jest menu ustawień, teraz są one wg mnie lepiej posortowane, mi to bardzo odpowiada, jest bardziej czytelnie. Sam system wg mnie działa płynniej jak Nougat. Aplikacje otwierają się bardzo szybko, miałam kilka przycinek, ale ostatnio jakby telefon się "rozbujał" ;) Denerwuje tylko przygaszanie się jasności ekranu, nie wiedzieć czemu, bo ustawioną mam zawsze na maxa... Problem ten pojawia się głównie przy otwieraniu przeglądarki, a używam CM Browser, do której zwyczajnie już jestem przyzwyczajona. W grach telefon spisuje się dobrze, mimo,  że mi na tym nie zależy,  bo do gier mam konsolę, a nie Mate-a ;) Jednak sprawdziłam na The Sims 4 np, oraz Asphalt 8.  Nie przycinał i grało się przyjemnie, jeśli ktoś lubi ;)

Bateria... Tu muszę zdecydowanie pochwalić,  na Oreo w takim samym stylu używania, bateria trzyma mi lepiej. Osiągam ponad 5 godzin na ekranie, na najwyższej jasności, zawsze włączonym BT, sporo czasu LTE lub Wi-Fi, rozmowy, sms-y, także jestem bardzo zadowolona.

Uważam też, że po aktualizacji lepiej sprawuje się aparat, w kiepskich warunkach oświetleniowych, zdjęcia teraz wychodzą ostrzejsze, z większą ilością szczegółów , dobrze także sprawdza się tryb HDR.

Podsumowując, Android Oreo w wersji oficjalnej zapowiada się bardzo dobrze, nawet korzystając z Bety, nie chciałabym już wrócić do Nougat. Pozostaje czekać na finalną aktualizację :)

11903341_IMG_20180522_145817.jpg

IMG_20180522_145756 b.jpg

IMG_20180426_124527 b.jpg

IMG_20180522_203226 b.jpg

Edytowane przez niki_il

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi