Skocz do zawartości
niki_il

Zaczynam roczną przygodę z Huawei Mate 10 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

niki_il
    Napisano (edytowane)

Trochę spóźniona, ale jestem.. Nowa nocna praca rozwaliła mi system...

Po siedmiu miesiącach używania Mate 10 Lite, mogę powiedzieć że to dobry telefon, ale dla kogoś kto nie zwraca uwagi na fotki. Niestety, ale Mate robi słabe zdjęcia. P9 lite "skopał" mu tyłek w tej kwestii . Natomiast Mate działa o wiele płynniej. To szybki smartfon, wart swojej ceny. Aktualizacja do Oreo sprawiła, że musiałam zresetować telefon. Jednak teraz działa bardzo poprawnie. Brakuje mi tylko  horyzantolnego  odwrócenia pulpitu, co fajnie działało w Nougat . Gorzej działa odblokowanie twarzą Jednak mimo wszystko to telefon  wart polecenia.

Edytowane przez niki_il
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Cześć

Kolejny miesiąc użytkowania telefonu za mną. W tym czasie, nie dostałam żadnej aktualizacji. Mate działa na Oreo płynnie, jednak denerwuje mnie pewien upierdliwy komunikat. Otóż po tym jak otwieram przeglądarkę (CM Browser), wyskakuje mi komunikat, o zbyt dużej ilości otwartych stron co może spowolnić telefon. Nieważne , czy mam jedną zakładkę otwartą czy 10.... Telefon nie ma jednak problemów z zacinaniem się i z płynności działania jestem zadowolona.Bateria trzyma bez zmian, czyli dobrze. Cisnę Mate-a bardzo, a wytrzymuje mi bez problemów cały dzień, SOT dalej 4,5 h, do 5h.

Wspomnę że zdarzyła mi się mała awaria ładowarki, która po podłączeniu na noc, hmm stopiła się i wygięła heh. Telefonowi nic się nie stało, a Huawei wymienił ładowarkę na nową. Cóż zdarza się ;)

Przede mną urlop i wyjazd, więc będę mogła na poważnie pobawić się aparatem , w sprzyjających warunkach ;) , o czym będzie też kolejna recenzja. 

Pozdrawiam

IMG_20180707_215236.jpg

IMG_20180707_215256.jpg

Screenshot_20180727-165927.jpg

IMG_20180728_151142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    21 godzin temu, niki_il napisał:

po tym jak otwieram przeglądarkę (CM Browser), wyskakuje mi komunikat, o zbyt dużej ilości otwartych stron co może spowolnić telefon.

To chyba komunikat wewnętrzny, wyświetlany przez przeglądarkę, nie przez system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il
    W dniu 30.07.2018 o 12:17, Gwozdek napisał:

To chyba komunikat wewnętrzny, wyświetlany przez przeglądarkę, nie przez system.

Zgadza się, w przeglądarce Chrome, ten problem nie występuje, jednak bardzo mi pasuje CM Browser, więc chyba zwyczajnie na tę niedogodność przymknę oko.

W tym miesiącu wcześniejsza recenzja telefonu, jako, że wróciłam z krótkiego urlopu i sporo czasu poświęciłam na testowanie aparatu.

Muszę przyznać, że Mate sprawił, że cześć słów muszę "odszczekać" ... Smartfon zaskoczył mnie mile. Nie wiem, czy to zasługa światła, ale udało mi się zrobić dużo udanych fotek., nawet tych nocnych, czy w szarówce... Fajnie też zadziałał efekt Bokeh.  Zdecydowanie super sprawował się tryb HDR!!!.  Podjęłam śmiałą próbę zabawy trybem profesjonalnym aparatu, jednak utwierdziła mnie tylko ona w tym, że jestem Użytkowniczką która, lubi kiedy Auto załatwia za mnie robotę. Jednak nie można odmówić, że osoby cierpliwe, a przede wszystkim znające się nieco na fotografii, na pewno ten tryb zadowoli.  Nagrałam także mały filmik, wiadomo, że stabilizacją za kolorowo nie jest, ale sama jakość jak dla mnie jest co najmniej ok :)

Ok, fotki cz.1 ;)

IMG_20180801_171123.jpg.4fa23aaa43cdc277418f6a10f3732732.jpg

IMG_20180801_143947.jpg

IMG_20180801_150516.jpg

IMG_20180801_150542.jpg

IMG_20180801_174355.jpg

IMG_20180801_205819.jpg

IMG_20180801_215709.jpg

IMG_20180801_220813.jpg

IMG_20180802_105816.jpg

IMG_20180802_105905.jpg

IMG_20180802_131428.jpg

IMG_20180802_140511.jpg

IMG_20180802_173108.jpg

IMG_20180802_213101.jpg

IMG_20180801_181048.jpg

Edytowane przez niki_il
    • Piwko! 4
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, niki_il napisał:

Zgadza się, w przeglądarce Chrome, ten problem nie występuje, jednak bardzo mi pasuje CM Browser, więc chyba zwyczajnie na tę niedogodność przymknę oko.

Polecam Samsung Internet Browser w Mate spisuje się znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il
    17 godzin temu, camdell napisał:

Polecam Samsung Internet Browser w Mate spisuje się znakomicie.

Dzięki, wypróbuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Fotki cz. 2 :)

IMG_20180803_121115.jpg

IMG_20180803_151014.jpg

IMG_20180803_155022.jpg

IMG_20180803_192014.jpg

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Cześć

Podsumowując sierpień... Kilka dni temu nadeszły dwie aktualizacje. Najpierw 332, a 4 dni później kolejna 334, wprowadzająca chyba jedynie kolejne poprawki zabezpieczeń. Obie aktualizacje nie wpłynęły jakoś szczególnie na sposób działania telefonu. Mate w dalszym ciągu śmiga bardzo fajnie, a korzystanie z niego do sama przyjemność. Wydaje mi się, że zdjęcia na Oreo wychodzą zauważalnie lepiej. Aparat łapie też szybciej ostrość, przynajmniej jest tak w moim egzemplarzu.

W sierpniu sporo korzystałam z nawigacji w telefonie. Mate spisuje się w tej roli bardzo dobrze. Łapie szybo fixa i nie traci go. Nie nagrzewa się przesadnie. Używam Google Maps oraz czasami Waze-a.

Podsumowując. Osiem miesięcy testów telefonu za mną i jestem póki co bardzo zadowolona z działania smartfona. Przywykłam też do dużego ekranu do tego stopnia, że już mniejszy ekran nie wchodzi jak dla mnie w grę :D

Pozdrawiam :)

IMG_20180831_120413.jpg

Edytowane przez niki_il

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Cześć

Dziś temat gier :)

Telefon nie służył mi nigdy do gier, jednak postanowiłam poświęcić się i sprawdzić, jak w tej kwestii sprawuje się M10L.  I tak zainstalowałam 5 gier, w które no może pograłam po 15-20 minut każda. Ściągnęłam tytuły różnego rodzaju tzn: Cover Fire, Modern War, Football Strike, SimCity oraz Asphalt 9.

Wszystkie tytuły z jednym wyjątkiem , o którym zaraz napiszę, nie stanowiły żadnego problemu dla telefonu. Gry uruchamiały się szybko, duży ekran sprawiał, że rozgrywka była przyjemnością, ale głośnik umieszczony na dole telefonu w naturalny sposób miał przyćmiony głos poprzez ułożenie dłoni, co nieco mnie irytowało  ;)

Wspomnianym wyżej wyjątkiem był Asphalt 9  Legends, który uruchamiał się opieszale, a sam wyścig lekko mi przycinał. Jednak zdaję sobie sprawę, że to gra bardziej wymagająca, a nasz telefon flagowcem nie jest i swoją wytrzymałość ma .  

Szczerze powiem, że próbowałam grać na moim "emerycie" P9Lite, no i była to dla mnie katorga. Nie rozumiałam jak można używać telefonu do gier. W przypadku M10L gra się przyjemnie jeśli ktoś lubi tego typu rozrywkę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Cześć

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że bateria w moim Mate 10 Lite trzyma zauważalnie krócej. Telefon użytkuje w taki sam sposób, czyli intensywnie. Do tej pory na spokojnie starczało mi do końca dnia, teraz miewam z tym problem. Hmm troszkę to dziwne. Mam włączone często LTE, lokalizację, jasność na maksa,, BT, zawsze, gdyż korzystam z smartwatcha. Niczego nie zmieniałam. SOT spadł mi o godzinę, czyli bardzo dużo... Z czego może to wynikać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi